2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf: ESB + datadistributiesysteem
Beschreibung: De gemeente gebruikt momenteel een Enterprise Service Bus (ESB) gecombineerd met een datadistributiesysteem. Deze combinatie is een specifieke functionele behoefte van de gemeentemarkt. De gemeente Lingewaard kent een unieke context ten aanzien van het beheer van de ESB en datadistributiesysteem die heeft geleid tot specifieke eisen ten aanzien van de beheerbaarheid. Het beheer van de huidige ESB vraagt veel specifieke kennis en inzet. Daardoor is het beheer en de bedrijfscontinuïteit kwetsbaar. Deze situatie willen we afbouwen. De gemeente Lingewaard heeft de afgelopen tijd gezocht naar mogelijkheden het beheer te vereenvoudigen, minder kwetsbaar te maken en deels te decentraliseren naar de applicatiebeheerders van aangesloten applicaties. Gemeente Lingewaard heeft op ICT gebied sinds enkele jaren een samenwerkingsverband met gemeente Overbetuwe. Er wordt gestreefd naar samenwerking in het beheer van applicaties zoals het onderling waarnemen van beheertaken of gezamenlijke uitvoeren daarvan. Daarmee kan de kwetsbaarheid aanzienlijk worden verminderd. Over samenwerking op het beheer van de servicebus en datadistributie zijn concrete gesprekken gaande en zijn afspraken gemaakt. Het gebruik maken van dezelfde software en versie is daarbij van belang. Om deze redenen wil gemeente Lingewaard gebruik wil gaan maken van dezelfde oplossing als gemeente Overbetuwe, dat is de servicebus en datadistributie van Enable-U bv. Het is een vereiste dat de Enterprise Servicebus (ESB), gekoppeld aan een datadistributiesysteem, wordt uitgevoerd als multi-tenant SaaS applicatie, die ook door de leverancier wordt beheerd. Door toepassing van multi-tenant SaaS kunnen updates en eventuele roll-backs binnen enkele minuten worden geactiveerd, hiermee worden inspanning rond releasemanagement en de downtime bij updates verminderd. Ook ervaring uitwisselen met andere gemeenten die hierdoor altijd dezelfde softwareversie hebben acht gemeente Lingewaard belangrijk. De gemeente wil het beheer van het berichtenverkeer dichter naar de applicatiebeheerders van de aangesloten applicaties brengen. Om dit te kunnen bewerkstelligen is het vereist dat er een overzichtelijke en laagdrempelige beheerinterface beschikbaar is waarin alle gegevensstromen en berichten worden weergegeven. Daarbij moet het mogelijk zijn om in het berichtenverkeer c.q. logging op de inhoud te kunnen zoeken (filteren), om snel specifieke berichten terug te kunnen vinden. Hiermee willen we de tijd voor troubleshooting verkorten, en vertragingen beperken, c.q. sneller oplossen. Het gegevensmagazijn van de distributiecomponent bevat persoons- adres- en bedrijfsgegevens. Deze worden gebruikt in BI-tools voor dashboards en statistieken. Het moet daarom mogelijk zijn om op geautomatiseerde wijze gegevens uit het gegevensmagazijn te kunnen halen, bijvoorbeeld d.m.v. een API. Het inzien of opvragen van persoonsgegevens en berichten met persoonsgegevens, moet volledig terug te vinden zijn in een verwerkerslogging, om te kunnen voldoen aan de eisen van de AVG op dit gebied.
Interne Kennung: IV
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000