662326-2026 - Wettbewerb
Slowakei – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – Horná Streda – vodovod, stoková sieť a čistiareň odpadových vôd
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Horná Streda – vodovod, stoková sieť a čistiareň odpadových vôd
Beschreibung: Predmetom zákazky je realizácia stavebných prác na výstavbe vodárenských a kanalizačných infraštruktúr v obci Horná Streda, katastrálne územie obce Horná Streda, okres Nové Mesto nad Váhom. Zákazka pozostáva z troch vzájomne previazaných stavieb: 1. Horná Streda – vodovod vrátane vodovodnej vetvy „A" – výstavba verejnej rozvodnej vodovodnej siete v obci. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010154-3/HD1, v znení neskorších zmien. Vodovodná vetva „A" bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia č. j. OU-NM-OSZP-2020/005331-03/HD1, v znení neskorších zmien. 2. Horná Streda – stoková sieť – výstavba verejnej splaškovej kanalizácie v obci vrátane čerpacích staníc a výtlačných potrubí. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010155-3/HD1, v znení neskorších zmien. 3. Horná Streda – čistiareň odpadových vôd – výstavba mechanicko-biologickej čistiarne odpadových vôd vrátane všetkých technologických súborov a súvisiacich objektov. Stavba bude realizovaná na základe právoplatného vodoprávneho povolenia vydaného Okresným úradom Nové Mesto nad Váhom, odbor starostlivosti o životné prostredie, č. j. OU-NM-OSZP-2016/010155-3/HD1, v znení neskorších zmien. Zákazka je z dôvodu viaczdrojového financovania členená na tri Etapy podľa zmluvy o dielo. Podrobný opis predmetu vrátane projektovej dokumentácie, výkazu výmer a zoznamu právoplatných povolení je uvedený v Podkladovej dokumentácii. Podrobné vymedzenie predmetu zákazky je uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.
Interne Kennung: HS_06/2026_KAN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45252100 Bau von Kläranlagen, 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opčné právo verejného obstarávateľa 1. Zmluva o dielo sa uzatvára na maximálny rozsah Diela, ktoré sa člení na Etapu 1, Etapu 2 a Etapu 3 (čl. 6.1 až 6.4 zmluvy o dielo). Verejný obstarávateľ vystupuje v zmluve o dielo ako Objednávateľ. Zhotoviteľ nemá právo začať práce na konkrétnej Etape a verejný obstarávateľ nemá povinnosť uhradiť cenu tejto Etapy, pokiaľ verejný obstarávateľ nevystaví a zhotoviteľovi nedoručí Písomnú výzvu na plnenie (čl. 6.6 zmluvy o dielo). 2. Verejný obstarávateľ je oprávnený, nie povinný, vystaviť Písomnú výzvu na plnenie pre Etapu 1, Etapu 2 alebo Etapu 3. Písomná výzva na plnenie predstavuje uplatnenie opčného práva verejného obstarávateľa v rozsahu predvídanom týmito súťažnými podkladmi (čl. 6.7 zmluvy o dielo) a jej uplatnenie za podmienok zmluvy sa nepovažuje za zmenu zmluvy ani za zadanie novej zákazky (čl. 2.9 zmluvy o dielo); ide o podmienky úpravy záväzku predvídané v pôvodnej zmluve v zmysle § 18 ods. 1 písm. a) ZVO. 3. Podmienky uplatnenia opčného práva, vrátane kaskádovej podmienenosti Etáp (čl. 6.13), náležitostí a možného čiastočného rozsahu Písomnej výzvy na plnenie (čl. 6.8 a 6.15), lehôt, po uplynutí ktorých Neobjednaná Etapa zaniká (čl. 7.6), dôsledkov nezískania financovania (čl. 7.3 až 7.5 a 7.7) a pravidiel určenia ceny Objednanej Etapy vrátane indexácie (čl. 8.6a a 8.6b), sú uvedené v zmluve o dielo, ktorá tvorí súčasť týchto súťažných podkladov. Záväzné priradenie stavebných objektov, prevádzkových súborov, vetiev, stôk, výtlakov a čerpacích staníc k jednotlivým Etapám určuje Príloha č. 5 zmluvy o dielo.