661102-2026 - Ergebnis
Rumänien – Arzneimittel – ACORD-CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD-CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE
Beschreibung: Spitalul Municipal “Anton Cincu” Tecuci, judetul Galati, institutie publica aflata in subordinea Consiliului Judetean Galati, organizeaza procedura de licitatie deschisa, pentru atribuirea acordului-cadru avand ca obiect “Medicamente”. Acordul cadru va avea o perioada cuprinsa intre data semnarii de catre ambele parti si pana la data de 31.12.2027, cu posibilitatea prelungirii, prin act aditional, in conditiile legii. Procedura de achizitie publica este impartita pe 29 loturi.
Interne Kennung: 02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Justificarea pentru alegerea licitatiei deschise accelerate: Intrucat obiectul achizitiei prin prezenta procedura o constituie medicamentele necesare efectuarii actului medical in conditii cat mai avantajoase pentru pacientii nostri, consideram achizitionareaacestor medicamente o situatie de urgenta si apreciem ca ne incadram in prevederile Art. 74 pct.3) din Legea nr. 98/2016, astfel ca termenul de depunere al ofertelor va fi stabilit la 15 zile de la data transmiterii spre publicare a anuntulu
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Medicamente ptr. Tractul digestiv si metabolism
Beschreibung: Acidum asparticum 10ml Arginina sorbitol 100mg/ml-500ml Pantoprazolum 40mg/flac Pantoprazolum 40mg/cpr Famotidinum 20mg/flac Omeprazolum 20mg/cps Metoclopramidum 5 mg/ml-2 ml Metoclopramidum 10 mg Drotaverinum 20mg/ml Bisacodylum 5mg/cpr/drj Carbomedicinalis cpr/cps Diosmectita -pulb.ptr.susp.orala Otilonium bromidum 40mg/cpr Simethiconum 40mg/flac emulsie-picaturi orale Pantoprazolum 20mg/cpr Gelatina tanat-Tasectan-pediatric 250mg/plic Lactulosum 650mg/ml Granisetronum 1mg/ml Trimebutinum 24mg/5ml Trimebutinum 100mg/cpr Esomeprazolum 40mg/flac Ondasetronum 2mg/ml Gelatina tanat-Tasectan 500mg/cps Fenipiramidum si analgezice -Algifen Drotaverinum 40mg/cpr/cps Combinatii-Sun Lyte-saruri ptr rehidratare orala -62.5ml/plic Combinatii Probiotice(Sun Bio Sun Kids,Bonflor,Simbiflora Kids,Linex Baby,Hepiflor) Combinatii Probiotice(Bonflor Forte,Simbiflora Complex,Hepiflor,Bio Sun,Bioprotect,Lnex Racecadotrilum 10mg-pulb.orala Combinatii -Produse ptr. Colici(Gripe Water,Alinan colici si balonare,Kebene,Infant Drops,Colief,Bonisan,Infacol) Combinatii Probiotice -picaturi(Eubiotic Baby,Linex Baby,Protetics)
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Insulina
Beschreibung: Insulinum humanum -Humulin R 10 ml sau Insuman Rapid -5 ml
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33615100 Insulin
Los: LOT-0004
Titel: Vitamine
Beschreibung: Acidum ascorbicum sol.injectabila 750 mg/5ml Thiaminum 50mg/ml-fiole 2 ml Cyanocobalaminum 50mg/ml-fiole 1 ml Pyridoxinum 50mg/2 ml Calcii gluconas fiole 10 ml
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0005
Titel: Medicamente ptr. Sistemul cardiovascular
Beschreibung: Enoxaparinum 40mg/0.4ml Enoxaparinum 60mg/0.6ml Acenocumarolum 2mg/cpr Clopidrogrelum 75mg/cpr Acidum acetylsalycilicum 100mg/cpr Methyldopum 250mg/cpr Urapidilum 25mg/ml Heparinum 5000ui/1ml-flac 5 ml Ticagrelorum 90mg/cpr Atropinum 1mg/ml-sulfat de atropina -solutie injectabila fiole 1 ml Atorvastatinum 20 mg Amiodaronum 50mg/ml-fiole 3 ml Digoxinum 0,25 mg/comprimat Digoxinum 0,5 mg/ml-2 ml fiole Nitroglycerinum 1mg/ml-fiole 5 ml Nitroglycerinum 2,6 mg./ nitromint spray Nitroglycerinum 2,6 mg./ nitromint comprimate Enalaprilum 1.25 mg / 1 ml/fiole Enalaprilum 10 mg/comprimat
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0006
Titel: DIURETICE
Beschreibung: Spironolactonum 25mg/cpr Furosemidum +spironolactonum Furosemidum 20 mg /2 ml /fiola Furosemidum 40 mg/cp
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0007
Titel: Blocanti
Beschreibung: Metoprololum1mg/ml Bisoprololum 5 mg Metoprololum 50mg/cpr Metoprololum 100mg/cpr Carvedilolum 6.25mg/cpr Nebivololum 5mg/cpr Amlodipinum 10mg/cpr Amlodipinum 5mg/cpr
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0008
Titel: PREPARATE ANTIVERTIGO
Beschreibung: Betahistinum 24 mg compr.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0009
Titel: VASODILATATOARE PERIFERICE
Beschreibung: Nicergolinum 30 mg Pentoxiphyllinum 100 mg/5 ml Pentoxiphylinum 400mg/cpr.film
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ANTIHEMORAGICE
Beschreibung: Acidum Tranexamicum 500mg/5ml Carbazochronum salicylas 0.3mg/ml-fiole 5 ml -adrenostazin Etamsylatum 250mg/2ml Phytomenadionum 1ml fiole
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0011
Titel: AGENTI ADRENERGICI SI DOPAMINERGICI
Beschreibung: Dopaminum 5 mg/ml-10 ml Dobutaminum 250mg/50ml-sol.perf.sau 12.5mg/ml fiole 20 ml conc.ptr.sol perf. Noradrenalinum -Noradrenaline tartrate -conc.pt.sol.perf. 0.2%-fiole Epinephrinum -sinonim adrenalina 1mg/ml
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0012
Titel: Antiinfectioase de uz sistemic
Beschreibung: Clyndamycinum 300mg/2ml Ceftriaxonum 1gr/flac cefiximum 100mg/cps cefiximum 200mg/cps Ampicillinum 500mg/cps Ampicillinum 1gr/flac Gentamicinum 80mg/2ml -fiole 2 ml Gentamicinum 40mg/ml-fiole 1 ml Cefotaximum 1gr/flac-pulb.ptr.sol. Inj./perf Ceftazidinum 1gr/flac Cefuroximum 750mg/flac Cefuroximum 500mg/cpr Ciprofloxacinum 10mg/ml -sol.inj fiole Ciprofloxacinum 500 mg. Oxacillinum 1gr flac. Inj. Oxacillinum 500 mg caps Penicilina Benzylpenicilinum 1000000 U.I./ flacon sare de sodiu Nystatinum 500.000 UI/CPR Cefoperazonum 1gr/flac-pulb.ptr.sol.inj Azithromycinum-500mg/cpr Azithromycinum-250mg/cpr Azithromycinum-200mg/5ml-pulbere pentru suspensie orala Cefuroximum 250mg/cpr Ampicillinum cu sulbactamum / Ampiplus 1.5 g/flac. 15Ml / flacon Clarytromycinum 125mg/5ml
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0013
Titel: Aparat respirator
Beschreibung: Aminophyllinum 24mg/ml -sol.inj-fiole Aminophyllinum 100mg/cps Acetylcysteinum 300mg/3ml Acetylcysteinum 200mg caps Salbutamolum 100mcg/doza Desloratadinum 5mg/cpr Chlorpheniraminum 4 mg/compr Desloratadinum 05mg/ml-sirop Difenhidramimum 30mg/2ml Erdosteinum 300mg/cps Erdosteinum 175mg/5ml Ambroxolum 30mg/cpr Ambroxolum 3mg/ml Fluticasonum 50mcg/doza-suspensie inhalatorie presuriz. Fluticasonum propionat 0.5mg/2ml-suspensie inhalatorie Efedrinum 5 % fiole 1 ml Fluticasonum 125mcg/doza -susp.inhal.presuriz.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0014
Titel: Analgezice
Beschreibung: Paracetamolum 125mg/buc-supozitor Paracetamolum 250mg/buc-supozitor Paracetamolum 500mg/cpr Paracetamolum 10 mg/ml 100 ml -sol.perf. Paracetamolum 120mg/5ml-suspensie orala Metamizolum natricum 1 gram/2ml-fiole Metamizolum natricum 500mg/cpr Metamizolum natricum 300mg/buc-supozitor Metamizolum 500mg/ml-picaturi orale
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0015
Titel: ALTE OPIOIDE
Beschreibung: Tramadolum 50mg/ml
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0016
Titel: PSIHOLEPTICE
Beschreibung: Midazolamum 1mg/ml Lorazepamum 1mg/cpr Alprazolamum 0.5mg/cpr Haloperidolum sol orala 2mg/ml-10ml Haloperidolum5mg/ml-sol.inj-fiole 1ml Diazepamum 10 mg /cp Diazepamum 5mg/ml-fiole Diazepamum 5mg/2.5ml-sol.rectala
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ANESTEZICE
Beschreibung: Ketamimum 50mg/ml-solutie injectabila flac.10ml Bupivacainum Heavy 0.5%-fiole 4 ml Propofolum 10mg/ml-fiole 20 ml-emulsie injectabila/perfuzabila Sevofluranum 99.975%-flac 250 ml-solutie inhalatorie Fentanylum 50 micrograme/ml-fiole de 5 ml sau 10 ml Lidocainum 10% - spray Lidocainum 1%-fiole 10ml sol.inj Lidocainum 40mg/2ml-fiole 2 ml Lidocainum 80mg/2ml-fiole 2 ml Suxamethonii chloridum 0.1g/5 ml Rocuronii bromidum 10mg/ml
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0018
Titel: PSIHOSTIMULANTE SI NOOTROPE
Beschreibung: Piracetamum 200mg/ml-sol.inj Vinpocetinum 10mg/2ml-conc.sol.perf
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 33661600 Psychoanaleptika
Los: LOT-0019
Titel: ANALGEZICE/ OPIOIDE/DERIVATI DE FENILPIPERIDINA
Beschreibung: Pethidinum 100mg/2ml-sol.inj Morphynum 20mg/ml-fiole 1 ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: ANTICOLINESTERAZICE
Beschreibung: Neostigmini bromidum 0.5mg/ml sol.inject -fiole 1 ml
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Los: LOT-0021
Titel: ANTIEPILEPTICE
Beschreibung: Carmazepinum 200mg/cpr Phenobarbitalum 200mg / 2 ml fiole Phenobarbitalum 100 mg
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0022
Titel: PERFUZABILE
Beschreibung: Aminoacizi (Aminoplasmal 10%) Aminoacizi -NEPHROTEC -250ml-sol.perf Aminoacizi (comb.) Hepa 8 % sau 10 % Kalii chloridum 7.45%-flac -sol perf. Combinatii-STEROFUNDIN ISO 500ml Combinatii KABIVEN Perihepheral -1440ml-emulsie cu aminoacizi si electroliti Natrii chloridum 0.9% 100ml-sol.perf Natrii chloridum 0,9 % 250 ml / ser fiziologic Natrii chloridum 0,9 % 500 ml / ser fiziologic Natrii chloridum+KCl+Natrii bicarbonicum-500ml / Solutie Ringer Natrii chloridum +KCL+Natrii bicarbonicum -250ml -sol.Ringer Natrii chloridum 5,85 % 100 ml / flac sau fiole 20 ml Manitolum 20% , 250 ml/ punga Natrii bicarbonicum 8,4 % Bicarbonat de sodiu Glucosum 10% 500 ml Glucosum 33 % fiole 10 ml Glucosum 5% 500 ml Glucosum 10% 250ml Glucosum 5% 250ml Ibuprofenum 400mg/flac-sol perf-100ml Combinatii-Neodolpasse -0.30mg diclofenac de sodiu+0.12mg /ml citrat de orfenadrina-sol perf. Gelatina succinilata / Gelofusine 4% , flac.500 ml Natrii Chloridum 0.9%-pungi 3000ml-solutie pentru lavaj
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0023
Titel: ANTIINFLAMATOARE, ANTIREUMATISMALE
Beschreibung: Dexketoprofenum 50mg/2ml Dexamethasonum 4 mg/ml-2 ml Lornoxicanum 8mg/cpr Ibuprofenum 100mg/5 ml-susp.orala Ibuprofenum 200mg/cpr Ibuprofenum 400mg/cpr Diclofenacum 25mg/ml-fiole 3ml
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0024
Titel: CHIMIOTERAPIC/BACTERICID
Beschreibung: Metronidazolum A -sol.perf.-5g/l metronidazol si 55 g/l glucoza monohidrat Metronidazolum B -sol.perf.-5g/l metronidazol Metronidazolum 250 mg Trimetoprimum + Sulphamethoxazolum / sumetrolim Trimetoprinum+Sulphamethoxazolum 125/25mg/5ml
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33641100 Gynäkologische Antiinfektiva und Antiseptika
Los: LOT-0025
Titel: CORTICOSTEROIZI DE UZ SISTEMIC
Beschreibung: Betamethasonum 7mg/ml-fiola 1 ml -suspensie inectabila Hydrocortizonum hemisuccinat 100 mg / flac
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0026
Titel: OBSTETRICA GINECOLOGIE
Beschreibung: Oxytocinum 5ui/ml-fiole 1 ml-sol.parenterala Ergometrinum0.2mg/ml-solutie injectabila-fiole 1 ml Hexoprenalinum10mcg/2ml-fiole 2 ml sol.inj Octeotridum 0.1mg/ml-fiole 1ml-sol.inj Sulfadiazinum 10mg/gr-50 gr-crema Fluocinolonum acetonidum 0.025-unguent Nistatin 10mil.UI+Neomicina 0.382g+Triamcinolon acetonid 0.10g-NIDOFLOR-crema
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33641200 Andere Gynäkologika
Los: LOT-0027
Titel: ANTIMICOTICE
Beschreibung: Fluconazolum 50mg/cps
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0028
Titel: Diverse
Beschreibung: Combinatii Neomycinum+Bacytracynum :Neomicina 5000u.i/g+Zinc bacitracina 250ui/g-unguent Combinatii Neomycinum+Bacytracynum :Neomicina 5000u.i/g+Zinc bacitracina 250ui/g-pulbere cutanata Dexpanthenolum -spuma cutanata 46.3mg/g-spray Dexpanthenolum 5%-unguent Cicatrol-cicatrol de argint 1g,polisorbat 60 1g,polisorbat 80 1g,monostearat de glicerina 4g,alcool cetilic 4g,propilen glicol 7g,parafina lichida 20 g,apa purificata 62g,-crema 100 g Timburg gel albastru-provitamina B5,aloe,camfor,esenta de mentol cutie 500 g Combinatii-oxid de zinc +ichtammolum -Cutaden Baby-crema Povidonum iodinatum -solutie cutanata 10%-flacon 1000 ml Povidonum iodinatum -75mg/ml sapun chirurgical -flacon 1000 ml Oximed spray Tobramycinum-pic.oftalmice sol.sterila flac. 5 ml Magnesii sulfas 204,7 mg/ml Netilmicinum -pic.oftalmice,sol sterila flac 5 ml
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0029
Titel: VACCINURI
Beschreibung: Vaccin tetanic adsorbit
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe