2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nyírbátor Város távhőszolgáltatás ellátása
Beschreibung: Nyírbátor város távhőtermelő és távhőszolgáltató rendszerének (fűtőmű, vezetékhálózat, hőközpontok, stb.) üzemeltetése, működtetése koncessziós társaság alapításával, 25 éves időtartamban A beszerzésre kerülő Koncessziós Szerződés tárgya a távhő rendszer üzemeltetése, karbantartása, javítása, energiahordozók beszerzése, számlázás, pénzbeszedés, hátralékkezelés, ügyfélszolgálat működtetése, kötelező jelentések megküldése hivataloknak, adatszolgáltatás e-közmű rendszer felé. A Koncesszor kötelezettsége, hogy szerződéskötéstől 90 napon belül megalapítsa a „Koncessziós Társaságot”. A koncessziós díj alapját (MEKH tájékoztatása alapján), a közművagyonnak a jövőben elszámolt értékcsökkenése képezi. A távhőrendszer közművagyon (önkormányzati és jelenlegi üzemeltető Nyírbátori Városfejlesztő és Működtető Kft. tulajdonában álló eszközök) körébe sorolt tárgyi eszközeinek vizsgálata alapján határozható meg a koncessziós díj várható mértéke az elkövetkező 25 évre.
Vorherige Bekanntmachung: 301372-2026
Interne Kennung: EKR000572772026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50720000 Reparatur und Wartung von Zentralheizungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A távhőszolgáltatás magában foglalja az Önkormányzat tulajdonában lévő távhőtermelő és -szolgáltató rendszer (fűtőmű, vezetékhálózat, hőközpontok stb.) üzemeltetését, működtetését. Szolgáltatás alapadatai, a MEKH (Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal) által előírt, a részére adatszolgáltatási kötelezettség során benyújtott „T” adatlapok alapján (2024. évi adatok): – értékesített összes hő: 6.559 GJ/év, – távhővel ellátott lakások száma 121 db, lakossági hőfelhasználás 2.730 GJ/év – Külön Kezelt Intézményeknek (KKI) száma 4 db, KKI hőfelhasználás 3.829 GJ/év – A jelenlegi távhőtermelő és távhőszolgáltató a Nyírbátori Városfejlesztő és Működtető Kft. A beépített névleges kazánteljesítmény 1,55 MW. A távhővezeték-hálózat, a hőközpontok névleges nyomása: 4 bar. Névleges üzemi hőmérséklete 80/60 °C. Az üzemeltetés az alábbi főbb feladatokat foglalja magában: - a fűtőmű összes gépészeti berendezéseinek, erős-, és gyengeáramú villamos berendezéseinek és hálózatainak üzemeltetése, karbantartása és javítása; - távvezeték hálózat üzemeltetése, karbantartása és javítása; - felhasználói és szolgáltatói hőközpontok épületgépészeti-, erős-, és gyengeáramú elektromos berendezéseinek üzemeltetése, karbantartása és javítása a hőközpontok átadási pontjáig. - szekunder hálózaton felmerült hibák keresése, javaslat tétel azok kijavítására; - az üzemeltetés során előforduló, felmerülő hibák javításához szükséges alkatrészek beszerzése, raktározása; - a szolgáltatáshoz szükséges primer energiahordozók biztosítása. - a berendezések karbantartását lehetőség szerint, fűtési idényen kívül, kell elvégezni. Az üzemszünettel járó tervezett karbantartások időpontjáról a díjfizetőket kellő időben, a lépcsőházak faliújságára kihelyezett plakátokkal, illetve a közös képviselőknek küldött levélben (e-mail) értesíteni kell. Ezeket az előre tervezett munkákat Megbízóval előre egyeztetett ütemterv alapján kell elvégezni. Rendszeresen végzendő feladatok: Fűtőműben: - kazánok, gázmotor üzemeltetése, üzemi paraméterek óránkénti leolvasás és rögzítése; - hibák felderítése, kivizsgálása, elhárítása naplózása; - időjárási, gázmérő, vízmérő, villamos fogyasztásmérő adatok naplózása; - tápvízellátás biztosítása, vízlágyító üzemeltetése, vízkeménység ellenőrzése; - távvezetéki-, kazánvédelmi-, nyomástartó szivattyúk üzemeltetése, üzemi paraméterek beállítása (P, V, n); - távvezetékre kiadott fűtővíz paramétereinek (nyomás, előremenő és visszatérő hőmérséklet) beállítása, figyelemmel kisérése, szükséges módosítások megtétele, naplózása; - hőmennyiségmérők ellenőrzése (beépítésük esetén); - épület takarítás, zöldterület gondozása, hó eltakarítás, síkosság mentesítés a belső és telekhatárral szomszédos járda esetében; Távvezeték hálózaton: - aknák ellenőrzése; - csapadékvíz eltávolítása; - szakaszoló elzárók működőképességének ellenőrzése, - közműegyeztetések más közműkezelőkkel, Hőközpontokban: - fűtés és használati melegvíz előállítást szabályozó automatikák programozása, ellenőrzése; - légtelenítések; - hőközpontok karbantartása, hibák javítása (gépész, elektromos); - megrendelt töltés-, és ürítés elvégzése; - fűtési hőmennyiségmérők (elszámolási és költség osztó mérők) havi leolvasása; - hőközponti víz-, villamos fogyasztás mérők leolvasása, naplózása; - hőközpontok takarítása; - szekunder fűtési és használati melegvíz rendszereken felmerülő hibák keresése, javaslattétel javításukra, - együttműködés a felhasználói szekunder hálózaton kivitelezők által végzett fejlesztések, átalakítások és szerelések elvégzésében; Fűtési idényen kívüli végzendő feladatok: - kazánok megbontása, ellenőrzése, szükség esetén mechanikus és vegyszeres tisztítása; - tüzeléstechnikai, környezetvédelmi, levegőtisztaság védelmi mérések elvégeztetése, ezekkel kapcsolatos hatósági jelentések megtétele; - biztonsági és reteszfeltételek ellenőrzése, javítása; - elszámolási mérők hitelesítése. Irodai munka: - az elvégzett szolgáltatás kiszámlázása; - hátralékkezelés, behajtás; - ügyfélszolgálati iroda működtetése; - előírt adatszolgáltatások teljesítése
Interne Kennung: EKR000572772026/1