662566-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Skogs- och landskapsvård samt strand- och vattenvård
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skogs- och landskapsvård samt strand- och vattenvård
Beschreibung: Täby kommun inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud på upphandling avseende skogs- och landskapsvård samt strand- och vattenvård. Upphandlingen är uppdelad i 7 delområden: · Delområde 1: Naturvård- och ängsskötsel med häst · Delområde 2: Skogsvård inom och utanför tätort · Delområde 3: Årlig tätortsnära slyröjning · Delområde 4: Maskinell landskapsvård · Delområde 5: Motormanuell landskapsvård och fornvård · Delområde 6: Strand- och vattenvård · Delområde 7: Allé- och trädvård Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden i upphandlingen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Naturvård och ängsskötsel med häst
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77313000 Pflege von Parkanlagen
Los: LOT-0002
Titel: Skogsvård inom och utanför tätort
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Årlig tätortsnära slyröjning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Maskinell landskapsvård
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Motormanuell landskapsvård och fornvård
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Strand- och vattenvård
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Allé- och trädvård
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125392:Lot:7
662566-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 77231000 Skogsskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 77313000 Parkskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004
Del (anbudsområde): LOT-0005
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007