661185-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Włodowice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Włodowice
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych obejmującej w szczególności: 1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości na których znajduje się domek letniskowy na terenie Miasta i Gminy Włodowice, 2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego we Włodowicach przy ul. Robotniczej 18. 2. W zakres usługi wchodzić będzie również wyposażenie nieruchomości objętych systemem w pojemniki na odpady zmieszane, worki na odpady segregowane oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwany: PSZOK) w kontenery i pojemniki na wskazane rodzaje odpadów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 4. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: IPS.271.052.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I.1. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o maksymalnie 40% jego wartości poprzez zwiększenie ilości odpadów objętych usługą odbioru i zagospodarowania odpadów. 3. W przypadku, gdy wartość usług wykonanych w ramach zamówienia podstawowego osiągnie wartość podstawową, wynikającą z oferty Wykonawcy, a Zamawiający będzie nadal posiadał zapotrzebowanie na odbiór i zagospodarowanie odpadów objętych przedmiotem zamówienia, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, zwiększając zakres zamówienia o usługi odbioru i zagospodarowania odpadów o wartości nieprzekraczającej 40% wartości zamówienia podstawowego. 4. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego. 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w czasie trwania umowy. 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem - zamówieniem. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych). 4) Zamawiający może skorzystać z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części oraz jest uprawniony do zamawiania kilku usług w ramach zamówień opcjonalnych, których wielkość będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego. 5) Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. II. 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 2. Zakres przewidywanych usług do udzielenia: zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym i opisanym w opisie przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający przewiduje, iż wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia może wynieść maksymalnie do 20% wartości zamówienia podstawowego. 4. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: 1) w przypadku wyczerpania kwoty umowy, 2) w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, 3) udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, 4) stawka jednostkowa wynagrodzenia za odebranie i zagospodarowanie 1 Mg odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Włodowice będzie podlegała negocjacji.
661185-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: IPS.271.052.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: