2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa instalacji grawimetrycznej selekcji osadu czynnego i układu sterowania napowietrzaniem na Oczyszczalni Ścieków w Rzeszowie
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa instalacji grawimetrycznej selekcji osadu czynnego i układu sterowania napowietrzaniem na Oczyszczalni Ścieków w Rzeszowie”. 2.Przedmiotem inwestycji jest budowa i wdrożenie technologii grawimetrycznej selekcji osadu czynnego i układu sterowania napowietrzaniem realizowanym na podstawie pomiarów NH4-N i NO3-N w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załączona dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 4.Wykonawca w żadnym przypadku nie może powoływać się na ewentualne pominięcie niektórych Robót w dostarczonych przez Zamawiającego przedmiarach (które mają charakter jedynie pomocniczy), jeżeli Roboty te zostały ujęte w dokumentacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest zaplanować wszystkie czynności dla realizacji Umowy, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i obowiązującymi przepisami bez względu na to, czy czynności te/prace są odrębnie wymienione w jakimkolwiek dokumencie. Przyjmuje się, że zestawienie planowanych prac, na podstawie którego zostało ustalone wynagrodzenie, sporządził Wykonawca. W takich okolicznościach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za niewycenione Roboty, a uwzględnione w dokumentacji technicznej. 5.Zamawiający nie dopuszcza aby roboty budowlane były wykonywane z udziałem dostaw (wszystkie materiały, wyroby budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia stosowane przy realizacji zamówienia) pochodzących z „krajów państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, t.j.: 1)innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej, 2)innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska; 6.Za kraj pochodzenia wyrobu budowlanego lub urządzenia uznaje się kraj, w którym produkt został wytworzony lub w którym dokonano ostatniej istotnej obróbki. W tym celu Wykonawca złoży oświadczenie w Formularzu Oferty. 7.W przypadku stwierdzenia, że wykonawca przewiduje użycie materiałów lub urządzeń pochodzących z krajów państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy Pzp jako niezgodną z warunkami zamówienia. 8.W przypadku ujawnienia na etapie realizacji, że wykonawca zastosował materiał lub wyrób pochodzący z krajów państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, Zamawiający wezwie wykonawcę do jego niezwłocznej wymiany na materiał zgodny z SWZ, na koszt wykonawcy, bez prawa do wydłużenia terminu realizacji. 9.Oferowana cena musi zawierać wszystkie składniki kosztów wynikające z załączonego do SWZ, szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia oraz uwzględniać wymagania i informacje Zamawiającego zamieszczone w SWZ z uwzględnieniem ewentualnych wyjaśnień Zamawiającego. Musi także uwzględniać wszystko to, co z technicznego punktu widzenia jest i okaże się niezbędne do zrealizowania przedmiotowego zadania, ma zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. 10.W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 11.Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, jednakże Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. 12. Wykonawca udzieli rękojmi i gwarancji na cały przedmiot zamówienia licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, na okres nie krótszy niż 24 miesiące i na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Rękojmia i gwarancja na cały przedmiot zamówienia obejmuje również oprogramowanie, sterowniki PLC, system SCADA, urządzenia pomiarowe i aktualizacje oprogramowania usuwające błędy. 13. Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej terenu budowy. W tym celu należy skontaktować się z Panem Wojciechem Wereluszem, tel. 882 629 086, e-mail: wwerelusz@mpwik.rzeszow.pl, oczyszczalnia@mpwik.rzeszow.pl Wizja lokalna nie ma charakteru obowiązkowego. 14. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. 15. Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania wszelkich elementów wykonanych w ramach realizacji umowy, powstałych obiektów, infrastruktury, a także wszelkiej dokumentacji technicznej i odbiorowej zgodnie z zasadami promocji i oznakowania projektów finansowanych ze środków UE. Wszelkie działania w zakresie oznakowania Wykonawca zrealizuje zgodnie z: 1) Księgą Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021–2027 oraz aktualnym Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 w zakresie informacji i promocji, 2) Kartą Wizualizacji Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), 3) wzorami znaków i wytycznymi publikowanymi na oficjalnej stronie internetowej programu (www.feniks.gov.pl) oraz portalu Funduszy Europejskich (www.funduszeeuropejskie.gov.pl). 16. Wykonawca zobowiązany jest w ramach zamówienia do przekazania pełnej dokumentacji konfiguracji, usunięcia kont serwisowych po odbiorze, przekazania wszystkich haseł administracyjnych oraz zobowiązuje się nie stosować nieautoryzowanego zdalnego dostępu do kont po odbiorze przekazania wszystkich haseł administracyjnych
Interne Kennung: ZP/S-PN-09/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252121 Absetzanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45315700 Installation von Schaltanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa instalacji grawimetrycznej selekcji osadu czynnego i układu sterowania napowietrzaniem na Oczyszczalni Ścieków w Rzeszowie”. 2.Przedmiotem inwestycji jest budowa i wdrożenie technologii grawimetrycznej selekcji osadu czynnego i układu sterowania napowietrzaniem realizowanym na podstawie pomiarów NH4-N i NO3-N w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załączona dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 4.Wykonawca w żadnym przypadku nie może powoływać się na ewentualne pominięcie niektórych Robót w dostarczonych przez Zamawiającego przedmiarach (które mają charakter jedynie pomocniczy), jeżeli Roboty te zostały ujęte w dokumentacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest zaplanować wszystkie czynności dla realizacji Umowy, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i obowiązującymi przepisami bez względu na to, czy czynności te/prace są odrębnie wymienione w jakimkolwiek dokumencie. Przyjmuje się, że zestawienie planowanych prac, na podstawie którego zostało ustalone wynagrodzenie, sporządził Wykonawca. W takich okolicznościach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za niewycenione Roboty, a uwzględnione w dokumentacji technicznej. 5.Zamawiający nie dopuszcza aby roboty budowlane były wykonywane z udziałem dostaw (wszystkie materiały, wyroby budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia stosowane przy realizacji zamówienia) pochodzących z „krajów państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”, t.j.: 1)innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej, 2)innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska; 6.Za kraj pochodzenia wyrobu budowlanego lub urządzenia uznaje się kraj, w którym produkt został wytworzony lub w którym dokonano ostatniej istotnej obróbki. W tym celu Wykonawca złoży oświadczenie w Formularzu Oferty. 7.W przypadku stwierdzenia, że wykonawca przewiduje użycie materiałów lub urządzeń pochodzących z krajów państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy Pzp jako niezgodną z warunkami zamówienia. 8.W przypadku ujawnienia na etapie realizacji, że wykonawca zastosował materiał lub wyrób pochodzący z krajów państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, Zamawiający wezwie wykonawcę do jego niezwłocznej wymiany na materiał zgodny z SWZ, na koszt wykonawcy, bez prawa do wydłużenia terminu realizacji. 9.Oferowana cena musi zawierać wszystkie składniki kosztów wynikające z załączonego do SWZ, szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia oraz uwzględniać wymagania i informacje Zamawiającego zamieszczone w SWZ z uwzględnieniem ewentualnych wyjaśnień Zamawiającego. Musi także uwzględniać wszystko to, co z technicznego punktu widzenia jest i okaże się niezbędne do zrealizowania przedmiotowego zadania, ma zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. 10.W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 11.Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, jednakże Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. 12. Wykonawca udzieli rękojmi i gwarancji na cały przedmiot zamówienia licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, na okres nie krótszy niż 24 miesiące i na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Rękojmia i gwarancja na cały przedmiot zamówienia obejmuje również oprogramowanie, sterowniki PLC, system SCADA, urządzenia pomiarowe i aktualizacje oprogramowania usuwające błędy. 13. Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej terenu budowy. W tym celu należy skontaktować się z Panem Wojciechem Wereluszem, tel. 882 629 086, e-mail: wwerelusz@mpwik.rzeszow.pl, oczyszczalnia@mpwik.rzeszow.pl Wizja lokalna nie ma charakteru obowiązkowego. 14. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. 15. Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania wszelkich elementów wykonanych w ramach realizacji umowy, powstałych obiektów, infrastruktury, a także wszelkiej dokumentacji technicznej i odbiorowej zgodnie z zasadami promocji i oznakowania projektów finansowanych ze środków UE. Wszelkie działania w zakresie oznakowania Wykonawca zrealizuje zgodnie z: 1) Księgą Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021–2027 oraz aktualnym Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 w zakresie informacji i promocji, 2) Kartą Wizualizacji Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), 3) wzorami znaków i wytycznymi publikowanymi na oficjalnej stronie internetowej programu (www.feniks.gov.pl) oraz portalu Funduszy Europejskich (www.funduszeeuropejskie.gov.pl). 16. Wykonawca zobowiązany jest w ramach zamówienia do przekazania pełnej dokumentacji konfiguracji, usunięcia kont serwisowych po odbiorze, przekazania
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP/S-PN-09/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45252121 Sedimentation installations
Additional classification (cpv): 45111200 Site preparation and clearance work, 45223100 Assembly of metal structures, 45315700 Switching station installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
661002-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZP/S-PN-09/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45252121 Instalacje osadu
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 45223100 Montaż konstrukcji metalowych, 45315700 Instalowanie stacji rozdzielczych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001