661865-2026 - Auftragsänderung
Slowakei – Bauarbeiten – Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0-4,3)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0-4,3)
Beschreibung: Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác pre projekt Rýchlostná cesta R4 Prešov - severný obchvat (km 0-4,3 - I.etapa) v súlade s nasledovným upresnením: Stavba sa nachádza v okrese Prešov, v Prešovskom kraji. Výstavba rýchlostnej cesty R4 Prešov - severný obchvat (km 0-4,3) bude realizovaná v navrhovanej kategórii R 24,5/100 v plnom profile. Začiatok stavby sa nachádza v križovatke Prešov západ, ktorá je v súčasnosti realizovaná v rámci výstavby diaľnice D1 Prešov západ - Prešov juh. Koniec úseku je v km 4,3 za MÚK Prešov sever, ktorá je križovatkou rýchlostnej cesty R4 Prešov - severný obchvat a preložky cesty I. triedy I/68.
Interne Kennung: OVVO R4 Prešov (ZM/2019/0232)
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dodatok č.5 k Zmluve o dielo ZM/2019/0232 „Zhotovenie stavby Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0,0 – 4,3) zazmluvňuje: - v zmysle § 18 ods. 1, písm. c) Zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZVO“) vysporiadanie nárokov zhotoviteľa vznesených zo strany zhotoviteľa v súvislosti s preukázaným nárastom cien vybraných materiálov použitých pri realizácii predmetu Zmluvy za kvartály Obdobia 2 a to I. kalendárny kvartál 2023 a II. kalendárny kvartál 2023 v súlade s MP č. 27/2022 MD SR. Dodatok č.6 sa zazmluvňuje: - v zmysle § 18 ods. 1, písm. b) Zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZVO“), sa zazmluvňuje návrh na vykonanie zmien na jednotlivých stavebných objektoch v súlade s Pokynom Stavebnotechnického dozora č. 8, č. 25, č. 32 a Nárokov Zhotoviteľa č. 28, č. 77, č. 95 a č. 98. Dodatok č.7 sa zazmluvňuje: - v zmysle § 18 ods. 1, písm. b) Zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZVO“), sa zazmluvňuje Nárok Zhotoviteľa č. 28, Nárok Zhotoviteľa č. 92, Pokyn Stavebnotechnického dozora č. 24, Pokyn Stavebnotechnického dozora č. 37, Pokyn Stavebnotechnického dozora č. 38, Pokyn Stavebnotechnického dozora č. 39. Dodatok č.9 sa zazmluvňuje: Zmluvné Strany sa v zmysle bodu 16 Zmluvy o dielo a v zmysle § 18 ods. 1 písm. b) Zákona č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZVO“) dohodli na uzavretí tohto Dodatku č. 9 k Zmluve o Dielo, evidenčné číslo Objednávateľa: ZM/2019/0232, evidenčné číslo Zhotoviteľa: VÁHOSTAV-SK, a.s.:ZML-19-00180, TuCon, a.s.:INV/113/2019 zo dňa 24.7.2019 (ďalej len „Zmluva o dielo“), ktorého predmetom je zhrnutie Návrhu pokynu na Zmenu č. 12, o ktorom bolo rozhodnuté Rozhodnutím Stavebnotechnického dozora zo dňa 30.6.2025 o sumarizačnom Nároku Zhotoviteľa na dodatočnú platbu (ďalej tiež ako ,,Rozhodnutie Stavebnotechnického dozora“) vydaného v súlade s podčl. 3.5 Všeobecných zmluvných podmienok v znení Osobitných zmluvných podmienok.