662261-2026 - Wettbewerb
Polen – IT-Softwarepaket – DOSTAWA OPROGRAMOWANIA DO ANALIZY SATELITARNYCH ZOBRAZOWAŃ RADAROWYCH (SAR) WRAZ ZE WSPARCIEM TECHNICZNYM I SYMULATOREM DANYCH RADAROWYCH
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA OPROGRAMOWANIA DO ANALIZY SATELITARNYCH ZOBRAZOWAŃ RADAROWYCH (SAR) WRAZ ZE WSPARCIEM TECHNICZNYM I SYMULATOREM DANYCH RADAROWYCH
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do analizy satelitarnych zobrazowań radarowych (SAR) wraz ze wsparciem technicznym i symulatorem danych radarowych. Na przedmiot zamówienia skalda się: 1) dostawa oprogramowania przeznaczonego do analizy satelitarnych zobrazowań radarowych (SAR) w zakresie automatycznego wykrywania i klasyfikacji obiektów oraz generowania alertów i raportów – instancja serwerowa wraz z 30 interfejsami klienckimi. (licencja wieczysta); 2) dostawa symulatora danych radarowych, przeznaczony do generowania sygnatur radarowych sprzętu wojskowego w technologii SAR – instancja stand-alone. (licencja wieczysta); 3) usługa wsparcia technicznego oprogramowania i o którym mowa w ppkt. 1 (w wymiarze 12 miesięcy, licząc od daty podpisania umowy). 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/2rblog.
Interne Kennung: D/133/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wybór przetargu nieograniczonego w trybie art. 138 ust. 2, pkt. 2 (w tzw. trybie przyspieszonym) stanowi optymalne rozwiązanie uwzględniające wszelkie aspekty pełnej realizacji przedmiotowej usługi, w szczególności krótki czas na zabezpieczenie potrzeb SZRP w zakresie rozpoznania geoprzestrzennego, tak aby w roku bieżącym i w jak najszybszym czasie, pozyskać oprogramowanie specjalistyczne. Ostatnie wydarzenia związane z zagrożeniami na wschodniej granicy państwa oraz sytuacja geopolityczna wskazują na fakt, że Siły Zbrojne RP powinny pozyskać w trybie pilnym narzędzia do szybkiej, automatycznej identyfikacji zagrożeń, tj. rozpoznawania obiektów, śledzenia zmian oraz rozpoznawania aktywności w oparciu o dane radarowe SAR, integrując je z innymi źródłami informacji geoprzestrzennej. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika również z konieczności zagwarantowania ciągłości wykrywania i identyfikacji obiektów, co stanowi podstawowe zadanie Sił Zbrojnych RP w zapewnieniu ochrony granic oraz bezpieczeństwa państwa. Dodatkowo należy podkreślić, że oprogramowanie będzie stanowić istotny element składowy Narodowego Systemu Obserwacji Ziemi kr. MikroSAR, wykorzystywanego m.in. w budowaniu świadomości sytuacyjnej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do analizy satelitarnych zobrazowań radarowych (SAR) wraz ze wsparciem technicznym i symulatorem danych radarowych. Na przedmiot zamówienia skalda się: 1) dostawa oprogramowania przeznaczonego do analizy satelitarnych zobrazowań radarowych (SAR) w zakresie automatycznego wykrywania i klasyfikacji obiektów oraz generowania alertów i raportów – instancja serwerowa wraz z 30 interfejsami klienckimi. (licencja wieczysta); 2) dostawa symulatora danych radarowych, przeznaczony do generowania sygnatur radarowych sprzętu wojskowego w technologii SAR – instancja stand-alone. (licencja wieczysta); 3) usługa wsparcia technicznego oprogramowania i o którym mowa w ppkt. 1 (w wymiarze 12 miesięcy, licząc od daty podpisania umowy). 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/2rblog.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: D/133/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48517000 IT software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
662261-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: D/133/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48517000 Pakiety oprogramowania informatycznego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje: