660852-2026 - Ergebnis
Schweden – Dienstleistungen von Kinderferienlagern – Samordnad upphandling - Drift av sommarkollo på Gräddö
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Samordnad upphandling - Drift av sommarkollo på Gräddö
Beschreibung: Gemensam upphandling för Sundbybergs stad och Solna stad av sommarkollo på Gräddö för barn 8–13 år (2027: födda 2014–2019). Gräddö kollogård kan ta emot 58 barn per period. Upphandlingen omfattar minst fyra perioder: en om 7 dagar och tre om 10 dagar, totalt 37 dagar. Det motsvarar 232 deltagarplatser och 2 146 platsdagar vid full beläggning. Ersättning 2027 är 800 kr per barn och dag. Extra ersättning kan utgå för barn med särskilda stödbehov. Beställaren kan avropa fler perioder under avtalsperioden.
Interne Kennung: KFN-0046/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55243000 Dienstleistungen von Kinderferienlagern
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Administrativa villkor mm.
Beschreibung: Se upphandlingsdokument
Interne Kennung: 1879436-0
Los: LOT-0002
Titel: Administrativa villkor mm. (1)
Interne Kennung: 1879437-1