661202-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kraftfahrzeugversicherungen – SERVICII DE ASIGURARE AUTO, ASIGURARE PERSOANE SI ASIGURARE BUNURI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE ASIGURARE AUTO, ASIGURARE PERSOANE SI ASIGURARE BUNURI
Beschreibung: Servicii de asigurare auto, asigurare persoane si asigurare bunuri conform Caiet de sarcini Lot 1: CASCO Mijloace de transport (AUTOBUZE SI PARC AUXILIAR) Cod CPV: 66514110-0 Lot 2: RCA Mijloace de transport (AUTOBUZE SI PARC AUXILIAR), Cod CPV: 66516100-1 Lot 3: Asigurarea de incendiu si alte calamitati a cladirilor si a altor constructii precum si a continutului, asigurare facultativa a calatorilor pentru cazuri de accidente, asigurare de raspundere manageriala 66515200-5 – Servicii de asigurare a bunurilor ; 66513200-1 – Servicii de asigurare a constructiilor impotriva tuturor riscurilor ; 66512100-3 – Servicii de asigurare contra accidentelor ; 66516500-5 – Servicii de asigurare a răspunderii profesionale
Interne Kennung: 789401_2026_PAAPD1639177
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CASCO Mijloace de transport (AUTOBUZE SI PARC AUXILIAR)
Beschreibung: -ASIGURARE CASCO (avarii, fara furt) : 154 AUTOBUZE; -ASIGURARE CASCO PARC AUXILIAR (avarii cu furt) : 13 AUTOTURISME
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: RCA Mijloace de transport (AUTOBUZE SI PARC AUXILIAR)
Beschreibung: RCA MIJLOACE DE TRANSPORT (AUTOBUZE SI PARC AUXILIAR): 170 autovehicule RCA (65 autobuze motorina, 39 autobuze CNG, 5 minibuze electrice, 45 autobuze electrice si 16 autovehicule parc auxiliar)
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Asigurarea de incendiu si alte calamitati a cladirilor si a altor constructii precum si a continutului, asigurare facultativa a calatorilor pentru cazuri de accidente, asigurare de raspundere manageriala
Beschreibung: Asigurarea de incendiu si alte calamitati a cladirilor si a altor constructii precum si a continutului, asigurare facultativa a calatorilor pentru cazuri de accidente, asigurare de raspundere manageriala conform caiet de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66514110 Motor vehicle insurance services
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Sibiu (RO126)
Country: Romania
Additional information: S.C. TURSIB S.A.
Value