2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP AMBULANSU TYPU "N" (NEONATOLOGICZNĄ) Z WYPOSAŻENIEM DLA SZPITALA PEDIATRYCZNEGO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa ambulansu neonatologicznego wraz z wyposażeniem dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku Białej, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz na warunkach określonych w dokumentach zamówienia i załącznikach będących integralną częścią SWZ, w tym projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SP.TZP.250.17.2026.PN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 138 UST. 2 PKT 1 USTAWY PZP - OPUBLIKOWANIE WSTĘPNEGO OGŁOSZENIA INFORMACYJNEGO, O KTÓRYM MOWA W ART. 89 USTAWY PZP
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w: 1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 3. art. 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zamawiający będzie wymagał podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia z postępowania: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz 4 ustawy Pzp b) oświadczenia w zakresie przynależności do tej samej grupy kapitałowej na potwierdzenie braku podstaw, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp c) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, na potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 - 6 ustawy Pzp. Zamawiający stawia warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie (okres liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert): wykonał co najmniej jedną dostawę ambulansu specjalistycznego wraz z wyposażeniem o wartości minimum 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100), przy czym przez ambulans specjalistyczny Zamawiający rozumie ambulans typu „C” lub „N”. Zamawiający będzie wymagał podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykazu dostaw wraz z załączeniem referencji i/lub innych dokumentów potwierdzających należyte ich wykonanie. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw do wykluczenia z postępowania a określonych w dokumentach zamówienia może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 11 września 2025 r. o Certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: a) folderów, kart katalogowych na potwierdzenie spełniania przez oferowany przedmiot zamówienia wszystkich parametrów określonych w opisie przedmiotu zamówienia; b) wykaz oferowanych parametrów – Załącznik nr 2a do SWZ; c) oświadczenia dotyczącego przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 2b do SWZ; d) oświadczenia dotyczącego homologacji – Załącznik nr 2c do SWZ; Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZAKUP AMBULANSU TYPU "N" (NEONATOLOGICZNĄ) Z WYPOSAŻENIEM
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
660227-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: SP.TZP.250.17.2026.PN
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34114121 Ambulances
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Options:
Description of the options: nie dotyczy