See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: proiectarea DDE, As Built si executia Cresterea eficientei energetice si a calitatii energiei furnizate clientilor prin modernizare trafo 110/20 kV statia de transformare Vedea, LE 20 kV Vedea-Zimnicea, posturi de transformare, retea jt si bransamente aferente PT din localitatile: Poroschia, Tiganesti si Branceni, judetul Teleorman
Beschreibung: proiectarea DDE, As Built si executia Cresterea eficientei energetice si a calitatii energiei furnizate clientilor prin modernizare trafo 110/20 kV statia de transformare Vedea, LE 20 kV Vedea-Zimnicea, posturi de transformare, retea jt si bransamente aferente PT din localitatile: Poroschia, Tiganesti si Branceni, judetul Teleorman, conform Document descriptiv/Caiet de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea solicitarilor de participare.
Interne Kennung: 2025_293
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se va achizitiona lucrarea de proiectarea DDE, As Built si executie Cresterea eficientei energetice si a calitatii energiei furnizate clientilor prin modernizare trafo 110/20 kV statia de transformare Vedea, LE 20 kV Vedea-Zimnicea, posturi de transformare, retea jt si bransamente aferente PT din localitatile: Poroschia, Tiganesti si Branceni, judetul Teleorman, conform Document descriptiv/Caiet de sarcini. Valoarea estimata a achizitiei este de 42.525.750,83 lei fara TVA (fonduri europene EU= 34.019.960,67 lei si fonduri proprii= 8.505.790,16 lei). Valoarea estimata include materialele si echipamentele puse la dispozitie de catre DEO in valoare de : 13.059.549,47 lei fara TVA Valoarea fondurilor care pot fi disponibilizate pentru indeplinirea contractului de achizitie este de 29.466.201,36 lei fara TVA si rezulta ca diferenta intre valoarea estimata si valoarea materialelor si echipamentelor puse la dispozitie de catre Distributie Energie Oltenia SA . Valoarea estimata nu include valoarea cheltuielilor diverse si neprevazute. Cuantumul cheltuielilor diverse si neprevazute, daca va fi cazul, nu poate depasi 5% din valoarea ofertata. Materiale si echipamente puse la dispozitie de catre DEO sunt cele mentionate In documentatiei de atribuire/ Caietului de sarcini/ document descriptiv.
Interne Kennung: 1