662463-2026 - Ergebnis
Rumänien – Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst – Acord cadru privind achizitia de „Legume si fructe pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacau” loturile 1-4
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru privind achizitia de „Legume si fructe pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacau” loturile 1-4
Beschreibung: Incheierea unui acord-cadru de furnizare „Legume si fructe pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacau” loturile 1-4, pentru asigurarea hranei beneficiarilor din cadrul subunităților D.G.A.S.P.C. Bacău. > LOT 1 - Legume si fructe de primavara (martie-mai ) > LOT 2 - Legume si fructe de vara (iunie -august) > LOT 3 - Legume si fructe de toamna (sept-nov) > LOT 4 - Legume si fructe de iarna (dec-febr) Valoarea estimata (fara TVA) a acordului cadru care se anticipează că va fi atribuit : lot 1 = 503.781,20 lei; lot 2 = 733.145,60 lei;lot 3=634.784,80 lei;lot 4 =526.770,00 lei. Cantitatile minime/ Cantitatile maxime ale acordului-cadru si ale celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia in cadrul derularii acordului se regăsesc menționate in anexele caietului de sarcini si in anexele propunerii de acord cadru. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa suplimenteze cantitățile maxime ale acordului cadru, in limita a 20% (vezi clauza suplimentare cantități menționată in mod expres in propunerea de acord cadru), in conformitate cu prevederile art. 221 alin. 1 lit. a) din Legea nr. 98/2016. In perioada desfasurarii acordului-cadrul cantitatile pot fi modificate, in sensul cresterii sau diminuarii lor, fara modificarea prevederilor acordului-cadru si a pretului oferit de castigatorul procedurii de achizitie publica. Produsele se vor livra la sediul serviciilor sociale, in cantitatile, caracteristicile (specificatile tehnice) si in conditiile solicitate in Caietul de Sarcini. Durata acordului-cadru: 24 luni, cu incepere de la data atribuirii acordului-cadru. Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente va fi: de 4 ori pe an, pentru sezoanele primavara,vara,toamna si iarna. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 9 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 5-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 92014/ 24.07.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Conf. art. 74 alin. (3) din Legea nr. 98/2016. Situația de urgență este generată de imposibilitatea DGASPC Bacău de a asigura personalul necesar pentru prepararea hranei în cantina Spitalului Județean de Urgență Bacău conform Protocolului.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 Legume si fructe de primavara
Beschreibung: Acord-cadru furnizare „Legume si fructe pentru subunitățile D.G.A.S.P.C Bacău,lot 1-4 in cantitatile precizate la punctul 3.4. din Caietul de sarcini, cu respectarea specificatiilor tehnice.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221000 Gemüse, 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Legume si fructe de vara
Beschreibung: Acord-cadru furnizare „ Legume si fructe pentru subunitățile D.G.A.S.P.C Bacău lot 1-4 , in cantitatile precizate la punctul 3.4. din Caietul de sarcini, cu respectarea specificatiilor tehnice.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - Legume si fructe de toamna
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - Legume si fructe de iarna
Interne Kennung: 4