2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grzechynia (Etap IV)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej (z wyłączeniem odcinków Ø160 mm), dwóch tłoczni ścieków (sieciowymi PG1 i PG2) oraz towarzyszącej infrastrukturze elektroenergetycznej i drogowej, w miejscowościach Grzechynia (gmina Maków Podhalański), w ramach ochrony zlewni rzeki Skawy powyżej zbiornika Świnna Poręba. 2. Zakres zamówienia obejmuje odcinek od punktu włączenia do istniejącego kolektora sanitarnego w Makowie Podhalańskim, poprzez przejście pod rzeką Skawą do ul. Za Wodą, a następnie przez całą miejscowość Grzechynia w górę, do osiedla Nowakówka. tj.: 1) budowę pozostałej do wykonania części sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej, o łącznej długości ok. 20 km. Kanały grawitacyjne wykonane będą z rur kamionkowych kielichowych (na odcinkach realizowanych metodą wykopową) oraz kamionkowych przeciskowych (na odcinkach realizowanych metodą bezwykopową – mikrotunneling/przecisk), a także z rur z tworzyw sztucznych PE100 na odcinkach o mniejszych średnicach i na przewiertach sterowanych oraz z rur PVC fi 160 na odcinkach sieci rozdzielczej. 2) studzienki rewizyjne o średnicach Ø1000 mm i Ø600 mm (elementy prefabrykowane betonowe) oraz Ø 425 mm PVC. 3) Przed tłocznią PG1, w celu zapewnienia retencji kanałowej, odcinek o zwiększonej średnicy kanału do Ø1400 mm z polimerobetonu wraz z 3 studniami Ø2500 mm. 4) Na rurociągach tłocznych studnie rozprężne Ø1200 mm oraz studnie czyszczakowo-odpowietrzające i z zasuwami odcinającymi Ø1500 mm. 3. Zakres robót obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni, roboty ziemne (wykopy, umocnienia ścian wykopów, obsypki, zasypki z zagęszczeniem), odwodnienie wykopów na czas budowy (w tym drenaż i studnie połączeniowe), roboty montażowe sieci, wykonanie przewiertów sterowanych i przecisków wraz z rurami ochronnymi, próby szczelności, a także pełną odbudowę nawierzchni drogowych i terenów zielonych naruszonych robotami.
Interne Kennung: ES.ZP.FENX.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232410 Kanalisationsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej, dwóch tłoczni ścieków (sieciowymi PG1 i PG2) oraz towarzyszącej infrastrukturze elektroenergetycznej i drogowej, w miejscowościach Grzechynia (gmina Maków Podhalański), w ramach ochrony zlewni rzeki Skawy powyżej zbiornika Świnna Poręba. Kontrakt będzie realizowany zgodnie z Warunkami Kontraktowymi FIDIC – Warunki kontraktu na budowę dla robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez Zamawiającego ("Czerwona Książka"), wydanie angielsko-polskie 2000 (tłumaczenie pierwszego wydania FIDIC 1999), z modyfikacjami wprowadzonymi przez Zamawiającego, stanowiącymi Załącznik nr 3 do SWZ. "FIDIC" oznacza Fédération Internationale des Ingénieurs-Conseils – Międzynarodową Federację Inżynierów Konsultantów. 2. Zakres zamówienia obejmuje odcinek od punktu włączenia do istniejącego kolektora sanitarnego w Makowie Podhalańskim, poprzez przejście pod rzeką Skawą do ul. Za Wodą, a następnie przez całą miejscowość Grzechynia w górę, do osiedla Nowakówka. tj.: 1) budowę pozostałej do wykonania części sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej, o łącznej długości ok. 20 km, zlokalizowanej głównie w pasach drogowych. Kanały grawitacyjne wykonane będą z rur kamionkowych kielichowych (na odcinkach realizowanych metodą wykopową) oraz kamionkowych przeciskowych (na odcinkach realizowanych metodą bezwykopową – mikrotunneling/przecisk), a także z rur z tworzyw sztucznych PE100 na odcinkach o mniejszych średnicach i na przewiertach sterowanych. 2) studzienki rewizyjne o średnicach Ø1000 mm i Ø600 mm (elementy prefabrykowane betonowe) oraz Ø 425 mm PVC. 3) Przed tłocznią PG1, w celu zapewnienia retencji kanałowej, odcinek o zwiększonej średnicy kanału do Ø1400 mm z polimerobetonu wraz z 3 studniami Ø2500 mm. 4) Na rurociągach tłocznych studnie rozprężne Ø1200 mm oraz studnie czyszczakowo-odpowietrzające i z zasuwami odcinającymi Ø1500 mm. 3. Zakres robót obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni, roboty ziemne (wykopy, umocnienia ścian wykopów, obsypki, zasypki z zagęszczeniem), odwodnienie wykopów na czas budowy (w tym drenaż i studnie połączeniowe), roboty montażowe sieci, wykonanie przewiertów sterowanych i przecisków wraz z rurami ochronnymi, próby szczelności, a także pełną odbudowę nawierzchni drogowych i terenów zielonych naruszonych robotami.
Haupteinstufung (cpv): 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen