See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrări de modernizare și eficientizare energetică a trei cămine studențești ale Universității de Vest din Timișoara II – proiectare și execuție
Beschreibung: Contractele ce se doresc a fi atribuite în baza prezentei proceduri, vor viza achiziția de lucrări de modernizare și eficientizare energetică a trei cămine studențești ale Universității de Vest din Timișoara II – proiectare și execuție, în conformitate cu specificațiile identificate în Caietele de sarcini, pe fiecare lot în parte, achiziţie finanţată din Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (PNRR) – Proiect ”Modernizarea și eficientizarea energetică a căminelor studențești și a sălilor de sport ale Universității de Vest din Timișoara”. În cadrul acestei proceduri, autoritatea contractantă intenţionează să încheie contracte de lucrări în valoare estimată totală de 31.792.555,77 lei fără TVA corespunzător poziției 1-lucrări din programul de achiziții al proiectului PNRR. Neexecutarea lucrărilor până la termenul ofertat, atrage răspunderea unică a executantului pentru pierderea finanțării. Termenul pentru predarea priectului tehnic este de 2 luni de la primirea ordinului de începere a lucrărilor. AC va analiza propunerea de proiect intr-un termen de minim 7 zile de la prezentarea acestuia de catre executant. Termenul pentru finalizarea execuției este cel târziu până la data de 01.06.2026. Acesta reprezintă termenul limită până la care toate activitățile planificate trebuie să fie încheiate și finalizate, în conformitate cu prevederile stabilite în caietele de sarcini, obligatoriu preluat și în oferta tehnică. Ofertanții trebuie să aibă în vedere că ultima plată va putea fi efectuată doar pe baza ultimei situații de plată ajustate, plată care nu poate să depășească termenul de 01.06.2026. Pentru asigurarea unei largi participări, s-a optat pentru împărțirea în 3 loturi. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 10. Termenul limită în care autoritatea contractantă va răspunde clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: în a 9-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 4250670-2025-1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453100 Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lucrări de modernizare și eficientizare energetică a căminului studențesc Renașterii al Universității de Vest din Timișoara– proiectare și execuție
Beschreibung: În baza contractului ce se dorește a fi atribuit, se vor executa lucrări de modernizare și eficientizare energetică a căminului studențesc C. Renașterii a Universității de Vest din Timișoara - proiectare și execuție, în conformitate cu specificațiile tehnice precizate în Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71220000 Architekturentwurf, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung
Los: LOT-0002
Titel: Lucrări de modernizare și eficientizare energetică a căminului studențesc a facultății de Drept al Universității de Vest din Timișoara– proiectare și execuție
Beschreibung: În baza contractului ce se dorește a fi atribuit, se vor executa lucrări de modernizare și eficientizare energetică a căminului studențesc C. Drept a Universității de Vest din Timișoara - proiectare și execuție, în conformitate cu specificațiile tehnice precizate în Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lucrări de modernizare și eficientizare energetică a căminului studențesc Camelia al Universității de Vest din Timișoara– proiectare și execuție
Beschreibung: În baza contractului ce se dorește a fi atribuit, se vor executa lucrări de modernizare și eficientizare energetică a căminului studențesc C. Camelia a Universității de Vest din Timișoara - proiectare și execuție, în conformitate cu specificațiile tehnice precizate în Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3