660772-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – Acord- cadru furnizare reactivi de laborator si agenti diagnostici
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord- cadru furnizare reactivi de laborator si agenti diagnostici
Beschreibung: Acord-cadru in vederea incheierii contractelor subsecvente pentru achizitionarea reactivilor si agentilor diagnostici, conform caietului de sarcini si a specificatiilor tehnice pentru cele 31 de loturi. Se vor incheia acorduri-cadru cu un singur operator economic pentru unul sau mai multe loturi. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este a 18 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, conform Legii 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare ( OUG 107/2017). Încheierea unui acord-cadru, valabil pentru 12 luni începând cu 01.10.2024, în vederea achiziției de reactivi specifici laboratorului clinic, unității de primiri urgențe, secției de anestezie și terapie intensivă și unității de transfuzii sanguine. Valoarea minima estimata a acordului-cadru este de 448.668,45 lei fara TVA, valoarea maxima fiind de 7.152.766,50 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 271.400 lei fara TVA, corespunzător lotului nr.2 reactivi de laborator. Valoarea celui mai mic contract subsecvent este de 100 lei fara TVA lotul nr. 28 Test sarcină din urină.
Interne Kennung: A12-367
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi de laborator lot 1
Beschreibung: furnizare produs
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reactivi de laborator lot 2
Beschreibung: furnizare produse
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi de laborator lot 3
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Reactivi de laborator lot 4
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Reactivi laborator lot 5
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Reactivi laborator lot 6
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Reactivi laborator lot 7
Beschreibung: furnizare pr
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Reactivi laborator lot 8
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Reactivi laborator lot 9
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Reactivi laborator lot 10
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Reactivi laborator lot 11
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Reactivi de laborator lot12
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Reactivi de laborator lot 13
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Reactivi de laborator lot 14
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Reactivi de laborator lot 15
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Reactivi laborator lot 16
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Reactivi de laborator lot 17
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Reactivi de laborator lot18
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Reactivi de laborator lot 19
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Reactivi de laborator lot 20
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Reactivi de laborator lot 21
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Reactivi de laborator lot 22
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Reactivi de laborator lot 23
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: reactivi de laborator lot 24
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0027
Titel: reactivi pentru primiri urgente lot 25
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
Los: LOT-0028
Titel: reactivi pentru primiri urgente lot 26
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0029
Titel: reactivi pentru primiri urgente lot 27
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0030
Titel: reactivi pentru primiri urgente lot 28
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0031
Titel: Reactivi pentru terapie intensiva lot 29
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0032
Titel: Reactivi pentru terapie intensiva lot 30
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0033
Titel: reactivi UTS lot 31
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests