662084-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Personalcomputer – “Achiziție de echipamente și licențe software”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: “Achiziție de echipamente și licențe software”
Beschreibung: ADR Centru dorește achiziționarea de echipamente IT și licențe software pentru personalul AM PR Centru și OI PDDTJ, OI PS, conform specificațiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 112936152026AGN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Calculatoare (unitate centrală + două monitoare + SO)
Beschreibung: Calculatoare (unitate centrală + două monitoare + SO) – 40 bucăți
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Monitoare
Beschreibung: Monitoare – 30 bucăți
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
Los: LOT-0003
Titel: Laptopuri cu sistem de operare
Beschreibung: Laptopuri cu sistem de operare – 3 bucăți - Cod CPV 30213100-6
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0004
Titel: Sursă de alimentare neîntreruptibilă
Beschreibung: Sursă de alimentare neîntreruptibilă Tip 1 (UPS - Uninterruptible Power Supply) – 50 bucăți Sursă de alimentare neîntreruptibilă Tip 2 (UPS - Uninterruptible Power Supply) – 6 bucăți
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung
Los: LOT-0005
Titel: Software
Beschreibung: 1. Licențe software pentru creare/prelucrare documente, pentru desen, imagistica, planificare și productivitate - Microsoft Office 2024 Home and Business sau echivalent - 43 bucati 2. Windows Server 2025 - User CAL – 9 bucăți
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität