See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONTRACT LUCRĂRI REPARAŢII CURENTE TRANSA 2
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare la pavilionul A din cazarma 2932 Botoșani, UM 01251 Botoșani pentru lotul 1. Lucrări de reparații curente la: construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, pardoseli, instalații, electrice, termice, sanitare și canalizare la pavilionul D1 din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc pentru lotul 2. Lucrări de reparații curente la: construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, instalații, electrice, termice, hidranți, sanitare și canalizare la pavilionul E din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc pentru lotul 3. Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, instalații sanitare, electrice și canalizare la pavilionul P din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc pentru lotul 4. NOTA 1: Modificarea contractului de achiziţie publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face în condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare. Modificarea contractului în cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decât în cazurile şi condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, se realizează prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispoziţiile legii. NOTA 2: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire este de maxim 17 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. NOTA 3: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţilor suplimentare în a 11–a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, ţinând cont şi de prevederile Notificării ANAP cu privire la modalitatea de punere în aplicare a dispoziţiilor art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016. Orice solicitare de clarificare transmisă după data menţionată la nota 2, va pune autoritatea contractantă în imposibilitatea de a oferi un răspuns în termenul menţionat la nota 3 şi drept urmare solicitarea se va considera TARDIVĂ.
Interne Kennung: 14593609_2026_PAAPD1579280
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45410000 Putzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare la pavilionul A din cazarma 2932 Botoșani, UM 01251 Botoșani.
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare la pavilionul A din cazarma 2932 Botoșani, UM 01251 Botoșani.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261210 Dachdeckarbeiten, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Los: LOT-0002
Titel: Lucrări de reparații curente la: construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, pardoseli, instalații, electrice, termice, sanitare și canalizare la pavilionul D1 din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, pardoseli, instalații, electrice, termice, sanitare și canalizare la pavilionul D1 din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45232141 Heizanlage, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten
Los: LOT-0003
Titel: Lucrări de reparații curente la: construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, instalații, electrice, termice, hidranți, sanitare și canalizare la pavilionul E din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, instalații, electrice, termice, hidranți, sanitare și canalizare la pavilionul E din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44482200 Feuerlöschhydranten, 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45232141 Heizanlage, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Los: LOT-0004
Titel: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, instalații sanitare, electrice și canalizare la pavilionul P din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare, construcții interioare, înlocuire tâmplărie, instalații sanitare, electrice și canalizare la pavilionul P din cazarma 1211 Câmpulung Moldovenesc, UM 02480 Câmpulung Moldovenesc.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern