662306-2026 - Ergebnis
Rumänien – Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse – Acord-cadru furnizare fructe tropicale, fructe de sezon
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare fructe tropicale, fructe de sezon
Beschreibung: Acord-cadru de Furnizare Fructe tropicale, fructe de sezon, pentru următoarele loturi: LOT – 1 – Fructe tropicale perioada Octombrie 2026 – Martie 2027 LOT – 2 – Fructe tropicale perioada Aprilie 2027 - Septembrie 2027 LOT – 3 – Fructe de sezon perioada Octombrie 2026 – Septembrie 2027. Acestea se vor livra cu caracteristicile şi în condiţiile solicitate în Caietul de sarcini. Acordul-cadru se va incheia cu maxim 2 (doi) operatori economici clasati in ordinea clasamentului, in cazul in care exista doi operatori economici declarati admisi (indeplinesc conditiile solicitate conform documentatiei de atribuire). In cazul in care nu sunt minim doi operatori economici, acordul-cadru se va incheia cu operatorul economic calificat. Criteriul de atribuire pentru fiecare lot al acordului-cadru de furnizare este „Cel mai bun raport calitate pret”. Autoritatea contractanta va semna acordul-cadru doar cu operatorii economici situati pe locurile I si II. Plata se va face prin OP in termen de 30 de zile calendaristice de la data validării facturii electronice în sistemul național privind factura electronică RO e-Factura şi prin excepţie în termen de maxim 60 de zile calendaristice de la data înregistrării acesteia în conformitate cu prevederile art. 7 alin. 1 din Legea nr. 72/2013 actualizată. Operatorii economici vor putea solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari in legatura cu documentatia de atribuire conform obligatiei prevazute la art. 160 alin. 2 din legea 98/2016, în a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Cantitatile minime/maxime ale acordului-cadru si a celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia in cadrul derularii acordului se regasesc in caietul de sarcini. VALOAREA ESTIMATA FARA TVA ACORD-CADRU LOT 1: minim 33.372,75 lei si maxim 233.364,00 lei LOT 2: minim 25.584,25 lei si maxim 63.681,50 lei LOT 3: minim 60.732,50 lei si maxim 281.831,50 lei Valoarea estimată fără TVA acord cadru: minim 119.689,50 lei si maxim 578.877,00 lei VALOAREA ESTIMATA FARA TVA CEL MARE CONTRACT SUBSECVENT LOT 1: maxim 116.622,25 lei LOT 2: maxim 52.555,25 lei LOT 3: maxim 215.973,00 lei Valoarea total estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: maxim 385.150,50 lei
Interne Kennung: 34673/03.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Fructe tropicale perioada Octombrie 2026 – Martie 2027
Beschreibung: CANTITATILE MINIME SI MAXIME CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Fructe tropicale perioada Aprilie 2027 - Septembrie 2027
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Fructe de sezon perioada Octombrie 2026 – Septembrie 2027
Interne Kennung: 3