2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lindens vård- och omsorgsboende
Beschreibung: Järfälla kommun upphandlar totalentreprenad avseende ombyggnation av Lindens vård- och omsorgsboende. Enligt handlingar i AFB.32
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215210 Bauarbeiten für Heime
5. Los
Los: LOT-0001
660711-2026 - Competition
Sweden – Building construction work – Lindens vård- och omsorgsboende
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Lindens vård- och omsorgsboende
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
Additional classification (cpv): 45215210 Construction work for subsidised residential accommodation
5. Lot
Lot: LOT-0001
660711-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Lindens vård- och omsorgsboende
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lindens vård- och omsorgsboende
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001