See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare buldoexcavator în leasing financiar - D.S. COVASNA
Beschreibung: Directia Silvica Covasna dorește să achizitioneze un utilaj de tip buldoexcavator, în sistem leasing financiar pentru 60 luni, utilaj destinat activităților de întreținere, reparații curente și intervenții operative pe drumurile forestiere aflate în administrare. Achiziția cuprinde pe lângă produs și următoarele servicii: servicii de leasing financiar, servicii de asigurare obligatorie (RCA), servicii de asigurare facultativă (CASCO), conform descrierilor din caietul de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Raspunsul tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare se va face în a 11-a zi înăinte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 3895/Gh.A.M./01.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43262000 Aushubmaschinen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Buldoexcavator în sistem leasing financiar pentru 60 luni Cantitate 1 buc., incluzând Serviciile de asigurare facultativă pe o perioadă de 60 luni şi Servicii de asigurare obligatorie pe o perioadă de 12 luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen