661430-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Jälki-ilmoitus: Terveysneuvontapiste huumeiden käyttäjille
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus: Terveysneuvontapiste huumeiden käyttäjille
Beschreibung: Päijät-Hämeen hyvinvointialue hankkii huumeiden käyttäjien terveysneuvontapisteen tuottamista toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle. Arvioitu sopimuskauden alku 1.1.2027. Terveysneuvontapisteen tarkoituksena on tuottaa palveluita suonensisäisesti huumeita käyttäville. Toiminnan tavoitteena on luoda kontakteja huumeita käyttäviin henkilöihin, ehkäistä ja vähentää huumeidenkäyttöön liittyviä terveyshaittoja, tukea huumeidenkäyttäjien vastuunottoa omasta elämästään ja terveydestään sekä tukea asiakkaiden hoitomotivaation syntyä ja madaltaa hoitoon hakeutumisen kynnystä. Neuvontapiste toimii matalan kynnyksen periaatteella, jolloin asiakkaat voivat asioida neuvontapisteessä yleisinä aukioloaikoina nimimerkillä, aikaa varaamatta, kotikunnasta riippumatta ja myös päihtyneenä. Palvelu on asiakkaalle maksutonta.
Interne Kennung: HA/3766/02.08.00.00.02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä, jossa hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat toimittajat voivat tehdä tarjouksen. Tarjouspyynnön kohteena oleva palvelu on hankintalain (1397/2016) liitteen E mukainen sosiaali- ja terveyspalvelu, jolloin hankintaan sovelletaan hankintalain 11 luvun säännöksiä.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000