660246-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Udbud med forhandling
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud med forhandling
Beschreibung: Postfunktionærernes Andels-Boligforening v/FA09 (PAB) udbyder opgaven, der omfatter projektering og opførelse af 57 almene familieboliger fordelt på 2 byggefelter med tilhørende udearealer og fælleshus, som skal udføres i totalentreprise. Udbudsbetingelserne indeholder de formelle betingelser for gennemførelse af udbudsprocessen. Det er derfor vigtigt, at ansøgere sætter sig grundigt ind i dette dokument. Udbudsprocessen gennemføres som et udbud med forhandling efter udbudslovens §§ 61- 66. Kontrakten tildeles til den tilbudsgiver, som afgiver det økonomisk mest fordelagtige tilbud på grundlag af tildelingskriteriet ”bedste forhold mellem pris og kvalitet”, idet prisen for opgaven dog er bestemt på forhånd. Opgaven udbydes således i omvendt licitation og på baggrund af en på forhånd fastsat totalentreprisesum.
Interne Kennung: 43072
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsprocessen gennemføres som et udbud med forhandling efter udbudslovens §§ 61- 66. Kontrakten tildeles til den tilbudsgiver, som afgiver det økonomisk mest fordelagtige tilbud på grundlag af tildelingskriteriet ”bedste forhold mellem pris og kvalitet”, idet prisen for opgaven dog er bestemt på forhånd.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Stenlængegård
Beschreibung: Postfunktionærernes Andels-Boligforening v/FA09 (PAB) udbyder opgaven, der omfatter projektering og opførelse af 57 almene familieboliger fordelt på 2 byggefelter med tilhørende udearealer og fælles-hus, som skal udføres i totalentreprise. Postfunktionærernes Andels-Boligforening v/FA09 (PAB) udbyder opgaven, der omfatter projektering og opførelse af 57 almene familieboliger fordelt på 2 byggefelter med tilhørende udearealer og fælleshus, som skal udføres i totalentreprise.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
660246-2026 - Competition
Denmark – Construction work – Udbud med forhandling
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Udbud med forhandling
Internal identifier: 43072
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45400000 Building completion work, 45300000 Building installation work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Stenlængegård
Additional classification (cpv): 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services