2. Verfahren
Verfahren
Titel: Förvaltning och utveckling av webbtjänster i CMS-verktyget Sitevision
Beschreibung: Myndigheten för digital förvaltning (Digg) upphandlar för Digitaliseringsmyndigheten ramavtal för förvaltning och utveckling av CMS-verktyget SiteVision. Ramavtalet tilldelas en leverantör.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135633:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72600000 Computerunterstützung und -beratung, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 72600000 Computer support and consultancy services, 72220000 Systems and technical consultancy services, 72250000 System and support services, 72260000 Software-related services
661743-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Förvaltning och utveckling av webbtjänster i CMS-verktyget Sitevision
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster