661445-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Byggarbetsmiljökonsult
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Byggarbetsmiljökonsult
Beschreibung: Vätternvatten inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av konsulttjänst som avser en byggarbetsmiljökonsult med ansvar att leda och driva beställarens byggarbetsmiljöarbete. Vi ser fram emot ert anbud.
Interne Kennung: 2026/48
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000
661445-2026 - Competition
Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Byggarbetsmiljökonsult
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Byggarbetsmiljökonsult
Internal identifier: 2026/48
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggarbetsmiljökonsult
Intern identifierare: 2026/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000