See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Diverse medicamente - 116 loturi
Beschreibung: In cadrul procedurii se vor achiziționa diverse medicamente si antineoplazice, conform defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 116 loturi de medicamente cu respectarea conditiilor prevazute in cadrul Caietului de sarcini. Frecventa contractelor subsecvente - trimestrial. Cantitatile cuprinse in caietul de sarcini sunt cantitati estimate. Autoritatea contractanta nu este obligata sa achizitioneze pe durata acordului cadru nici cantitatile minime nici cantitatile maxime. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferent fiecarui lot este precizata in cadrul fiecarui lot, conform prezentului anunt. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de limita pentru depunerea ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 118 si 119, din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, contractele subsecvente se vor executa partial cu reluarea competitiei, in situatia in care, dupa aplicarea formulei de ajustare a preturilor, valoarea ofertei financiare a operatorilor economici clasati pe locul 2 sau locul 3 este mai mica decat valoarea ofertei clasata pe locul 1. Elementul care va face obiectul reofertarii va fi pretul ofertei (valoarea fara TVA a contractului subsecvent). In urma reofertarii contractul subsecvent va fi incheiat cu ofertantul clasat pe primul loc in noul clasament rezultat ca urmare a aplicarii formulei de calcul.
Interne Kennung: 4382558_2026_PAAPD1602028
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: COMBINATII (NaCl, CaCl2, KCl) 500 ml Sol Ringer
Beschreibung: Conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: IOPAMIDOLUM 370 MG/ML 50ML
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: COMBINATII (fibrinogen uman, trombina, colagen din teondon de cal, albumina umana, citrat de sodiu) 9,5cm*4,8 cm
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: COMBINATII (sub forma de pudra, proteine, glucide, lipide, fibre, fara gluten, gust vanilie) valoare energetica 109 kcal, ad, orala, pe sonda 430 gr
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: COMBINATII (supliment in nutritia intravenoasa la adulti pt a satisface cererea de electroliti) 10 ml
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ACENOCUMAROLUM 4 MG
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM 1G/2ML
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: DEXTRANUM 40 100G/L 500 ML IN SOL DE NACL 9G/L
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: KETAMINUM 50MG/ML 2 ML
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LORAZEPAMUM 1 MG CPR
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: BETAMETHASONUM 1MG/ML CREMA
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: NATRII CHLORIDUM 0,9% 100 ML
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: NATRII HIDROGEN CARBONAS 8,4% 100 ML
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: DEXMEDETOMIDINUM 100 MICROGR/ML, 4 ML
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: INSULINE UMANE R 100UI/10ML
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: APIXABANUM 5 MG CPR
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ANAKINDRA 150MG/ML
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LACTULOSUM 650 MG/ML
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: TOLPERISONUM 150 MG CPR
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: COMBINATII (THIAMINUM + PYRIDOXINUM + CYANOCOBALAMINUM) 110 MG/100 MG/1 MG/2 ML FIOLA
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: MANITOLUM 20% 250 ML
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: REMIFENTANILUM 1 MG
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: SULFASALAZINUM 500 MG CPR
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: RISPERIDONUM 1 MG/ML
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: BUTYLSCOPOLAMMONII BROMIDUM 20 MG/ML
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: COMBINATII (NATRII SULFAS + MAGNESII SULFAS + KALII SULFAS) 200MG/ML * 1 CUTIE
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: MAGNESII SULFAS 200 MG/ML FIOLA
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: TEICOPLANINUM 200MG
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: ARGININUM - SORBITOLUM 50 MG/ML + 100 MG/ML 500 ML
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: LEVOSIMENDANUM 2,5 MG/ML
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: NITROGLICERINUM 10 MG/10 ML
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: NITROGLICERINUM 0,4 MG/DOZA
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: COMBINATII (ACIDUM FUSIDICUM + HYDROCORTISONUM) 20 MG/10 ML CREMA
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: CINOLAZEPAMUM 40 MG
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: FOSFOMYCINUM 40MG/ML
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: COMBINATII (SACUBITRILUM + VALSARTANUM) 24 MG/26 MG
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: GLUCOSUM 200 MG/ML
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: MILRINONUM 1MG/ML
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: ANGIOTENSINUM II 2,5MG/ML
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: VASOPRESINUM (ARGIPRESINUM) 40 U.I./ 2 ML
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: ERAVACICLINUM 100 MG
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: COMBINATII (COMPLEX MULTIVITAMINIC LIOFILIZAT, VITAMINELE A, D3, E, C, B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9, B12, PENTRU ADM INTRAVENOASA)
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: VACCIN TETANIC 0,5 ML/DOZA
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: ENOXAPARINUM 4000UI ANTI-XA/0,4ML (CLEXANE)
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: EPINEFRINUM 1 MG/1 ML
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: HEPARINUM 5000 UI 5 ML
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: MANITOLUM 20% 500 ML
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: LIDOCAINUM 4%, 2 ML
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: CIPROFLOXACINUM SOL PERF 2MG/ML, 200 ML
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: METOCLOPRAMIDUM 5 MG/2 ML
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: MIDODRINUM 2,5 MG
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: HYDROXYCHLOROQUINUM 200 MG
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: ACIDUM ZOLENDRONICUM 5 MG/100 ML
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: CHLORZOXAZONUM 250 MG
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: DULOXETINUM 30 MG
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: AZATHIOPRINUM 50 MG
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: CICLOSPORINUM 50 MG
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: INDAPAMIDUM 1, 5 MG
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: METHYLDOPUM 250MG
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: NATRII CHLORIDUM 0,9% 1000 ML
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: PENTOXIFILINUM 100 MG/5 ML FIOLA
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: PHYTOMENANIONUM 10 MG.ML FIOLA
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: PROTAMINUM SULFAS 10 MG/ML
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: TACROLIMUS 0,5 MG
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: SIROLIMUS 1 MG
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: LEVOFLOXACINUM 5MG/ML 100 ML
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: KETOPROFENUM 100 MG CPR
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: DICLOFENACUM 75 MG/3 ML
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: DIAZEPAMUM 10 MG/2 ML
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: DEXKETOPROFENUM 50 MG CPR
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: CEFOPERAZONUM PULB PTR SOL INJ/PERF 1000 MG
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: CEFOPERAZONUM PULB PTR SOL INJ/PERF 2000 MG
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: AMINOPHYLINUM 24MG/ML
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: ALPRAZOLANUM 0,25 MG
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: ALLOPURINOLUM 100 MG
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: ACICLOVIRUM 400 MG
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: ALBUMINUM UMANUM 25% 50 ML
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: AMOXICILINUM + ACID CLAVULANIC 1000 MG + 200 MG
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: IPRATROPIU/SALBUTAMOL 0,5 MG/2,5 MG
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: FENTANYLUM 50MICROGRAME/ML 2 ML
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: CLORHIDRAT DE XILOMETAZOLINA 1 MG/ML 10 ML PIC NAZ
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: COMBINATII (ACIZI GRASI SATURATI, COLAGEN VEG.) EMOFIX UNG
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: DEXPANTENOLUM 5%, GEL OFTALMIC
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: CLORURA DE POTASIU 1000 MG PLIC
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: COMBINATII (BECLOMETASONUM DIPROPIONAS + CHLORPHENAMINUM MALEAS + PHENYLEPHRINUM HYDROCHLORIDUM) SPRAY NAZAL
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: COMBINATII (PHENYLEPHRINUM + DIMETINDENI MALEAS) SPRAY NAZAL
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: COMBINATII (Solutie nutritionala completa, hipocalorica si hiperglucidica controlata, destinata nutritiei orale la pacienti cu diabet zaharat sau tulburari ale metabolismului glucidic)
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: COMBINATII (Formula enterala completa, normocalorica, cu continut controlat de carbohifrati si grasimi, adecvata pentru pacienti cu diabet zaharat)
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: COMBINATII (Solutie nutritionala completa pentru nutritie orala, hipercalorica (min. 1,5 kcal/ml)) 200 ml
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: BUDESONIDUM 9 MG CPR
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: MESALAZINUM 400 MG CPR
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Combinatii (Soluție nutrițională completă pentru nutriție orală, hipercalorică (≥ 1,5 kcal/ml) și hiperproteică (≥ 20 g proteine/200 ml), cu adaos de micronutrienți care susțin vindecarea rănilor (zinc, arginină, vitamine)) flacon 200 ml
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: ISOPRENALINUM 0,2 MG/ML
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: ESMOLOLUM 100 MG/10 ML
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: NICARDIPINUM 10 MG/10 ML
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: CLONIDINUM 150MCG/ML
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: RANITIDINUM 5 MG/ML
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: ACETAZOLAMIDUM 250 MG
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: ETOMIDATUM 2MG/ML
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: REMIMAZOLAMUM 20 MG
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: ATRACURIUM 10 MG/ML
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: GLUCOSUM 3,3 G/10 ML
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: ANTITHROMBINUM III HUMANUM 50 U.I./ML
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: KANAMYCINUM 1% UNG OFT
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: COMBINATII (LIDOCAINUM 2,5% + PRILOCAINUM 2,5 %) CREMA
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: HEPARINUM 600 U.I. GEL 50 G
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: ACIDUM ZOLEDRONICUM 4MG/5ML
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: CARBOPLATINUM 10 MG/ML (450 MG CARBOPLATINA)
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: TRASTUZUMABUM 150MG
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: OXALIPLATINUM 5MG/ML 20 ML (100 MG OXALIPLATINA)
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: OXALIPLATINUM 5MG/ML 10 ML (50 MG OXALIPLATINA)
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: GENTAMICINUM 80MG/2 ML
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: PACLITAXELUM 6MG/ML (100 MG PACLITAXEL)
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: PACLITAXELUM 6MG/ML (300 MG PACLITAXEL)
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: BOSENTANUM 125 MG
Interne Kennung: 116