2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGI W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH ZE WSZYSTKICH NIERUCHOMOŚCI W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH GMINY LICHNOWY
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych z wszystkich nieruchomości, w granicach administracyjnych gminy Lichnowy. Transport wszystkich odebranych odpadów komunalnych z terenu gminy Lichnowy do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o., ul. Rokicka 5A, 83-110 Tczew (ZUOS Tczew). Zgodnie z zawartym porozumieniem międzygminnym Gmina Lichnowy przekazała Gminie Miejskiej Tczew wykonanie zadania publicznego polegającego na zagospodarowaniu odpadów komunalnych zebranych z nieruchomości objętych gminnym systemem zagospodarowania odpadów. Wyposażenie (wydzierżawienie) nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) oraz ich utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym, technicznym i porządkowym. Wyposażenie nieruchomości w urządzenia (pojemniki/worki) do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich jak: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, popioły oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, technicznym i porządkowym. Wyposażenie oraz prowadzenie (eksploatacja) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów we wsi Lichnowy (dalej PSZOK) w tym odbieranie i transport do ZUOS Tczew odpadów komunalnych selektywnie dostarczanych.Nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy– rozumie się przez to nieruchomości wykorzystywane w całości do celów mieszkalnych.Nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy– rozumie się przez to nieruchomości wykorzystywane w całości do celów innych niż mieszkalne.Nieruchomości mieszane – rozumie się przez to nieruchomości wykorzystywane w części do celów mieszkalnych, a w części do celów innych niż mieszkalne. Odpady przewidziane do odbioru- odpady komunalne – zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn zm.) rozumie się przez to odpady powstające w gospodarstwach domowych oraz odpady pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter i skład są podobne do odpadów z gospodarstw domowych, w szczególności niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i odpady selektywnie zebrane:a)z gospodarstw domowych, w tym papier i tektura, szkło, metale, tworzywa sztuczne, bioodpady, drewno, tekstylia, opakowania, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory oraz odpady wielkogabarytowe, w tym materace i meble, oraz b)ze źródeł innych niż gospodarstwa domowe, jeżeli odpady te są podobne pod względem charakteru i składu do odpadów z gospodarstw domowych - przy czym odpady komunalne nie obejmują odpadów z produkcji, rolnictwa, leśnictwa, rybołówstwa, zbiorników bezodpływowych, sieci kanalizacyjnej oraz z oczyszczalni ścieków, w tym osadów ściekowych, pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych; niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pozostają niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi, nawet jeżeli zostały poddane przetwarzaniu odpadów, ale przetwarzanie to nie zmieniło w sposób znaczący ich właściwości.Wykonawca odbierze odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) i selektywnie zebrane ze wszystkich nieruchomości na terenie gminy. Liczba mieszkańców zamieszkujących gminę Lichnowy wynosi ok. 3400 osób. Przedmiotowa liczba jest orientacyjna i w trakcie trwania umowy może ulec zmianie z uwagi na złożenie przez właścicieli nieruchomości korekt deklaracji. Wykonawca otrzyma najpóźniej w dacie zawarcia umowy: a)wykaz nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy wraz z zadeklarowaną liczbą osób zamieszkałych na danej nieruchomości i zadeklarowana wielkością pojemników do zbierania odpadów, b)wykaz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy wraz z deklarowaną liczbą i wielkością pojemników do zbierania odpadów, c)wykaz nieruchomości mieszanych wraz z zadeklarowaną liczbą osób zamieszkałych na danej nieruchomości i zadeklarowaną wielkością i liczbą pojemników do zbierania odpadów.
Interne Kennung: RGI.271.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp wyznacza termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp albowiem składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
661718-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: RGI.271.5.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
Additional classification (cpv): 90511300 Litter collection services