662046-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – ACORD-CADRU pentru servicii de reparare și întreținere pentru vehiculele din parcul tehnic al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă ,,Iancu de Hunedoara” al Judeţului Hunedoara
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD-CADRU pentru servicii de reparare și întreținere pentru vehiculele din parcul tehnic al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă ,,Iancu de Hunedoara” al Judeţului Hunedoara
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : 1. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv (Lot I); 2. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone (Lot II); 3. Anvelope/pneuri autoturisme, autocamioane și remorci (Lot III). Astfel pentru loturile I și II se solicită efectuarea următoarele servicii:  servicii de mecanică (înlocuiri pivoţi, planetare, reparaţii motor, cutie de viteze, curăţat injectoare, reglare geometrie direcție, reglaj optic, înlocuire/reparații ansambluri sistem suspensie, etc.);  întreţinerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea ansamblurilor și subansamblurilor mecanice: o motor şi instalaţiile anexe (de alimentare, de răcire, de pornire integrată şi/sau independentă, de evacuare) şi componentele acestora; o transmisie (cutie de viteze mecanică/automată, cutii transfer, ambreiaj, cardan, grup/grupuri, arbori planetari, etc.) şi componentele acestora; o sistemul de rulare şi componentele acestuia (exclus serviciile de vulcanizare); o sistemul de direcţie şi componentele acestuia; o sistemul de frânare şi componentele acestuia;  verificare și reparare instalație de aer condiționat/climatizare, încălzire suplimentară;  înlocuire parbriz, lunetă, geamuri laterale, etc.;  întreținerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea echipamentului electric şi/sau electronic: o instalaţia electrică de pornire a motorului, încărcare a bateriilor de acumulatori şi componentele acestora; o instalaţia electrică de iluminare şi semnalizare şi componentele acesteia; o sistemul de gestiune electronică a motorului şi/sau ale sistemelor autovehiculului (panouri comandă, afișaje, manete, schimbătoare, etc.);  servicii la instalaţia electrică: rescriere soft, codare chei, injectoare, etc.; servicii de tinichigerie/vopsitorie, protecție anticorozivă Astfel pentru lotul III se solicită efectuarea următoarelor servicii: Reparare și întreținere anvelope autoturisme, autocamioane și remorci (la 122 vehicule multimarcă): demontare/montare roată de pe vehicul; demontare/montare anvelopă de pe jantă; echilibrare; vulcanizare/ înlocuire valvă;
Interne Kennung: 4374318_2026_PAAPD1639274
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reparare și întreținere vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : Lotul I. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv (Lot I); Astfel pentru lotul I se solicită efectuarea următoarele servicii:  servicii de mecanică (înlocuiri pivoţi, planetare, reparaţii motor, cutie de viteze, curăţat injectoare, reglare geometrie direcție, reglaj optic, înlocuire/reparații ansambluri sistem suspensie, etc.);  întreţinerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea ansamblurilor și subansamblurilor mecanice: o motor şi instalaţiile anexe (de alimentare, de răcire, de pornire integrată şi/sau independentă, de evacuare) şi componentele acestora; o transmisie (cutie de viteze mecanică/automată, cutii transfer, ambreiaj, cardan, grup/grupuri, arbori planetari, etc.) şi componentele acestora; o sistemul de rulare şi componentele acestuia (exclus serviciile de vulcanizare); o sistemul de direcţie şi componentele acestuia; o sistemul de frânare şi componentele acestuia;  verificare și reparare instalație de aer condiționat/climatizare, încălzire suplimentară;  înlocuire parbriz, lunetă, geamuri laterale, etc.;  întreținerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea echipamentului electric şi/sau electronic: o instalaţia electrică de pornire a motorului, încărcare a bateriilor de acumulatori şi componentele acestora; o instalaţia electrică de iluminare şi semnalizare şi componentele acesteia; o sistemul de gestiune electronică a motorului şi/sau ale sistemelor autovehiculului (panouri comandă, afișaje, manete, schimbătoare, etc.);  servicii la instalaţia electrică: rescriere soft, codare chei, injectoare, etc.;  servicii de tinichigerie/vopsitorie, protecție anticorozivă
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reparare si intretinere vehicule multimarca cu masa maxim autorizată peste 3.5 tone
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : Lotul II. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone (Lot II); Astfel pentru lotul II se solicită efectuarea următoarele servicii:  servicii de mecanică (înlocuiri pivoţi, planetare, reparaţii motor, cutie de viteze, curăţat injectoare, reglare geometrie direcție, reglaj optic, înlocuire/reparații ansambluri sistem suspensie, etc.);  întreţinerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea ansamblurilor și subansamblurilor mecanice: o motor şi instalaţiile anexe (de alimentare, de răcire, de pornire integrată şi/sau independentă, de evacuare) şi componentele acestora; o transmisie (cutie de viteze mecanică/automată, cutii transfer, ambreiaj, cardan, grup/grupuri, arbori planetari, etc.) şi componentele acestora; o sistemul de rulare şi componentele acestuia (exclus serviciile de vulcanizare); o sistemul de direcţie şi componentele acestuia; o sistemul de frânare şi componentele acestuia;  verificare și reparare instalație de aer condiționat/climatizare, încălzire suplimentară;  înlocuire parbriz, lunetă, geamuri laterale, etc.;  întreținerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea echipamentului electric şi/sau electronic: o instalaţia electrică de pornire a motorului, încărcare a bateriilor de acumulatori şi componentele acestora; o instalaţia electrică de iluminare şi semnalizare şi componentele acesteia; o sistemul de gestiune electronică a motorului şi/sau ale sistemelor autovehiculului (panouri comandă, afișaje, manete, schimbătoare, etc.);  servicii la instalaţia electrică: rescriere soft, codare chei, injectoare, etc.;  servicii de tinichigerie/vopsitorie, protecție anticorozivă
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reparare si intretinere anvelope autoturisme, autocamioane și remorci
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : Lotul III. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone (Lot II); Astfel pentru lotul III se solicită efectuarea următoarelor servicii: Reparare și întreținere anvelope autoturisme, autocamioane și remorci (la 122 vehicule multimarcă): demontare/montare roată de pe vehicul; demontare/montare anvelopă de pe jantă; echilibrare; vulcanizare/ înlocuire valvă
Interne Kennung: 3
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Description: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : 1. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv (Lot I); 2. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone (Lot II); 3. Anvelope/pneuri autoturisme, autocamioane și remorci (Lot III). Astfel pentru loturile I și II se solicită efectuarea următoarele servicii: servicii de mecanică (înlocuiri pivoţi, planetare, reparaţii motor, cutie de viteze, curăţat injectoare, reglare geometrie direcție, reglaj optic, înlocuire/reparații ansambluri sistem suspensie, etc.); întreţinerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea ansamblurilor și subansamblurilor mecanice: o motor şi instalaţiile anexe (de alimentare, de răcire, de pornire integrată şi/sau independentă, de evacuare) şi componentele acestora; o transmisie (cutie de viteze mecanică/automată, cutii transfer, ambreiaj, cardan, grup/grupuri, arbori planetari, etc.) şi componentele acestora; o sistemul de rulare şi componentele acestuia (exclus serviciile de vulcanizare); o sistemul de direcţie şi componentele acestuia; o sistemul de frânare şi componentele acestuia; verificare și reparare instalație de aer condiționat/climatizare, încălzire suplimentară; înlocuire parbriz, lunetă, geamuri laterale, etc.; întreținerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea echipamentului electric şi/sau electronic: o instalaţia electrică de pornire a motorului, încărcare a bateriilor de acumulatori şi componentele acestora; o instalaţia electrică de iluminare şi semnalizare şi componentele acesteia; o sistemul de gestiune electronică a motorului şi/sau ale sistemelor autovehiculului (panouri comandă, afișaje, manete, schimbătoare, etc.); servicii la instalaţia electrică: rescriere soft, codare chei, injectoare, etc.; servicii de tinichigerie/vopsitorie, protecție anticorozivă Astfel pentru lotul III se solicită efectuarea următoarelor servicii: Reparare și întreținere anvelope autoturisme, autocamioane și remorci (la 122 vehicule multimarcă): demontare/montare roată de pe vehicul; demontare/montare anvelopă de pe jantă; echilibrare; vulcanizare/ înlocuire valvă;
Internal identifier: 4374318_2026_PAAPD1639274
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : Lotul I. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv (Lot I); Astfel pentru lotul I se solicită efectuarea următoarele servicii: servicii de mecanică (înlocuiri pivoţi, planetare, reparaţii motor, cutie de viteze, curăţat injectoare, reglare geometrie direcție, reglaj optic, înlocuire/reparații ansambluri sistem suspensie, etc.); întreţinerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea ansamblurilor și subansamblurilor mecanice: o motor şi instalaţiile anexe (de alimentare, de răcire, de pornire integrată şi/sau independentă, de evacuare) şi componentele acestora; o transmisie (cutie de viteze mecanică/automată, cutii transfer, ambreiaj, cardan, grup/grupuri, arbori planetari, etc.) şi componentele acestora; o sistemul de rulare şi componentele acestuia (exclus serviciile de vulcanizare); o sistemul de direcţie şi componentele acestuia; o sistemul de frânare şi componentele acestuia; verificare și reparare instalație de aer condiționat/climatizare, încălzire suplimentară; înlocuire parbriz, lunetă, geamuri laterale, etc.; întreținerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea echipamentului electric şi/sau electronic: o instalaţia electrică de pornire a motorului, încărcare a bateriilor de acumulatori şi componentele acestora; o instalaţia electrică de iluminare şi semnalizare şi componentele acesteia; o sistemul de gestiune electronică a motorului şi/sau ale sistemelor autovehiculului (panouri comandă, afișaje, manete, schimbătoare, etc.); servicii la instalaţia electrică: rescriere soft, codare chei, injectoare, etc.; servicii de tinichigerie/vopsitorie, protecție anticorozivă
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Description: Acordul-cadru are ca obiect servicii de reparație și întreținere pentru un număr de 122 vehicule din parcul tehnic al I.S.U.J. Hunedoara, structurat pe 3 loturi pentru care sunt necesare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, a pieselor, a accesoriilor pentru vehicule, precum şi a motoarelor aferente. Serviciile de reparaţie și întreținere se referă la : Lotul II. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone (Lot II); Astfel pentru lotul II se solicită efectuarea următoarele servicii: servicii de mecanică (înlocuiri pivoţi, planetare, reparaţii motor, cutie de viteze, curăţat injectoare, reglare geometrie direcție, reglaj optic, înlocuire/reparații ansambluri sistem suspensie, etc.); întreţinerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea ansamblurilor și subansamblurilor mecanice: o motor şi instalaţiile anexe (de alimentare, de răcire, de pornire integrată şi/sau independentă, de evacuare) şi componentele acestora; o transmisie (cutie de viteze mecanică/automată, cutii transfer, ambreiaj, cardan, grup/grupuri, arbori planetari, etc.) şi componentele acestora; o sistemul de rulare şi componentele acestuia (exclus serviciile de vulcanizare); o sistemul de direcţie şi componentele acestuia; o sistemul de frânare şi componentele acestuia; verificare și reparare instalație de aer condiționat/climatizare, încălzire suplimentară; înlocuire parbriz, lunetă, geamuri laterale, etc.; întreținerea, repararea, recondiţionarea şi/sau reglarea echipamentului electric şi/sau electronic: o instalaţia electrică de pornire a motorului, încărcare a bateriilor de acumulatori şi componentele acestora; o instalaţia electrică de iluminare şi semnalizare şi componentele acesteia; o sistemul de gestiune electronică a motorului şi/sau ale sistemelor autovehiculului (panouri comandă, afișaje, manete, schimbătoare, etc.); servicii la instalaţia electrică: rescriere soft, codare chei, injectoare, etc.; servicii de tinichigerie/vopsitorie, protecție anticorozivă
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3