See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Furnizarea de produse necesare completarii Sistemelor de Măsurare Inteligentă existente in cadrul DEER"
Beschreibung: Incheierea unui Acord cadru de produse pentru o perioada de 48 luni, pentru achizitia de „Furnizarea de produse necesare completarii Sistemelor de Măsurare Inteligentă existente in cadrul DEER” , avand urmatoarele loturi: Lot 1 Echipamente integrabile in HES Metrum Lot 2 Echipamente integrabile in HES ORCA Lot 3 Echipamente integrabile in HES Sanplat in conformitate cu precizarile din CS, cu respectarea tuturor parametrilor cuprinsi in Specificatile tehnice atasate Cantitatile solicitate sunt mentionate in Anexa 1 la CS Necesitatea achizitiei acestor tipuri de produse prin acord cadru este determinata de necunoasterea cantitatiilor exacte la momentul demararii procedurii de achizitie precum si de imposibilitatea estimarii frecventei necesitatii acestor produs. Numǎrul de zile pȃnǎ la care potențialii ofertanți pot solicita clarificǎri referitoare la documentația de atribuire, ȋnainte de data limitǎ de depunere a ofertei este 20. Entitatea contractantǎ va rǎspunde tuturor solicitǎrilor de clarificǎri sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi ȋnainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
Interne Kennung: RO14476722 – 2026 – Cap.3 Produse
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38554000 Elektrizitätszähler
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – Echipamente integrabile in HES Metrum
Beschreibung: Semnarea unui acord cadru de produse pentru achizitia de Echipamente integrabile in HES Metrum in conformitate cu precizarile din CS, Anexa 1 si Specificatiile tehnice atasate. Valoarea estimata fara TVA: minim 5,204.57 lei fara TVA si maxim 3,487,110.30 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 871,777.58 lei fara TVA Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, 1 contract la 6 luni pana la 12 luni. Numar minim si maxim de CS estimate a se incheia: minim 4 si maxim 8. Primul contract subsecvent se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32581000 Ausrüstung für Datenübertragung
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – Echipamente integrabile in HES ORCA
Beschreibung: Semnarea unui acord cadru de produse pentru achizitia de Echipamente integrabile in HES ORCA in conformitate cu precizarile din CS, Anexa 1 si Specificatiile tehnice atasate. Valoarea estimata fara TVA: minim 5,624.57 lei fara TVA si maxim 3,529,110.30 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 441,138.79 lei fara TVA Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, 1 contract la 6 luni pana la 12 luni. Numar minim si maxim de CS estimate a se incheia: minim 4 si maxim 8. Primul contract subsecvent se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – Echipamente integrabile in HES Sanplat
Beschreibung: Semnarea unui acord cadru de produse pentru achizitia de Echipamente integrabile in HES Sanplat in conformitate cu precizarile din CS, Anexa 1 si Specificatiile tehnice atasate. Valoarea estimata fara TVA: minim 5,624.57 lei fara TVA si maxim 6,898,760.30 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 862.345,04 lei fara TVA Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, 1 contract la 6 luni pana la 12 luni. Numar minim si maxim de CS estimate a se incheia: minim 4 si maxim 8. Primul contract subsecvent se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent.
Interne Kennung: 3