See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de actualizare/elaborare studii de fezabilitate, asistență tehnică pentru pregătirea cererii de finanțare și a Documentațiilor de atribuire pentru închiderea a șase depozite neconforme de deșeuri de clasă b)
Beschreibung: Procedura de achiziţie organizată de autoritatea contractantă are ca obiect atribuirea contractului de "Servicii de actualizare/elaborare studii de fezabilitate, asistență tehnică pentru pregătirea cererii de finanțare și a Documentațiilor de atribuire pentru închiderea a șase depozite neconforme de deșeuri de clasă b) ", conform Caietului de sarcini. Termenul limită pentru publicarea răspunsului/ răspunsurilor consolidat/consolidate la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici înainte de data limită de depunere a ofertelor: in a 11 zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor. Termenul limită până la care se pot solicitat clarificări de către operatorii economici interesați de accesul la procedura de atribuire: 18 zile inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor.
Interne Kennung: 14715650_2025_PAAPD1563472
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Procedura de achiziţie organizată de autoritatea contractantă are ca obiect atribuirea contractului de "Servicii de actualizare/elaborare studii de fezabilitate, asistență tehnică pentru pregătirea cererii de finanțare și a Documentațiilor de atribuire pentru închiderea a șase depozite neconforme de deșeuri de clasă b) ", conform Caietului de sarcini. Obiectivul specific al prezentului contract de servicii îl constituie: (i) actualizarea și elaborarea documentației tehnico-economice și de mediu; (ii) pregătirea Cererii de Finanțare în vederea obținerii finanțării de către AFM (iii) elaborarea documentațiilor de atribuire pentru contractele de implementare a Proiectului și asigurarea asistenței pe parcursul procedurilor de atribuire. Pentru atingerea obiectivelor specifice contractului de servicii, Prestatorul va efectua următoarele: - actualizarea și elaborarea documentației tehnico-economice - studii de specialitate/investigare, studii de fezabilitate actualizate în conformitate cu prevederile legislației în vigoare și asigurarea asistenței în procedurile de obținere a tuturor autorizațiilor și avizelor necesare; - elaborarea Cererii de Finanțare a proiectului în cadrul Programului Dezvoltare Durabilă 2021-2027 și a tuturor modificărilor care se impun până la semnarea Contractului de finanțare; - întocmirea documentațiilor de atribuire și suport pe perioada derulării procedurilor de achiziție publică pentru contractele necesare implementării Proiectului;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356200 Technische Hilfe, 79418000 Beschaffungsberatung