See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: UTRZYMANIE I PIELĘGNACJA ZIELENI NA TERENIE MIASTA OSTRÓDA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej na terenie miasta Ostróda: 1) Część 1: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej wraz z oczyszczaniem nawierzchni alejek na nabrzeżu jeziora Drwęckiego oraz utrzymanie i pielęgnacja zieleni przy ul. Kolejowej (Ogród Różany) w Ostródzie; 2) Część 2: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej wraz z oczyszczaniem nawierzchni alejek w parku ul. Stefana Czarnieckiego- Johanna Herdera, na cmentarzach wojennych ul. Władysława Jagiełły, ul. Bolesława Chrobrego i na innych zieleńcach na terenie miasta Ostróda; 3) Część 3: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej przy budynkach mieszkalnych i pozostałej zieleni na terenie miasta Ostróda; 4) Część 4: Doraźne utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej na terenie miasta Ostróda; 5) Część 5: Wycinka oraz cięcia pielęgnacyjne i sanitarne drzew na terenach miejskich; 2. Opis części zamówienia został określony w § 19 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 771660-2025
Interne Kennung: ZP.271.33.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 129 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.- Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.; dalej: uPzp). 2. Oferta winna być sporządzona w języku polskim i złożona pod rygorem nieważności w języku polskim w formie elektronicznej (do zachowania elektronicznej formy czynności prawnej wystarcza złożenie oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3. Opis sposobu przygotowania ofert znajduje się w § 12 SWZ. 4. Ofertę należy złożyć na platformie pod adresem: https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/248274/notice/public/details. 5. Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert znajduje się w § 15 SWZ. 6. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/248274/notice/public/details.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej wraz z oczyszczaniem nawierzchni alejek na nabrzeżu jeziora Drwęckiego oraz utrzymanie i pielęgnacja zieleni przy ul. Kolejowej (Ogród Różany) w Ostródzie
Beschreibung: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej wraz z oczyszczaniem nawierzchni alejek w parkach (powierzchnia ogółem- 67 167,01 m2), w zakresie określonym w wykazie terenów zieleni miejskiej (załącznik nr 5.1 do SWZ), wykazie prac objętych zamówieniem (załącznik nr 6.1 do SWZ), załącznikach graficznych (załącznik nr 7 do SWZ), wykazie nasadzeń (załącznik nr 8.1 do SWZ) oraz zgodnie z wzorem umowy (załącznik nr 3.1 do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej wraz z oczyszczaniem nawierzchni alejek w parku ul. Stefana Czarnieckiego- Johanna Herdera, na cmentarzach wojennych ul. Władysława Jagiełły, ul. Bolesława Chrobrego i na innych zieleńcach na terenie miasta Ostróda.
Beschreibung: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej wraz z oczyszczaniem nawierzchni alejek w parku ul. Stefana Czarnieckiego- Johanna Herdera, na cmentarzach wojennych ul. Władysława Jagiełły, ul. Bolesława Chrobrego, na placach zabaw i na innych zieleńcach na terenie miasta Ostróda (powierzchnia ogółem- 45 431,23 m2) w zakresie określonym w wykazie terenów zieleni miejskiej (załącznik nr 5.2 do SWZ), wykazie prac objętych zamówieniem (załącznik nr 6.2 do SWZ), załącznikach graficznych (załącznik nr 7 do SWZ), wykazie nasadzeń (załącznik nr 8.2 do SWZ) oraz zgodnie z wzorem umowy (załącznik nr 3.2 do SWZ).
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej przy budynkach mieszkalnych i pozostałej zieleni na terenie miasta Ostróda
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: a) zamówienie podstawowe: utrzymanie i pielęgnacja zieleni przy budynkach mieszkalnych oraz na pozostałej zieleni miejskiej (powierzchnia ogółem- 73 684,57 m2); b) zamówienie opcjonalne: utrzymanie i pielęgnacja zieleni, klombów i rabat roślinnych w pasach drogowych ulic powiatowych (powierzchnia ogółem- 119 512,00 m2); w zakresie określonym w wykazie terenów zieleni (załącznik nr 5.3 do SWZ), wykazie prac objętych zamówieniem (załącznik nr 6.3 do SWZ), załącznikach graficznych (załącznik nr 7 do SWZ), wykazie nasadzeń (załącznik nr 8.3 do SWZ) oraz zgodnie z wzorem umowy (załącznik nr 3.3 do SWZ). Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy- odpowiednio załącznik nr 3.3 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb i możliwości, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 uPzp, obejmującego utrzymanie i pielęgnacja zieleni, klombów i rabat roślinnych w pasach drogowych ulic powiatowych (powierzchnia ogółem- 119 512,00 m2): 1) Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy- załącznik nr 3.3 do SWZ. 2) Skorzystanie z prawa opcji zostanie poprzedzone jednostronnym oświadczeniem Zamawiającego- w formie pisemnej, określającym zakres zwiększenia. Podstawę określenia wynagrodzenia wykonawcy przysługującego za realizację prawa opcji stanowić będą stawki jednostkowe określone w kalkulacji ceny ofertowej złożonej wraz z ofertą; 3) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Doraźne utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej na terenie miasta Ostróda.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: a) zamówienie podstawowe: koszenie trawników, koszenie traw, chwastów i innych roślin, wygrabienie liści z trawników wraz z wywozem do miejsca utylizacji, pielęgnacja krzewów, pielęgnacja żywopłotów, zbieranie papierów, butelek i innych odpadów komunalnych z trawników, zbieranie i wywóz do miejsca utylizacji leżących na ziemi gałęzi i konarów; b) zamówienie opcjonalne: koszenie traw, chwastów i innych roślin, wygrabienie liści z trawników wraz z wywozem do miejsca utylizacji, pielęgnacja krzewów, pielęgnacja żywopłotów, zbieranie papierów, butelek i innych odpadów komunalnych z trawników, zbieranie i wywóz do miejsca utylizacji leżących na ziemi gałęzi i konarów; w zakresie określonym w kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 4.4 do SWZ), wykazie prac objętym zamówieniem (załącznik nr 6.4 do SWZ) oraz zgodnie z wzorem umowy (załącznik nr 3.4 do SWZ). Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy- odpowiednio załącznik nr 3.4 do SWZ.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb i możliwości, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 uPzp, obejmującego koszenie traw, chwastów i innych roślin, wygrabienie liści z trawników wraz z wywozem do miejsca utylizacji, pielęgnacja krzewów, pielęgnacja żywopłotów, zbieranie papierów, butelek i innych odpadów komunalnych z trawników, zbieranie i wywóz do miejsca utylizacji leżących na ziemi gałęzi i konarów: 1) Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy- załącznik nr 3.4 do SWZ. 2) Skorzystanie z prawa opcji zostanie poprzedzone jednostronnym oświadczeniem Zamawiającego- w formie pisemnej, określającym zakres zwiększenia. Podstawę określenia wynagrodzenia wykonawcy przysługującego za realizację prawa opcji stanowić będą stawki jednostkowe określone w kalkulacji ceny ofertowej złożonej wraz z ofertą; 3) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Wycinka oraz cięcia pielęgnacyjne i sanitarne drzew na terenach miejskich
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: a) zamówienie podstawowe: m.in.: redukcję koron drzew- ok. 340 szt.; wycinkę drzew wraz z frezowaniem- ok. 8.000 cm obwodu pnia, usunięcie z gruntu przewróconego drzewa (wiatrołomu) wraz z zasypaniem wyrwy w ziemi, założenie wiązania elastycznego, usunięcie samosiewów drzew i krzewów; b) zamówienie opcjonalne: Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: wycinkę drzew wraz z frezowaniem- ok. 800,0 cm obwodu pnia, usunięcie samosiewów drzew i krzewów, usunięcie jemioły, założenie podpory drzewa, zabezpieczenie ubytku powierzchniowego, zabezpieczenie ubytku wgłębnego; w zakresie określonym w kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 4.5 do SWZ), wykazie terenów zieleni miejskiej (załącznik nr 5.5 do SWZ), załącznikach graficznych (załącznik nr 7 do SWZ), opisie wycinki drzew (załącznik nr 9 do SWZ) oraz zgodnie z wzorem umowy (załącznik nr 3.5 do SWZ). Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy- odpowiednio załącznik nr 3.5 do SWZ.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb i możliwości, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 uPzp, obejmującego m.in.: wycinkę drzew wraz z frezowaniem- ok. 800,0 cm obwodu pnia, usunięcie samosiewów drzew i krzewów, usunięcie jemioły, założenie podpory drzewa, zabezpieczenie ubytku powierzchniowego, zabezpieczenie ubytku wgłębnego: 1) Zasady skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego zostały określone we wzorze umowy- załącznik nr 3.5 do SWZ. 2) Skorzystanie z prawa opcji zostanie poprzedzone jednostronnym oświadczeniem Zamawiającego- w formie pisemnej, określającym zakres zwiększenia. Podstawę określenia wynagrodzenia wykonawcy przysługującego za realizację prawa opcji stanowić będą stawki jednostkowe określone w kalkulacji ceny ofertowej złożonej wraz z ofertą; 3) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.