2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 6x6
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 6x6 spełniającego standardy określone w załączniku nr 2 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia, gdzie zawarte są minimalne parametry techniczno - użytkowe dla samochodu jakie muszą być spełnione przy realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę. Wyznaczenie parametrów technicznych i funkcjonalnych na wskazanym poziomie podyktowane zostało potrzebami Zamawiającego wynikającymi z konieczności prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych i zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom akcji, 2. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 477123-2025
Interne Kennung: 1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. Informacje 1. Zamówienie udzielone zostanie na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) – zwanej dalej „ustawą Pzp” w przetargu nieograniczonego art. 132 ustawy Pzp. Wartość zamówienia przekracza progi unijne o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający zgodnie z art. 139 i nast. ustawy najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Informacje o możliwości unieważnienia postępowania: 1) Zamawiający unieważni postępowanie w przypadkach określonych w art. 255, 256 ustawy Pzp. Ponadto Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp w sytuacji gdy nie zostaną przyznane mu w całości lub części środki finansowe, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia. 2) o unieważnieniu postępowania Zamawiający zawiadomi Wykonawców zgodnie z art. 260 lub 262 ustawy Pzp oraz udostępni tą informację na Platformie. 4. Składanie ofert częściowych Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. II. Podwykonawstwo oraz wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia 1. Podwykonawstwo 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 2) Zamawiający żąda, aby Wykonawca wskazał w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podał nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 3) Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. 2) Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/ osoby uprawnioną (e) do jego udzielenia, tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z wykonawców. 3) Oryginał pełnomocnictwa w postaci elektronicznej lub kopia potwierdzona notarialnie, powinny być załączone do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: 3.1) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczą, 3.2) wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, 3.3) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania. 4) Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 5) W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum. 6) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 7) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 8) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, spełnienie co najmniej dwóch odrębnych warunków udziału w postępowaniu wykonawcy mogą wykazać łącznie, chyba że SWZ stanowi inaczej. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia. 9) W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. II. Opis sposobu przygotowania oferty 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia. 3. Oferta oraz jednolity dokument zamówienia (JEDZ), sporządza się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 4. Szczegółowy opis sposobu przygotowania oferty zawarty jest w rozdzile XII SWZ III. Opis sposobu składania ofert 1. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny. 2. Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1233 ze zm.), Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 3. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się skutecznie na Platformie e-Zamówienia i postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi u dostawcy rozwiązania informatycznego pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/. 4. Szczegółowy opis sposobu składania ofert jest zawarty w rozdziale XIII SWZ IV. Informacje dotyczące RODO znajdują się w rozdziale nr XXIII SWZ. V. Termin wykonania zamówienia: do 70 dni od dnia podpisania umowy, nie później niż do 15 grudnia 2025 r., z uwagi na brak zapewnienia środków na rok 2026 r., a zatem konieczność wydatkowania środków przeznaczonych na realizację zamówienia w 2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001