See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU achizitie ANTIVIRALE, ANTIBIOTICE, IMUNOGLOBULINE, VACCINURI si SERURI
Beschreibung: Acordurile cadru ce vor rezulta din actuala procedura vor avea valabilitate 12 luni de la data atribuirii. Consideram ca actuala volatilitate a pietii de medicamente [ modificarile/cresterile preturilor, sincopele de disponibilitate sau discontinuitatile lanturilor de aprovizionare ] descurajeaza o perioada de valabilitate mai mare. Pentru acordurile cadru si contractele subsecvente ce vor rezulta din prezenta procedura va exista o clauza de denuntare unilaterala, fara nici o compensatie, de la data incheierii de noi acorduri cadru de catre Ministerul Sanatatii in calitate de unitate centralizata de achizitii conform OUC 71/2012. In documentele prezentei proceduri va fi specificata si clauza de revizuire/suplimentare a cantitatilor din acorduri cadru/contracte subsecvente in situatia in care cantitatile estimate nu vor fi consumate sau vor fi depasite, ceea ce nu constituie modificari substantiale. [ in limitele stabilite de Art. 221 din Legea 98 din 2016 si OUG 45 din 2018 ].
Interne Kennung: 6076
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: KALII CHLORIDUM
Beschreibung: Solutie perfuzabila de clorura de potasiu sau echiv. Solutie perfuzabila 100 ml, 7.45 % Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0002
Titel: Combinatii ARGININA SORBITOL 250 ml
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Combinatii ARGININA SORBITOL
Beschreibung: ARGININA-SORBITOL 50 mg/ml + 100 mg/ml SOL. PERF. sau echiv. Cutie x 6 flacoane x 500 ml sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 1,380 Cantitate maxima 4,140
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: COMBINATII (Total aminoacizi 50 g/l )
Beschreibung: AMINOVEN 5% SOL. PERF sau echiv. Cutie x 10 flacoane x 500 ml sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: COMBINATII (Total aminoacizi 100 g/l )
Beschreibung: AMINOVEN 10% SOL. PERF sau echiv. Cutie cu 10 flac. din sticla incolora x 500 ml sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: GLUCOSUM 5% 250 ml
Beschreibung: GLUCOZA 5% sol. perfuzabila 250ml sau echiv. sac plastic 250 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: GLUCOSUM 5% 500 ml
Beschreibung: GLUCOZA 5% sol perfuzabila 500 ml sau echiv. sac plastic 500 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 900 Cantitate maxima 2,700
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: GLUCOSUM 10% 500 ml
Beschreibung: GLUCOZA 10% sol. perfuzabila 500 ml sau echiv. sac plastic 500 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: DEXTRANUM
Beschreibung: Dextran 40- NaCl sau echiv. flacon sticla 500 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 6 Cantitate maxima 18
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: NATRII CHLORIDUM
Beschreibung: Ser fiziologic 0,9 % 250 ml sau echiv. sac plastic 250 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 10,000 Cantitate maxima 30,000
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: NATRII CHLORIDUM 500 ml
Beschreibung: Ser fiziologic 0,9 % 500 ml sau echiv. sac plastic 500 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 3,500 Cantitate maxima 10,500
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Combinatii SOLUTIE RINGER
Beschreibung: Solutie Ringer 500 ml sau echiv. sac plastic 500 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 2,000 Cantitate maxima 6,000
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: MANNITOLUM 20% 250ml
Beschreibung: Manitol 20% 250ml sau echiv. sac plastic 250 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: MANNITOLUM 15% 250ml
Beschreibung: Manitol 15% 250ml sau echiv. sac plastic 250 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: NATRII HYDROGENI CARBONAS
Beschreibung: NATRIUMHYDROGENKARBONÁT, Bicarbonat de sodiu - solutie perfuzabila sau echiv. 100 ml, 8,4 % Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: NATRII CHLORIDUM 100 ml
Beschreibung: Ser fiziologic 0,9 % 100 ml sau echiv. 100 ml Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 400 Cantitate maxima 1,200
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 1000 mg / 200 mg
Beschreibung: AMOXIPLUS 1000 mg / 200 mg sau echiv. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0018
Titel: CLARITHROMYCINUM I.V. 500 mg
Beschreibung: KLACID I.V. 500 mg sau echiv. PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLAC. INJ. Cantitate minima 100 Cantitate maxima 300
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: CLINDAMYCINUM 300 mg/2 ml
Beschreibung: CLINDAMYCIN 300 mg/2 ml sau echiv. SOL. INJ. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: COLISTINUM
Beschreibung: COLISTINA 1.000.000 UI sau echiv. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 250 Cantitate maxima 1,000
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: DAPTOMYCINUM 500 mg
Beschreibung: CUBICIN 500 mg sau echiv. PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 5 Cantitate maxima 15
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: ERTAPENEMUM
Beschreibung: ERTAPENEM ATB 1 g INVANZ 1 g sau echiv. PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 20 Cantitate maxima 60
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: IMIPENEMUM + CILASTATINUM
Beschreibung: IMIPENEM/CILASTATIN 500 mg/500 mg sau echiv. PULB. PT. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LINEZOLIDUM
Beschreibung: LINEZOLID 2 mg/ml sau echiv. SOL. PERF. 300 ml. Unitate terapeutica FLACON/SAC PLASTIC Cantitate minima 70 Cantitate maxima 210
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: MEROPENEMUM
Beschreibung: MEROPENEM 1000 mg sau echiv. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 650 Cantitate maxima 1,950
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: MOXIFLOXACINUM 400 mg/250 ml
Beschreibung: MOXIFLOXACINA 400 mg/250 ml sau echiv. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: RIFAXIMINUM 200 mg
Beschreibung: NORMIX 200 mg sau echiv. COMPR. FILM. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 2,000 Cantitate maxima 6,000
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: RIFAXIMINUM 400 mg
Beschreibung: NORMIX 400 mg sau echiv. COMPR. FILM. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 540 Cantitate maxima 1,620
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: TEICOPLANINUM
Beschreibung: TARGOCID 400 mg sau echiv. PULB+SOLV. PT. SOL. INJ./PERF. SAU SOL. ORALA Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 5 Cantitate maxima 15
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: TIGECYCLINUM
Beschreibung: TYGACIL 50mg sau echiv. PULB. PT. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 120 Cantitate maxima 360
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: AZITHROMYCINUM 250 mg
Beschreibung: AZITROMICINA 250 mg*6 CPF - sau echiv. 250 mg Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: AZITHROMYCINUM 500 mg
Beschreibung: AZITROMICINA 500 mg*3 CPF - sau echiv. 500 mg Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 120 Cantitate maxima 4,500
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: AZITHROMYCINUM 200 mg/ 5 ml
Beschreibung: AZITROMICINA 200 mg/ 5 ml - sau echiv. 200 mg/5 ml flacon 20 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 15 Cantitate maxima 45
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 312 mg/ 5 ml
Beschreibung: Amoksiklav susp. 312 mg/ 5 ml sau echiv. FLAC.SUSP.ORALA 312 mg/5ml/100 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 15 Cantitate maxima 45
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 500 mg/ 125 mg
Beschreibung: AMOXIPLUS, AUGMENTIN, ENHANCIN 500 mg/125 mg sau echiv. Cutie cu blist. din poliamida-Al-PVC-Al x 14 comprimate filmate Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: CEFUROXIMUM 125mg./5 ml.
Beschreibung: Zinnat sau echiv. suspensie 125mg./5 ml. FLACON 50 ml, 125 mg/5 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 15 Cantitate maxima 45
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: VANCOMYCINUM 1000 mg
Beschreibung: VANCOMICINA 1000 mg sau echiv. PULB. PT. SOL. PERF. 1000 mg Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 2,200 Cantitate maxima 6,600
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: VANCOMYCINUM 500 mg
Beschreibung: VANCOMICINA 500 mg sau echiv. PULB. PT. SOL. PERF. 500 mg Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 200 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: VANCOMYCINUM 125 mg
Beschreibung: CEDEPOS, VANCOCIN MATRIGEL 125 mg CAPS. sau echiv. Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 1,100 Cantitate maxima 3,300
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: CLARITHROMYCINUM 125 mg/5 ml
Beschreibung: KLABAX 125 mg/5 ml sau echiv. GRAN. PT. SUSP. ORALA 125mg/5ml/60 ml susp. Orala Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 15 Cantitate maxima 45
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 400 mg/80 mg
Beschreibung: SUMETROLIM sau echiv. 400MG/80MG*20 CPR 400 mg / 80 mg Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 1,500 Cantitate maxima 30,000
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 400 mg/80 mg*5 ml
Beschreibung: COTRIM-RATIOPHARM sau echiv. 400MG/80MG*5 ml. 400 mg / 80 mg. cutie cu 50 fiole x 5 ml sol. inj. (36 luni) Unitate terapeutica SOL. INJ. Cantitate minima 500 Cantitate maxima 2,000
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 200 mg/40 mg/5 ml
Beschreibung: EPITRIM 200 mg/40 mg/5 ml sau echiv. Cutie x 1 flacon sticla bruna cu masura dozare x 100 ml susp.orala Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 80 mg/16 mg
Beschreibung: TRIMESOLPHAR 80 mg+16 mg / ml CONC. PT. SOL. PERF.sau echiv. Cutie cu 10 fiole a câte 5 ml conc. pt. sol. perf. Unitate terapeutica FIOLA Cantitate minima 200.00 Cantitate maxima 600.00
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 25 mg/5 mg/ml
Beschreibung: SUMETROLIM 25mg/ml+5mg/ml SUSP. ORALA sau echiv. Cutie cu 1 flacon din sticla bruna x 100 ml susp. orala Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 30.00 Cantitate maxima 90.00
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: TETRACYCLINUM
Beschreibung: Tetraciclina sau echiv. 250mg/capsula Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 20 Cantitate maxima 200
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: DOXYCYCLINUM
Beschreibung: Doxiciclina sau echiv. 100 mg / compr. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: BENZYLPENICILLINUM 1000000 u.i.
Beschreibung: Penicilina G 1000000 u.i. sau echiv. 1.000.000 U.I. / FLAC.INJ Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 1,800 Cantitate maxima 5,400
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: BENZYLPENICILLINUM 400000 u.i.
Beschreibung: Penicilina G 400000 u.i. sau echiv. 400.000 U.I./ FLAC.INJ Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 900 Cantitate maxima 2,700
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: PHENOXYMETHYLPENICILLINUM
Beschreibung: Ospen sau echiv. 400 mg / 5 ml susp. SUSP.ORALA 400 mg/5 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 20 Cantitate maxima 60
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: AMPICILLINUM 500 mg
Beschreibung: Ampicilina sau echiv. 500 mg inj 500 mg./ FLACON injectabil Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: AMPICILLINUM 1000 mg
Beschreibung: Ampicilina sau echiv. 1000 mg inj 1000 mg./ FLACON injectabil Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 500 Cantitate maxima 1,500
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: AZTREONAMUM
Beschreibung: AZACTAM 1000 mg PULB. PT. SOL. INJ. sau echiv. Cutie cu 1 flac. din sticla cu pulb. pt. sol. inj. Unitate terapeutica FLAC. INJ. Cantitate minima 25 Cantitate maxima 75
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: AMPICILLINUM + SULBACTAM
Beschreibung: AMPIPLUS 1000 mg/500 mg sau echiv. Cutie x 50 flac. pulbere sol. Inj./perf. (2 ani) Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 200 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: AMOXICILLINUM 500 mg
Beschreibung: Amoxicilina sau echiv.500 mg 500 mg / CAPS Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 300 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: AMOXICILLINUM 250 mg/5 ml
Beschreibung: AMOXICILINA TRIHIDRAT 250 mg/5 ml PULB. PT. SUSP. ORALA Flac. sticla 11,0 g pulb. pt. 100 ml susp. orala.1,25 ml, 2,5ml si 5,0 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 15 Cantitate maxima 45
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: OXACILLINUM 500 mg
Beschreibung: Oxacilina sau echiv. 500 mg 500 mg / capsula Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 150 Cantitate maxima 450
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: OXACILLINUM 500 mg inj
Beschreibung: Oxacilina sau echiv. 500 mg inj FLAC.INJ. 500 mg Unitate terapeutica FLAC. INJ. Cantitate minima 250 Cantitate maxima 750
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: OXACILLINUM 1000 mg
Beschreibung: OXACILINA 1000 mg PULB. PT. SOL. INJ./PERF. sau echiv. Cutie cu 10 FLAC.INJ. 1000 mg. pulb. pt. sol. inj./perf. Unitate terapeutica FLAC. INJ. Cantitate minima 200 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: CEFTAZIDIMUM
Beschreibung: Ceftazidima, Ceftamil 1g. sau echiv. 1 g / FLACON injectabil Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 400 Cantitate maxima 1,200
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: COMBINATII (CEFOPERAZONUM+SULBACTAMUM)
Beschreibung: SULCEF 1000 mg/1000 mg sau echiv. cefoperazona 1g + sulbactam 1g Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 80 Cantitate maxima 240
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM
Beschreibung: Tazocin 4,5 g. sau echivalent 4,5 g FLAC.INJ ( piperaciclina 4g + tazobactam 0,5g) Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: CLARITHROMYCINUM 500 mg
Beschreibung: Claritromicina sau echiv.500 mg 500 mg / COMPR Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 500 Cantitate maxima 1,500
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: GENTAMICINUM 80 mg / 2 ml
Beschreibung: Gentamicina 80 mg / 2 ml sau echiv. Cutie cu 10 fiole din sticla incolora x 2 ml sol. inj. Unitate terapeutica FIOLA Cantitate minima 850 Cantitate maxima 2,550
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: GENTAMICINUM 3 mg/ml
Beschreibung: GENTAMICINA SULFAT 3 mg/ml PIC. OFT., SOL. Sau echiv. Cutie cu 1 flac. din PEJD cu picurator x 10 ml pic. oft. sol. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 10 Cantitate maxima 50
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: NORFLOXACINUM
Beschreibung: Norfloxacina, Norflox, Nolicin sau echiv. 400 mg / COMPR Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 120 Cantitate maxima 360
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: CIPROFLOXACINUM 500 mg
Beschreibung: Ciprofloxacina sau echiv. 500 mg 500 mg / COMPR Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 350 Cantitate maxima 1,050
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: CIPROFLOXACINUM 100 mg
Beschreibung: Ciprofloxacina 100 mg sau echiv. FIOLA 10 ml, 10 mg / ml Unitate terapeutica FIOLA Cantitate minima 200 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: CEFIXIMUM
Beschreibung: Eficef 200 mg. sau echivalent 200 mg / COMPR Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 600 Cantitate maxima 1,800
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: CEFUROXIMUM 500 mg
Beschreibung: Zinnat sau echiv cefuroxim 500mg 500 mg/COMPR Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: CEFIDEROCOLUM
Beschreibung: FETCROJA 1 g sau echiv. Cutie cu 10 flac. cu pulb. pt. conc. pt. sol. perf. Unitate terapeutica FLAC. INJ. Cantitate minima 80 Cantitate maxima 240
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: CEFOPERAZONUM
Beschreibung: CEFOZON 2 g sau echiv. FLACON sticla incolora 24 ml cu 2 g pulb. pt. sol. inj./perf. Unitate terapeutica FLAC. INJ. Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: CEFOTAXIMUM
Beschreibung: Cefotax 1g sau echiv. 1g / FLAC.INJ. cefotaxina sodica + 1 fiola cu solvent Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 150 Cantitate maxima 450
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: MOXIFLOXACINUM 400 mg
Beschreibung: Moxifloxacin, Avelox sau echiv. 400 mg. 400 mg / COMPR Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 25 Cantitate maxima 75
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: ERYTHROMYCINUM
Beschreibung: Eritromicina sau echiv. 200 mg / compr. 200 mg / compr. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 20 Cantitate maxima 200
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: AMIKACINUM
Beschreibung: AMIKOZIT® sau echiv. 500mg/2ml FLACON din sticla x 2ml (3 ani) Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 100 Cantitate maxima 300
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: GENTAMICINUM 40 mg / 1 ml
Beschreibung: Gentamicina 40 mg / 1 ml sau echiv. Cutie cu 10 fiole din sticla incolora x 1 ml sol. inj. Unitate terapeutica FIOLA Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: FOSFOMYCINUM 3 g
Beschreibung: FOSFOMICINA 3 g / MONURAL® 3 g sau echiv. Cutie x un plic x 8g granule pentru solutie orala (3 ani) Unitate terapeutica PLIC Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: FOSFOMYCINUM 40 mg/ml
Beschreibung: FOMICYT 40 mg/ml sau echiv. Cutie cu 10 flac. x 4 g (4 ani) Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: NITROFURANTOINUM
Beschreibung: NITROFURANTOINA 100 mg sau echiv. Cutie x 1 blist. Al/PVC x 20 compr. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 40 Cantitate maxima 120
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: FIDAXOMICINUM
Beschreibung: DIFICLIR sau echiv. 200 mg Flac. din HDPE x 20 compr. film. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: LEVOFLOXACINUM
Beschreibung: LEVOFLOXACINA 500mg sau echiv. Cutie cu 1 blist. PVC/PE/PVDC/Al x 5 compr. film. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: NYSTATINUM
Beschreibung: NISTATINA 500 000 UI sau echiv. Cutie x 2 blist. Al/PVC x 10 compr. film. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 600 Cantitate maxima 1,800
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: CEFEPIMUM 2 g
Beschreibung: CEFEPIMA sau echiv. MIP 2 g PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 30 Cantitate maxima 120
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: CEFEPIMUM 1 g
Beschreibung: CEFEPIMA APTAPHARMA 1 g sau echiv. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 20 Cantitate maxima 60
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: COMBINATII (CEFTOLOZANUM + TAZOBACTAMUM)
Beschreibung: ZERBAXA 1 g/0,5 g sau echiv. Flacon cu sol. perf. 1g./ 0.5g., 20 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 20 Cantitate maxima 60
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: DAPTOMYCINUM 350 mg
Beschreibung: CUBICIN 350 mg sau echiv. Cutie cu 1 flac. cu pulb. pt. conc. pt. sol. perf. x 10 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: DALBAVANCINUM
Beschreibung: XYDALBA 500mg sau echiv. 48 ml. PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 3 Cantitate maxima 6
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 875 mg/125 mg
Beschreibung: AMOXICILINA/ACID CLAVULANIC, AMOXIPLUS 875 mg/125 mg sau echiv. CUTIE CU 2 BLIST. PA-AL-PVC/AL X 7 COMPR. FILM. Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 100 Cantitate maxima 294
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 500 mg/125 mg
Beschreibung: AMOXICILINA/ACID CLAVULANIC 500 mg/125 mg sau echiv. Cutie x blistere OPA-Al-PVC/Al x 14 comprimate filmate (2 ani) Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 28 Cantitate maxima 154
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: CLINDAMYCINUM 600 mg
Beschreibung: CLINDAMYCIN-MIP 600 mg sau echiv. Cutie x 2 blistere PVC/Al x 8 compr. Filmate Unitate terapeutica COMPRIMAT Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: BENZATHINI BENZYLPENICILLINUM
Beschreibung: MOLDAMIN 1200000 UI sau echiv. Cutie cu 10 flac. X 10 ml Pulb. pt. susp. inj. i.m. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 100 Cantitate maxima 300
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: CEFTRIAXONUM
Beschreibung: CEFORT 1 g sau echiv. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 7,000 Cantitate maxima 21,000
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: TOBRAMYCINUM
Beschreibung: TOBREX 3 mg/g Cutie 1 tub Al aplicatortor PE x 3,5 g ung. oft. Unitate terapeutica TUB Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: ERAVACICLINUM
Beschreibung: XERAVA 100 mg sau echiv Cutie cu 10 flac. sticla cu pulb. pt. conc. pt. sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 40 Cantitate maxima 120
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: FLUCONAZOLUM 2mg/ml*100 ml.
Beschreibung: FLUCONAZOL 2mg/ml sau echiv. Cutie cu 1 flac. x 100 ml sol. perf." Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 150 Cantitate maxima 450
Interne Kennung: 96
Haupteinstufung (cpv): 33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0097
Titel: FLUCONAZOLUM 400 mg / 200 ml
Beschreibung: FLUCONAZOL 400 mg / 200 ml sau echiv. Cut. 10 pungi PP ambalate în film PET/Al/PET/PP x 200 ml sol. perf. Sau echiv. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 120 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: FLUCONAZOLUM 150 mg
Beschreibung: FLUCONAZOL 150 mg sau echiv. Cutie x 1 blist. Al/PVC x 1 caps. Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 400 Cantitate maxima 2,400
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: FLUCONAZOLUM 2mg/ml*50 ml.
Beschreibung: FLUCONAZOL 2mg/ml sau echiv. Cutie cu 1 flac. din sticla cu 50ml sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 300 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: AMPHOTERICINUM B
Beschreibung: AMBISOME 50mg sau echiv. Cutie cu 10 flac. cu pulb. pt. conc. pt. dispersie perfuzabila Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: AMPHOTERICINUM B LIPOSOMAL
Beschreibung: AMBISOME LIPOSOMAL AMPHOTERICIN B 50 mg Cutie cu 10 flac. 20 ml x 50 mg pulb. pt. conc. pt. dispersie perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 100 Cantitate maxima 400
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: ANIDULAFUNGINUM
Beschreibung: ANIDULAFUNGINA 100 mg; ECALTA 100mg sau echiv. Cutie cu 1 flac.din sticla a 30ml x 100 mg pulb. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 2 Cantitate maxima 6
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: CASPOFUNGINUM 50 mg
Beschreibung: CASPOFUNGINA 50 mg sau echiv. Cutie x 1 flac. x 50 mg pulb. ptr. conc. ptr. sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 20 Cantitate maxima 60
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: CASPOFUNGINUM 70 mg
Beschreibung: CASPOFUNGINA 70 mg sau echiv. Cutie x 1 flac. x 70 mg pulb. ptr. conc. ptr. sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 20 Cantitate maxima 60
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: POSACONAZOLUM
Beschreibung: POSACONAZOL sau echiv.100 mg Cutie cu blist. PVC-PE-PVDC/Al x 24 compr. gastrorez. (30 luni) Unitate terapeutica COMPR. GASTROREZ. Cantitate minima 24 Cantitate maxima 72
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: VORICONAZOLUM 200 mg
Beschreibung: VORICONAZOL 200 mg sau echiv. Cutie cu blistere PVC/Al x 28 comprimate filmate (18 luni) Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 56 Cantitate maxima 168
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: VORICONAZOLUM 200 mg SOL. PERF
Beschreibung: VORICONAZOL ROMPHARM 200 mg PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. Sau echiv. Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu pulb. pt. sol. perf. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 56 Cantitate maxima 168
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: ALBUMINUM HUMANUM 200g/l*50 ml
Beschreibung: ALBUNORM sau echiv. 50 ml / 20 % FLACON.SOL.PERF. 50 ml / 20 % Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 150 Cantitate maxima 450
Interne Kennung: 108
Haupteinstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline
Los: LOT-0109
Titel: ALBUMINUM HUMANUM 200g/l*100 ml
Beschreibung: ALBUNORM sau echiv. 100 ml / 20% FLACON.SOL.PERF. 100 ml / 20% Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 100 Cantitate maxima 300
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA PENTRU ADMINISTRARE INTRAVASCULARA 2,5 g./ 50 ml
Beschreibung: Imunoglobulina umana administrare intravasculara 2,5 g./ 50 ml. Sol.preparata stabila la temp. camerei 2.5g/flacon 50 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA PENTRU ADMINISTRARE INTRAVASCULARA 5g./ 100 ml
Beschreibung: Imunoglobulina umana pentru administrare intravasculara 5g./ 100 ml Sol.preparata stabila la temp.camerei 5 g/flacon sol.perfuzabila 100 ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 10 Cantitate maxima 30
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: IMUNOGLOBULINA ANTI-RABICA UMANA
Beschreibung: KAMRAB, IMOGAM RAGE 150 UI/ml sau echiv. Cutie x 1 flac. a 2 ml (300UI) sol. inj. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 15 Cantitate maxima 45
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA ANTI-TETANICA
Beschreibung: TETANUS GAMMA 250 UI/1 ml SOL INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA Cutie cu 1 seringa preumpluta a 1 ml sol. inj. Unitate terapeutica SOL INJ. IN SERINGA Cantitate minima 5 Cantitate maxima 15
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: VACCIN RABIC INACTIVAT
Beschreibung: VERORAB sau echivalent Cutie cu 10 flac. x 10 fiole 0,5 ml solv. pt. susp. inj. Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 600 Cantitate maxima 1,600
Interne Kennung: 114
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0115
Titel: VACCIN TETANIC ADSORBIT
Beschreibung: TETAVAX, TETANA sau echivalent Fiole sticla incolora, monodoza x 0,5 ml, susp. inj. Unitate terapeutica FIOLA Cantitate minima 50 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: ANTITOXINĂ BOTULINICĂ
Beschreibung: BOTULINUM ANTITOXIN ABE 500 UI + 500 UI + 100 UI/ml sau echiv. Cutie cu 1 fiolă x 10 ml sol. inj. (3 ani) Unitate terapeutica FIOLA Cantitate minima 1 Cantitate maxima 15
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: OSELTAMIVIRUM 30 mg
Beschreibung: OSELTAMIVIR, TAMIFLU 30 mg sau echiv. Cutie x 1 blister PVC/PE/PVDC/Al x 10 capsule Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 200 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: BRIVUDINUM
Beschreibung: BRIVAL 125 mg sau echiv. Cutie x 1 blister PVC/Al x 7 comprimate (3 ani) Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 40 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: ACICLOVIRUM 400 mg
Beschreibung: ACICLOVIR 400 mg sau echiv. Cutie cu n blist. transparente PVC/Al x 10 compr. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 1,400 Cantitate maxima 4,500
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: ACICLOVIRUM 250 mg
Beschreibung: VIROLEX sau echiv. 250 MG*FLACON 250 mg Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 200 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: ENTECAVIRUM
Beschreibung: ENTECAVIR, BARACLUDE 0,5mg sau echiv. Cutie x 30 compr. film. ( blist. Al/Al perforate pt. elib. unit. ) Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 30 Cantitate maxima 90
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: INOSINUM
Beschreibung: ISOPRINOSINE EWOPHARMA 500 mg sau echiv. Cutie cu 5 blist. PVC-PVDC/Al x 10 compr. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 50 Cantitate maxima 150
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: NIRMATRELVIRUM+RITONAVIRUM
Beschreibung: PAXLOVID 150 mg+100 mg sau echiv. Cutie cu 5 blist. din folie OPA/Al/PVC x 30 CPR Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 3,000 Cantitate maxima 9,000
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: TOCILIZUMABUM
Beschreibung: ROACTEMRA 20mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. sau echiv. Cutie x 1 flac x 20 ml conc. pt. sol. perf. Unitate terapeutica FLAC Cantitate minima 1 Cantitate maxima 3
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: OSELTAMIVIRUM 75 mg
Beschreibung: TAMIFLU 75 mg. sau echiv. Cutie x 1 blister PVC/PVDC/Al x 10 capsule Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 1,000 Cantitate maxima 3,000
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: OSELTAMIVIRUM 45 mg
Beschreibung: EBILFUMIN 45 mg OSELTAMIVIR 45 mg sau echiv. Cutie cu flac. x 10 caps Unitate terapeutica CAPSULA Cantitate minima 250 Cantitate maxima 750
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: RALTEGRAVIRUM 400 mg
Beschreibung: ISENTRESS 400 mg*60 COMPR.FILM sau echiv. 400 mg*60 COMPR.FILM. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 3,000 Cantitate maxima 12,000
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: RALTEGRAVIRUM 600 mg
Beschreibung: ISENTRESS 600 mg *60 COMPR.FILM sau echiv. 600 mg*60 COMPR.FILM. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 1,800 Cantitate maxima 6,000
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: LAMIVUDINUM
Beschreibung: EPIVIR sau echiv. 10MG/ML 1FLC*240ML 10 mg / ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 8 Cantitate maxima 15
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: ZIDOVUDINUM
Beschreibung: RETROVIR sau echiv. SOL.ORALA*1FL 1% 200ML, 50mg/5ml 50 mg / 5ml Unitate terapeutica FLACON Cantitate minima 8 Cantitate maxima 15
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: DOLUTEGRAVIRUM
Beschreibung: TIVICAY sau echiv. 50mg / COMPR. FLAC PEID x 30 compr. film 50 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 1,500 Cantitate maxima 2,700
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: DARUNAVIRUM
Beschreibung: DARUNAVIR sau echiv. 800MG*30CPF 800 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 60 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: EMTRICITABINUM + TENOFOVIRUM ALAFENAMIDA 200 mg / 10 mg
Beschreibung: DESCOVY sau echiv. 200 mg / 10 mg*30CPF 200 mg / 10 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 90 Cantitate maxima 900
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: EMTRICITABINUM + TENOFOVIRUM ALAFENAMIDA 200 mg / 25 mg
Beschreibung: DESCOVY sau echiv. 200 mg / 25 mg*30 CPF 200 mg / 25 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 600 Cantitate maxima 1,200
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: ELVITEGRAVIR+ COBICISTAT+ EMTRICITABINE+ TENOFOVIR
Beschreibung: GENVOYA sau echiv. 150 mg/150 mg/200 mg/10 mg*30 CPR 150 mg /150 mg /200 mg /10 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 1,800 Cantitate maxima 4,500
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: COMBINATII (DOLUTEGRAVIRUM +ABACAVIRUM +LAMIVUDINUM)
Beschreibung: TRIUMEQ sau echiv. 50 mg/600 mg/300mg*30CPF 50 mg/600 mg/300mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 12,900 Cantitate maxima 18,000
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: COMBINATII ( DARUNAVIRUM + COBICISTATUM )
Beschreibung: REZOLSTA sau echiv. 800 mg/150 mg *30CPF 800mg /150mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 2,700 Cantitate maxima 4,200
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: EFAVIRENZUM+ EMTRICITABINUM+ TENOFOVIRUM DISOPROXIL
Beschreibung: EFAVIRENZ/ EMTRICITABINA/ TENOFOVIR DISOPROXIL sau echiv. 600mg/200mg/245mg/30 cpr. Cutie cu un flacon x 30 cpf. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 210 Cantitate maxima 600
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: ABACAVIRUM + LAMIVUDINUM
Beschreibung: ABACAVIR/LAMIVUDINA sau echiv. 600MG/300MG *30CPF 600 mg / 300 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 900 Cantitate maxima 1,800
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: RITONAVIRUM
Beschreibung: NORVIR sau echiv. 100 mg CUT*1FLAC*30CPF 100 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 30 Cantitate maxima 300
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: DORAVIRINUM+LAMIVUDINUM+ TENOFOVIRUM DISOPROXIL
Beschreibung: DELSTRIGO 100 mg/300 mg/245 mg sau echiv. Cutie 1 flac. din PEID x 30 CPR, 100 mg/300 mg/245 mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 12,000 Cantitate maxima 36,000
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: COMBINATII (DOLUTEGRAVIRUM + LAMIVUDINUM)
Beschreibung: DOVATO 50 mg/300 mg sau echiv. Cutie cu 1 flac. din PEID x 30 CPR 50mg/300mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 4,500 Cantitate maxima 12,900
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: COMBINATII (DOLUTEGRAVIRUM + RILPIVIRINUM)
Beschreibung: JULUCA 50 mg/25 mg sau echiv. Cutie 1 flac. din PEID x 30 CPR., 50mg/25mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 1,800 Cantitate maxima 4,200
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: BICTEGRAVIRUM+ EMTRICITABINUM+ TENOFOVIRUM
Beschreibung: BIKTARVY 50 mg/200 mg/25 mg sau echiv. Cutie cu 1 flac din PEID x 30 CPF, 50mg/200mg/25mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 21,000 Cantitate maxima 51,000
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: COMBINATII (DARUNAVIRUM+COMBICISTATUM+EMTRICITABINUM+TENOFOVIRUM ALAFENAMIDA)
Beschreibung: SYMTUZA 800 mg/150 mg/200 mg/10 mg sau echiv. Cutie cu 1 flac. PEID x 30 CPF, 800mg/150mg/200mg/10mg Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 1,500 Cantitate maxima 6,600
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: EMTRICITABINUM + TENOFOVIRUM
Beschreibung: EMTRICITABINA/TENOFOVIR DISOPROXIL 200mg/245mg sau echiv. 200 mg / 245 mg*60 COMPR.FILM. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 180 Cantitate maxima 1,800
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: DORAVIRINUM
Beschreibung: PIFELTRO 100 mg Cut. 1 flac. PEID x 30 CPF. 100 mg COMPR. FILM. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 360 Cantitate maxima 1,500
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: RILPIVIRINUM
Beschreibung: EDURANT Cut. cu flacon din PEÎD x 30 CPF 25 mg COMPR. FILM. Unitate terapeutica COMPR. Cantitate minima 360 Cantitate maxima 1,500
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: ANAKINRA
Beschreibung: KINERET 150mg/ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA sau echiv. Cutie x 7 seringi preumplute x 0,67 ml sol. inj. Unitate terapeutica SERINGA Cantitate minima 7 Cantitate maxima 21
Interne Kennung: 149