2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów, monitorów, zasilaczy awaryjnych, skanerów, stacji dokujących, skanerów kodów kreskowych oraz drukarek do etykiet.
Interne Kennung: ZP.271.2.105.2026.NGA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp).
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (jeżeli dotyczy). 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Zamówienie jest lub planuje się, że będzie finansowane ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej: nie 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 6. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w języku polskim. 7. W sprawach nieuregulowanych nin. SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 8. Zamawiający podzielił zamówienie na 3 części (szczegóły w SWZ) 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 13. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 14. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 17. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, polegającego na dodatkowej dostawie. 18. Niedopuszczalne jest składanie ofert niepełnych, tj. ofert, które nie obejmują całego wymaganego asortymentu i wszystkich czynności przewidzianych do wykonania w ramach zamówienia. Oferta musi obejmować realizację całości zamówienia – dla danej części zamówienia w ramach której Wykonawca składa ofertę. 19. W ramach przedmiotu umowy Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji w zakresie części 1 na zasadach i w trybie opisanym poniżej: a. zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, iż zakres opcjonalny zamówienia nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. b. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zlecenia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę komputerów w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż wzór zlecenia stanowi załącznik do Umowy. c. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji Umowy i będą zgodne z cenami ujętymi w ofercie Wykonawcy. d. Przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować dostawę maksymalnie 10 (dziesięciu) sztuk sprzętu, o którym mowa w § 1 ust. 1 pkt 1) lit. a) wzoru umowy (załącznik nr 4.1 do SWZ), e. Zamawiający zastrzega, że liczba sprzętu przewidziana w ramach prawa opcji jest wielkością maksymalną, liczba ta może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie obowiązywania Umowy, a Zamawiający jest uprawniony do składania zleceń częściowych do maksymalnej liczby sztuk sprzętu, o którym mowa w lit. d). f. W momencie złożenia zlecenia w przedmiocie skorzystania z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego zlecenia opcją i jest ograniczone jedynie do wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego zlecenia opcją. g. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w terminie 3 (trzech) dni począwszy od dnia zawarcia Umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30174000 Etikettdruckmaschinen, 33195100 Monitoren, 38520000 Scanner
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - część 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup przez Zamawiającego od Wykonawcy sprzętu komputerowego tj.: a) zestawów komputerowych All-in-one, b) komputerów przenośnych, c) stacji dokujących, d) monitorów (N), e) monitorów (A), f) monitorów (G), g) zasilaczy awaryjnych UPS. 2. Szczegółowe parametry oraz ilości zawiera Część V SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Część 1: ZP.271.2.105.2026.NGA
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 33195100 Monitoren
Los: LOT-0002
Titel: Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - część 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup przez Zamawiającego od Wykonawcy sprzętu komputerowego tj.: 1) komputerów przenośnych PLI (20 szt.) 2) komputerów przenośnych PLII (25 szt.) 2. Szczegółowe parametry oraz ilości zawiera Część V SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Część 2: ZP.271.2.105.2026.NGA
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0003
Titel: Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - część 3
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup przez Zamawiającego od Wykonawcy sprzętu tj.: 1) skaner kodów kreskowych (4 szt.), 2) drukarka do etykiet (2 szt.), 3) skaner A4 (2 szt.) 2. Szczegółowe parametry oraz ilości zawiera Załącznik do SWZ - „Opis przedmiotu zamówienia”.
Interne Kennung: Część 3: ZP.271.2.105.2026.NGA
Haupteinstufung (cpv): 38520000 Scanner
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30174000 Etikettdruckmaschinen, 35126000 Balkencode-Lesegeräte
662533-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.271.2.105.2026.NGA
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213000 Personal computers
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers, 30174000 Label making machines, 33195100 Monitors, 38520000 Scanners
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część 1: ZP.271.2.105.2026.NGA
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers, 33195100 Monitors
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Część 2: ZP.271.2.105.2026.NGA
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Część 3: ZP.271.2.105.2026.NGA
Main classification (cpv): 38520000 Scanners
Additional classification (cpv): 30174000 Label making machines, 35126000 Bar code scanning equipment
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.2.105.2026.NGA
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30213000 Komputery osobiste
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30213100 Komputery przenośne, 30174000 Maszyny produkujące etykiety, 33195100 Monitory, 38520000 Skanery
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: Część 1: ZP.271.2.105.2026.NGA
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30213100 Komputery przenośne, 33195100 Monitory
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: Część 2: ZP.271.2.105.2026.NGA
Główna klasyfikacja (cpv): 30213100 Komputery przenośne
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: Część 3: ZP.271.2.105.2026.NGA
Główna klasyfikacja (cpv): 38520000 Skanery
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30174000 Maszyny produkujące etykiety, 35126000 Urządzenia do skanowania kodów kreskowych