660717-2026 - Ergebnis
Rumänien – Schweinefleisch – Furnizare produse agroalimentare, respectiv: carne si preparate din carne
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse agroalimentare, respectiv: carne si preparate din carne
Beschreibung: Achiziția produselor: aripioare de pui refrigerate, spinări de pui refrigerate, piept de pui dezosat, fără piele, refrigerat, pulpă de pui dezosată, fără piele, refrigerată, pulpă de porc cu os refrigerată, spată de porc cu os refrigerată, carne de porc lucru refrigerată, ceafă de porc fără os refrigerată, cotlet porc dezosat refrigerat, pulpă vită cu os refrigerată, spată vită cu os refrigerată, carne de vită lucru refrigerată, vrăbioară fără os refrigerată, antricot vită fără os, refrigerat, aripi de pui congelate, piept de pui dezosat congelat, pulpe de pui dezosate, congelate, pulpă porc cu os, congelată, carne porc lucru, congelată, ceafă porc fără os, congelată, cotlet porc fără os, congelat, pulpă vită cu os, congelată, carne vită lucru, congelată, vrăbioară fără os, congelată, antricot vită fără os, congelat, cârnaţi semiafumaţi, cârnaţi cabanos, cârnaţi plai - crud uscați (sau echivalent), salam de sibiu, salam de vară (sau echivalent), salam victoria (sau echivalent), kaizer afumat, pastramă de porc, mușchi țigănesc, este necesară pentru asigurarea hrănirii unităţilor militare din Forţele Navale, pentru o perioadă de 24 luni, în conformitate cu normele de hrană în vigoare la nivelul Ministerului Apărării Naționale Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor -15 Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 14810074_2026_PAAPD1611751
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aripioare de pui refrigerate
Beschreibung: Furnizare Aripioare de pui refrigerate. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 375,00 kg, maxim 9.072,00 kg, contract subsecvent minim 375,00 kg, maxim 3.375,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15112100 Frisches Geflügel
Los: LOT-0002
Titel: Spinări de pui refrigerate
Beschreibung: Furnizare Spinări de pui refrigerate. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 43,00 kg, maxim 1.055,00 kg, contract subsecvent minim 43,00 kg, maxim 387,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Piept de pui dezosat, fără piele, refrigerat
Beschreibung: Furnizare Piept de pui dezosat, fără piele, refrigerat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 836,00 kg, maxim 19.758,00 kg, contract subsecvent minim 836,00 kg, maxim 7.524,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pulpă de pui dezosată, fără piele, refrigerată
Beschreibung: Furnizare Pulpă de pui dezosată, fără piele, refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 834,00 kg, maxim 20.750,00 kg, contract subsecvent minim 834,00 kg, maxim 7.506,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pulpă de porc cu os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Pulpă de porc cu os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 382,00 kg, maxim 8.706,00 kg, contract subsecvent minim 382,00 kg, maxim 3.438,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Spată de porc cu os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Spată de porc cu os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 133,00 kg, maxim 2.354,00 kg, contract subsecvent minim 133,00 kg, maxim 1.197,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Carne de porc lucru - refrigerată
Beschreibung: Furnizare Carne de porc lucru - refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 373,00 kg, maxim 8.764,00 kg, contract subsecvent minim 373,00 kg, maxim 3.357,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ceafă de porc fără os - refrigerată
Beschreibung: Furnizare Ceafă de porc fără os - refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.825,00 kg, maxim 43.661,00 kg, contract subsecvent minim 1.825,00 kg, maxim 16.425,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Cotlet porc dezosat- refrigerat
Beschreibung: Furnizare Cotlet porc dezosat- refrigerat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.728,00 kg, maxim 35.635,00 kg, contract subsecvent minim 1.728,00 kg, maxim 15.552,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pulpă vită cu os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Pulpă vită cu os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 193,00 kg, maxim 5.082,00 kg, contract subsecvent minim 193,00 kg, maxim 1.737,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0011
Titel: Spată vită cu os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Spată vită cu os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 40,00 kg, maxim 1.450,00 kg, contract subsecvent minim 40,00 kg, maxim 360,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Carne de vită lucru refrigerată
Beschreibung: Furnizare Carne de vită lucru refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 195,00 kg, maxim 4.335,00 kg, contract subsecvent minim 195,00 kg, maxim 1.755,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Vrăbioară fără os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Vrăbioară fără os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 888,00 kg, maxim 22.498,00 kg, contract subsecvent minim 888,00 kg, maxim 7.992,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Antricot vită fără os, refrigerat
Beschreibung: Furnizare Antricot vită fără os, refrigerat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 822,00 kg, maxim 20.970,00 kg, contract subsecvent minim 822,00 kg, maxim 7.398,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Aripi de pui congelate
Beschreibung: Furnizare Aripi de pui congelate. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 67,00 kg, maxim 1.605,00 kg, contract subsecvent minim 67,00 kg, maxim 603,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0016
Titel: Piept de pui dezosat congelat
Beschreibung: Furnizare Piept de pui dezosat congelat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 133,00 kg, maxim 3.210,00 kg, contract subsecvent minim 133,00 kg, maxim 1.197,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Pulpe de pui dezosate, congelate
Beschreibung: Furnizare Pulpe de pui dezosate, congelate. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 133,00 kg, maxim 3.210,00 kg, contract subsecvent minim 133,00 kg, maxim 1.197,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Pulpă porc cu os, congelată
Beschreibung: Furnizare Pulpă porc cu os, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 57,00 kg, maxim 1.390,00 kg, contract subsecvent minim 57,00 kg, maxim 513,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Carne porc lucru, congelată
Beschreibung: Furnizare Carne porc lucru, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 55,00 kg, maxim 1.290,00 kg, contract subsecvent minim 55,00 kg, maxim 495,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Ceafă porc fără os, congelată
Beschreibung: Furnizare Ceafă porc fără os, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 223,00 kg, maxim 5.420,00 kg, contract subsecvent minim 223,00 kg, maxim 2.007,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Cotlet porc fără os, congelat
Beschreibung: Furnizare Cotlet porc fără os, congelat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 223,00 kg, maxim 5.300,00 kg, contract subsecvent minim 223,00 kg, maxim 2.007,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Pulpă vită cu os, congelată
Beschreibung: Furnizare Pulpă vită cu os, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 53,00 kg, maxim 1.310,00 kg, contract subsecvent minim 53,00 kg, maxim 477,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Carne vită lucru, congelată
Beschreibung: Furnizare Carne vită lucru, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 32,00 kg, maxim 745,00 kg, contract subsecvent minim 32,00 kg, maxim 288,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Vrăbioară fără os, congelată
Beschreibung: Furnizare Vrăbioară fără os, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 163,00 kg, maxim 4.010,00 kg, contract subsecvent minim 163,00 kg, maxim 1.467,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Antricot vită fără os, congelat
Beschreibung: Furnizare Antricot vită fără os, congelat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 177,00 kg, maxim 4.200,00 kg, contract subsecvent minim 177,00 kg, maxim 1.593,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Cârnaţi semiafumaţi
Beschreibung: Furnizare Cârnaţi semiafumaţi. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 355,00 kg, maxim 8.030,00 kg, contract subsecvent minim 355,00 kg, maxim 3.195,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0027
Titel: Cârnaţi cabanos
Beschreibung: Furnizare Cârnaţi cabanos. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 344,00 kg, maxim 8.260,00 kg, contract subsecvent minim 344,00 kg, maxim 3.096,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Cârnaţi Plai - crud uscați (sau echivalent)
Beschreibung: Furnizare Cârnaţi Plai - crud uscați (sau echivalent). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 280,00 kg, maxim 6.980,00 kg, contract subsecvent minim 280,00 kg, maxim 2.520,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Salam de Sibiu
Beschreibung: Furnizare Salam de Sibiu. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 820,00 kg, maxim 18.810,00 kg, contract subsecvent minim 820,00 kg, maxim 7.380,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 15131230 Salami
Los: LOT-0030
Titel: Salam de vară (sau echivalent)
Beschreibung: Furnizare Salam de vară (sau echivalent). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 413,00 kg, maxim 10.155,00 kg, contract subsecvent minim 413,00 kg, maxim 3.717,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 15131120 Wurstwaren
Los: LOT-0031
Titel: Salam Victoria (sau echivalent)
Beschreibung: Furnizare Salam Victoria (sau echivalent). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 409,00 kg, maxim 10.000,00 kg, contract subsecvent minim 409,00 kg, maxim 3.681,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Kaizer afumat
Beschreibung: Furnizare Kaizer afumat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 585,00 kg, maxim 14.035,00 kg, contract subsecvent minim 585,00 kg, maxim 5.265,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 15131200 Getrocknetes, eingesalzenes, geräuchertes oder gewürztes Fleisch
Los: LOT-0033
Titel: Pastramă de porc afumată
Beschreibung: Furnizare Pastramă de porc afumată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 675,00 kg, maxim 15.945,00 kg, contract subsecvent minim 675,00 kg, maxim 6.075,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Mușchi țigănesc
Beschreibung: Furnizare Mușchi țigănesc. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 648,00 kg, maxim 15.620,00 kg, contract subsecvent minim 648,00 kg, maxim 5.832,00 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 34