660910-2026 - Ergebnis
Ungarn – Bauarbeiten – Hidegvizes és termálkút kialakítása Mezőkövesden
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hidegvizes és termálkút kialakítása Mezőkövesden
Beschreibung: 1. rész: Hidegvizes kút kialakítása: A projekt során egy 40 m-es hidegvizeskút létesítendő a zsóry fürdő területén. A fürdő Ny-i kerítése mentén a egy 3 m magas, 10 m hosszúságú zajvédő falat is kell építeni. Elektromos energia es öblítővíz a fürdő hálózatáról, 50 m-en belülicsatlakozással beszerezhető. A keletkező csurgalék viz a fürdő elvezető rendszeren át kb. 30m provizórikus vezetek kiépítésével kell elvezetni A kút a fürdő hálózatára termel. A szükséges hálózati nyomás 3,5 – 4 bar. A szivattyú paraméterei a Q = 40 m3/o, H = 48 m, N = 7,5kW A szivattyú beépítése NA 100 O acél csővel, 12 m mélységben történik A kút fölé egy 1,5 x 2,3 x 2,05 m belméretű, előre gyártott vasbeton kutaknát kell építeni. A falvastagsága 20 cm, a födem, es a fenéklemez 15 cm. A betonminőseg: C 30/37 vizzáró. A betonacél: B 60/50. A fedlap 80 x 80 cm méretű. 2. rész: VIII-as kút kialakítása: A nagyhírű és kiemelkedő vízminőséggel rendelkező Mezőkövesdi Zsóry Gyógyfürdő zavartalan hévíz ellátás céljából egy új 1000 m-es hévízkút fúrását valósítja meg. Az új kútból 1100 l/p 64-66 o C-os víz feltárására számítunk. A kijelölt kúthelyen a munkaterület rendelkezésre áll. Elektromos energia és öblitővíz a fürdő területéről 50 m-en belül biztosított. A keletkező csurgalégvizet (30 fokos) az itt lévő vizelvezető rendszeren elvezethető. A kút szerelvényeit a terepszintre kiemelve történik 3 m magas csővel. A kútfej szerelvényeinek anyaga KO-36. A kút körült 2,5 x 1,5 m alapterületű betonlemez kell kiépíteni C32/30 betonból. A Kút üzemeltetéséhez búvárszivattyú szükséges aminek az alábbi paramétereknek kell eleget tenni: Q= 65 m3/ó, H= 40 m, N = 11 kW. Meglévő kút javítása: a kútjavítás során a fúróberendezés felvonulását és felszerelését követően, a kútfej szerelvényeket el kell bontani, a kutat sós hideg vízzel elfolytani, majd a 133 mm –es termelő csövet kiépíteni. Számítani kell a cső elszakadására, esetleg több szakaszban történő kiépítésére. Ezt követően műszeres kútvizsgálat végzendő, a 241 mm-es béléscső állapotának vizsgálata céljából: - termo - reométerezés - csőlokátor Ennek alapján a kútjavítás további menete pontosítható. Feltehetően a 241 mm cső állapota is rossz, ezért a kút felső szakaszát, a 165 mm csőtető fölött kb 8 m-től, azaz 500 m-től a felszínig ki kell bélelni egy 168 x 4 mm KO acélcsővel. A víz egy része nagy valószínűséggel a 165 mm Ø tömszelencén keresztül jut a termelőcső köré, ezért a betétcsövet a 165 mm Ø béléscső tömszelencéje fölött kb. 5 – 8 m-rel kell elhelyezni, és egy kívülre záró tömszelencével lezárni.. A betétcső felül a csőperemre ültetendő, tömítéssel. Így a betétcső és a 241 mm –es béléscső közötti tér lezárható, az esetleges csőhibákon keresztül nem juthat víz a kútba.A csőközbe sem jut víz, így a béléscső további korróziója megállítható. A betétcsövezés után, a kútban búvárszivattyúval, tisztító szivattyúzás végzendő, melynek során mérni és naplózni kell a vízhozamot, vízszintet és vízhőmérsékletet. A max. homokmentes vízhozam 80 -60 -40%-val három lépcsős próbaszivattyútás végzendő, majd megtörténhetnek a szabvány szerinti műszeres kútvizsálatok: - talpmélység ellenőrzés - reométerezés - kapacitás mérés - nyomásemelkedés mérés - nyomás gradiens mérés - víz és gázvizsgálat A vett vízmintából komplett ásványvíz minősítő vizsgálat végzendő. A kút eredeti vízhozama szabad kifolyással 4-600 l/p volt. Ezért egy 600 l/p teljesítményű, melegvizes búvárszivattyú beépítését irányozzuk elő, 150 m mélységig. Ez a 2019-évi méréssel meghatározott 125 m-es buborékpont alatt van, de az új vizsgálat alapján ez pontosítandó.. A beépítés 89 x 3 mm-es ZSM kötésű KO acél csővel történhet. A búvárszivattyú emelőmagasságának a surlódási veszteségeket és a gáztalanítás nyomásigényét, valamint a várható max. -5 -10 m körüli üzemi vízszintet figyelembe véve kb. 30 m es nek kell lennie, de a tényleges kútadatok alapján ezt pontosítani kell. Az előirányzott búvárszivattyú: Q = 36 m3/ó H = 30 m N = 5,5 kW d = 3” A búvárszivattyú nyomóvezetéke a kútlezáró lemez után, egy NA 80 –as KO csőívvel fordul a szerelvénysorba, ami felújítandó. A nyomóvezeték mellé eg 5/4” HENCO cövek kell építeni, kb 20 m mélységig. Ebbe nyomástávadó helyezendő, a nyugalmi és üzemi vízszint mérése céljából. A kút fertőtlenítést és nyomáspróbát követően helyezhető üzembe. A 321/2015. (X. 30.) Korm. Rendelet (továbbiakban Kr,) 46.§ (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, védjegyre vagy szabadalomra való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Az Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolni kell.
Vorherige Bekanntmachung: 824513-2025
Interne Kennung: EKR000709622025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Termálkút kialakítása és meglévő kút felújítása
Beschreibung: VIII-as kút kialakítása: A nagyhírű és kiemelkedő vízminőséggel rendelkező Mezőkövesdi Zsóry Gyógyfürdő zavartalan hévíz ellátás céljából egy új 1000 m-es hévízkút fúrását valósítja meg. Az új kútból 1100 l/p 64-66 o C-os víz feltárására számítunk. A kijelölt kúthelyen a munkaterület rendelkezésre áll. Elektromos energia és öblitővíz a fürdő területéről 50 m-en belül biztosított. A keletkező csurgalégvizet (30 fokos) az itt lévő vizelvezető rendszeren elvezethető. A kút szerelvényeit a terepszintre kiemelve történik 3 m magas csővel. A kútfej szerelvényeinek anyaga KO-36. A kút körült 2,5 x 1,5 m alapterületű betonlemez kell kiépíteni C32/30 betonból. A Kút üzemeltetéséhez búvárszivattyú szükséges aminek az alábbi paramétereknek kell eleget tenni: Q= 65 m3/ó, H= 40 m, N = 11 kW. Meglévő kút javítása: a kútjavítás során a fúróberendezés felvonulását és felszerelését követően, a kútfej szerelvényeket el kell bontani, a kutat sós hideg vízzel elfolytani, majd a 133 mm –es termelő csövet kiépíteni. Számítani kell a cső elszakadására, esetleg több szakaszban történő kiépítésére. Ezt követően műszeres kútvizsgálat végzendő, a 241 mm-es béléscső állapotának vizsgálata céljából: - termo - reométerezés - csőlokátor Ennek alapján a kútjavítás további menete pontosítható. Feltehetően a 241 mm cső állapota is rossz, ezért a kút felső szakaszát, a 165 mm csőtető fölött kb 8 m-től, azaz 500 m-től a felszínig ki kell bélelni egy 168 x 4 mm KO acélcsővel. A víz egy része nagy valószínűséggel a 165 mm Ø tömszelencén keresztül jut a termelőcső köré, ezért a betétcsövet a 165 mm Ø béléscső tömszelencéje fölött kb. 5 – 8 m-rel kell elhelyezni, és egy kívülre záró tömszelencével lezárni.. A betétcső felül a csőperemre ültetendő, tömítéssel. Így a betétcső és a 241 mm –es béléscső közötti tér lezárható, az esetleges csőhibákon keresztül nem juthat víz a kútba.A csőközbe sem jut víz, így a béléscső további korróziója megállítható. A betétcsövezés után, a kútban búvárszivattyúval, tisztító szivattyúzás végzendő, melynek során mérni és naplózni kell a vízhozamot, vízszintet és vízhőmérsékletet. A max. homokmentes vízhozam 80 -60 -40%-val három lépcsős próbaszivattyútás végzendő, majd megtörténhetnek a szabvány szerinti műszeres kútvizsálatok: - talpmélység ellenőrzés - reométerezés - kapacitás mérés - nyomásemelkedés mérés - nyomás gradiens mérés - víz és gázvizsgálat A vett vízmintából komplett ásványvíz minősítő vizsgálat végzendő. A kút eredeti vízhozama szabad kifolyással 4-600 l/p volt. Ezért egy 600 l/p teljesítményű, melegvizes búvárszivattyú beépítését irányozzuk elő, 150 m mélységig. Ez a 2019-évi méréssel meghatározott 125 m-es buborékpont alatt van, de az új vizsgálat alapján ez pontosítandó.. A beépítés 89 x 3 mm-es ZSM kötésű KO acél csővel történhet. A búvárszivattyú emelőmagasságának a surlódási veszteségeket és a gáztalanítás nyomásigényét, valamint a várható max. -5 -10 m körüli üzemi vízszintet figyelembe véve kb. 30 m es nek kell lennie, de a tényleges kútadatok alapján ezt pontosítani kell. Az előirányzott búvárszivattyú: Q = 36 m3/ó H = 30 m N = 5,5 kW d = 3” A búvárszivattyú nyomóvezetéke a kútlezáró lemez után, egy NA 80 –as KO csőívvel fordul a szerelvénysorba, ami felújítandó. A nyomóvezeték mellé eg 5/4” HENCO cövek kell építeni, kb 20 m mélységig. Ebbe nyomástávadó helyezendő, a nyugalmi és üzemi vízszint mérése céljából. A kút fertőtlenítést és nyomáspróbát követően helyezhető üzembe. A műszeres kútvizsgálatok a 101/2007(XII. 23.) KvVM rendelet 1 sz. mellékletében foglaltak szerint végzendők A víz és gázvizsgálat a termál kutaknál az 509/2023 (XI.210.) Korm. rendelet 7 sz mellékletében rögzítettek szerint történjen. A hideg vizes kútnál a vizvizsgálatot a16/2016 (V.12.) BM rendelet 2 sz. melléklete szerinti paraméterekre kell elvégezni. A vizsgálatok keretében hatósági ügyintézés nem kell! A 321/2015. (X. 30.) Korm. Rendelet (továbbiakban Kr,) 46.§ (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, védjegyre vagy szabadalomra való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Az Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolni kell.
Interne Kennung: EKR000709622025/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45255110 Bohrlocharbeiten