661700-2026 - Ergebnis
Finnland – Archäologische Untersuchungen – JÄLKI-ILMOITUS: Päiväkoti Aleksin, daghemmet Alexia, kaivausten arkeologian asiantuntija (arkeologinen valvontakonsultti)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS: Päiväkoti Aleksin, daghemmet Alexia, kaivausten arkeologian asiantuntija (arkeologinen valvontakonsultti)
Beschreibung: Hankinnan kohteena on päiväkoti Aleksin, daghemmet Aleksia, perusparannuksen esirakentamiseen liittyvien arkeologisten kaivausten asiantuntijapalvelu (arkeologinen valvontakonsultti), joka sisältää kaivausten valvonnan, löydösten arvioinnin ja dokumentoinnin sekä museointia varten tehtävän talteenoton ja museoviranomaisen edellyttämät tehtävät. Hankittava asiantuntijapalvelu kattaa vaiheinaan kaivausten valmistelun, kenttätyön ja jälkityöt. Kenttätyö ajoittuu päiväkodin korjaushankkeen esirakentamisena tehtävien maankaivuutöiden aikana päiväkodin rakennuspaikalla osoitteessa Aleksanterinkatu 1, 00170 Helsinki. Maankaivuutyöt ajoittuvat arviolta vuoden 2027 tammikuusta kesäkuuhun, ja kestävät arviolta yhteensä noin kuusi kuukautta. Kuuden kuukauden esirakentamisvaiheen lisäksi hankintaan sisältyy arviolta 3 kuukauden valmisteluvaihe ja tarvittaessa noin 6 kuukauden jälkityövaihe.
Interne Kennung: HEL 2026-007054
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71351914 Archäologische Untersuchungen
5. Los
Los: LOT-0000