661050-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, 2026-III
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, 2026-III
Beschreibung: Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, 2026-III: toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in caietul anexat, in fisa de date si in sectiunea loturi. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: lunar, in functie de solicitarile sectiilor clinice si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. AC va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare in a 11 a zi de la termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18
Interne Kennung: 4240898_2026_8.3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pachet sisteme pentru UPU
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura,
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Los: LOT-0002
Titel: Pachet de reactivi compatibil sau echivalent cu analizorul Gastat 735, din dotarea UPU
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, pachet
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Kit determinari gaze in sange , compatibil sau echivalent cu analizorul Nova Prime Plus,din dotarea ATI
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 880 teste
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0004
Titel: Teste cantitative compatibile sau echivalente cu analizorul de imunoflorescenta SD Biosensor F200 din dotarea sectiei ATI
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0005
Titel: Test rapid cantitativ Creatinina, compatibil sau echivalent cu analizorul STAT SENSOR XPRESS,din dotarea sectiei ATI
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura,test
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Kit pentru determinarea gazelor sanguine, compatibil sau echivalent cu Analizorul de gaze sanguine Stat Profile Prime CCS (neonatologie)
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 200 teste
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Teste cantitative compatibile sau echivalente cu analizorul de imunoflorescenta SD Biosensor F200 din dotarea sectiei UPU
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, pachet,
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Pachet diverse sisteme de recoltare
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Control intern pentru VSH, compatibil sau echivalent cu sistemul MIX-RATE X20
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pachet de reactivi compatibil sau echivalent cu analizorul de biologie moleculara GeneXpert din dotarea Laboratorului Clinic
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Trusa pentru determinarea rezistentei la Colistin
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, cut x 40 teste
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Pachet medii de cultura
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 24931250 Nährboden
Los: LOT-0013
Titel: Pachet medii cromogene + tulpini de referinta
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Kit pentru detectia prin multiplex Real-Time PCR a virusurilor respiratorii comune, inclusiv SARS-CoV-2
Interne Kennung: 14