See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu medycznego na potrzeby WSPR SPZOZ w Łomży w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego na potrzeby WSPR SPZOZ w Łomży w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w SWZ oraz w załącznikach do SWZ, a w szczególności w wymaganych granicznych warunkach technicznych dla sprzętu medycznego i formularzu asortymentowym (GWTiFA) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część nr 1: Defibrylatory – 4 szt. Część nr 2: Respiratory transportowe – 4 szt. Część nr 3: Urządzenia do kompresji klatki piersiowej – 12 szt. Oferowany sprzęt medyczny musi być fabrycznie nowy (rok produkcji min. 2025), oznakowany nazwą producenta i znakami identyfikującymi produkt, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych lub prawnych, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności musi odpowiadać wymaganiom określonym w ustawie z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 z późn. zm.), musi posiadać certyfikaty, atesty (jeśli konieczności ich posiadania wynika z przepisów prawa), musi posiadać deklarację zgodności CE, musi być dostarczony w warunkach właściwych dla jego transportu oraz zawierać opis właściwości i zasad bezpieczeństwa użytkowania, instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim, jak i inne ulotki w języku polskim zawierające wszystkie niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkowania. Wykonawca zobowiązuje się na każdą prośbę Zamawiającego przedstawić aktualne dokumenty dotyczące oferowanego sprzętu. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji oferowanego sprzętu medycznego, jak również musi zapewnić niezbędny sprzęt do przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego oraz materiały eksploatacyjne (tzw. pakiet rozruchowy, jeśli jest wymagany). Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty lub pochodzenie źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę – należy przyjąć, że Zamawiający podał opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach nie gorszych niż te, które zostały podane w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 99 ust. 5 ustawy). Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty za brak zgodności z wyżej wymienionymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 101 ust. 5 ustawy).
Interne Kennung: 5-SM-2025-PN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 33172200 Ausrüstung für Reanimation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Defibrylatory – 4 szt.
Beschreibung: 1. Część nr 1: Defibrylatory – 4 szt. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego na potrzeby WSPR SPZOZ w Łomży w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w SWZ oraz w załącznikach do SWZ, a w szczególności w wymaganych granicznych warunkach technicznych dla sprzętu medycznego i formularzu asortymentowym (GWTiFA) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 4. Oferowany sprzęt medyczny musi być fabrycznie nowy (rok produkcji min. 2025), oznakowany nazwą producenta i znakami identyfikującymi produkt, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych lub prawnych, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności musi odpowiadać wymaganiom określonym w ustawie z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 z późn. zm.), musi posiadać certyfikaty, atesty (jeśli konieczności ich posiadania wynika z przepisów prawa), musi posiadać deklarację zgodności CE, musi być dostarczony w warunkach właściwych dla jego transportu oraz zawierać opis właściwości i zasad bezpieczeństwa użytkowania, instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim, jak i inne ulotki w języku polskim zawierające wszystkie niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkowania. Wykonawca zobowiązuje się na każdą prośbę Zamawiającego przedstawić aktualne dokumenty dotyczące oferowanego sprzętu. 5. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji oferowanego sprzętu medycznego, jak również musi zapewnić niezbędny sprzęt do przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego oraz materiały eksploatacyjne (tzw. pakiet rozruchowy, jeśli jest wymagany). 6. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty lub pochodzenie źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę – należy przyjąć, że Zamawiający podał opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach nie gorszych niż te, które zostały podane w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 99 ust. 5 ustawy). 7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty za brak zgodności z wyżej wymienionymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 101 ust. 5 ustawy).
Interne Kennung: Część nr 1: Defibrylatory – 4 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: Respiratory transportowe – 4 szt.
Beschreibung: 1. Część nr 2: Respiratory transportowe – 4 szt. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego na potrzeby WSPR SPZOZ w Łomży w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w SWZ oraz w załącznikach do SWZ, a w szczególności w wymaganych granicznych warunkach technicznych dla sprzętu medycznego i formularzu asortymentowym (GWTiFA) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 4. Oferowany sprzęt medyczny musi być fabrycznie nowy (rok produkcji min. 2025), oznakowany nazwą producenta i znakami identyfikującymi produkt, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych lub prawnych, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności musi odpowiadać wymaganiom określonym w ustawie z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 z późn. zm.), musi posiadać certyfikaty, atesty (jeśli konieczności ich posiadania wynika z przepisów prawa), musi posiadać deklarację zgodności CE, musi być dostarczony w warunkach właściwych dla jego transportu oraz zawierać opis właściwości i zasad bezpieczeństwa użytkowania, instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim, jak i inne ulotki w języku polskim zawierające wszystkie niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkowania. Wykonawca zobowiązuje się na każdą prośbę Zamawiającego przedstawić aktualne dokumenty dotyczące oferowanego sprzętu. 5. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji oferowanego sprzętu medycznego, jak również musi zapewnić niezbędny sprzęt do przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego oraz materiały eksploatacyjne (tzw. pakiet rozruchowy, jeśli jest wymagany). 6. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty lub pochodzenie źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę – należy przyjąć, że Zamawiający podał opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach nie gorszych niż te, które zostały podane w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 99 ust. 5 ustawy). 7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty za brak zgodności z wyżej wymienionymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 101 ust. 5 ustawy).
Interne Kennung: Część nr 2: Respiratory transportowe – 4 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
Los: LOT-0003
Titel: Cześć nr 3: Urządzenia do kompresji klatki piersiowej – 12 szt.
Beschreibung: 1. Cześć nr 3: Urządzenia do kompresji klatki piersiowej – 12 szt. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego na potrzeby WSPR SPZOZ w Łomży w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w SWZ oraz w załącznikach do SWZ, a w szczególności w wymaganych granicznych warunkach technicznych dla sprzętu medycznego i formularzu asortymentowym (GWTiFA) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 4. Oferowany sprzęt medyczny musi być fabrycznie nowy (rok produkcji min. 2025), oznakowany nazwą producenta i znakami identyfikującymi produkt, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych lub prawnych, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności musi odpowiadać wymaganiom określonym w ustawie z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 z późn. zm.), musi posiadać certyfikaty, atesty (jeśli konieczności ich posiadania wynika z przepisów prawa), musi posiadać deklarację zgodności CE, musi być dostarczony w warunkach właściwych dla jego transportu oraz zawierać opis właściwości i zasad bezpieczeństwa użytkowania, instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim, jak i inne ulotki w języku polskim zawierające wszystkie niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkowania. Wykonawca zobowiązuje się na każdą prośbę Zamawiającego przedstawić aktualne dokumenty dotyczące oferowanego sprzętu. 5. Ponadto, Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji oferowanego sprzętu medycznego, jak również musi zapewnić niezbędny sprzęt do przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego oraz materiały eksploatacyjne (tzw. pakiet rozruchowy, jeśli jest wymagany). 6. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty lub pochodzenie źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę – należy przyjąć, że Zamawiający podał opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach nie gorszych niż te, które zostały podane w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 99 ust. 5 ustawy). 7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty za brak zgodności z wyżej wymienionymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (podstawa prawna – art. 101 ust. 5 ustawy).
Interne Kennung: Cześć nr 3: Urządzenia do kompresji klatki piersiowej – 12 szt.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172200 Ausrüstung für Reanimation