2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE PREGĂTIRE EDITORIALĂ, TEHNOREDACTARE/DTP, PREGĂTIRE PENTRU TIPAR, TIPĂRIRE, BROȘARE, FINISARE, AMBALARE ȘI LIVRARE PUBLICAȚII
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie prestarea de servicii integrate de pregătire editorială și producție tipografică, incluzând: preluarea și verificarea tehnică a materialelor; tehnoredactarea și DTP; pregătirea pentru tipar (prepress); realizarea și revizuirea machetelor până la acordarea bunului de tipar; tipărirea; broșarea/legarea la cotor; finisarea și controlul calității; ambalarea, manipularea, transportul și livrarea; predarea versiunii electronice finale în format PDF. Cantitatea este de 5.000 exemplare. Publicația va avea format finit A5, maximum 300 de pagini fără copertă, interior pe hârtie albă de minimum 80 g/mp, tipărire color față-verso, copertă din carton de minimum 160 g/mp, full color, cu aspect final lucios, și broșare prin lipire la cotor, în condițiile tehnice detaliate în Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15018391_2026_PAAPD1628177
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79823000 Dienstleistungen im Bereich Druck und Lieferung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie prestarea de servicii integrate de pregătire editorială și producție tipografică, incluzând: preluarea și verificarea tehnică a materialelor; tehnoredactarea și DTP; pregătirea pentru tipar (prepress); realizarea și revizuirea machetelor până la acordarea bunului de tipar; tipărirea; broșarea/legarea la cotor; finisarea și controlul calității; ambalarea, manipularea, transportul și livrarea; predarea versiunii electronice finale în format PDF. Cantitatea este de 5.000 exemplare. Publicația va avea format finit A5, maximum 300 de pagini fără copertă, interior pe hârtie albă de minimum 80 g/mp, tipărire color față-verso, copertă din carton de minimum 160 g/mp, full color, cu aspect final lucios, și broșare prin lipire la cotor, în condițiile tehnice detaliate în Caietul de sarcini. Specificațiile tehnice sunt prezentate în caietul de sarcini. Valoarea estimată: 375.000,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1