662624-2026 - Planung
Dänemark – Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte – Trykaflastende madrasser
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Trykaflastende madrasser
Beschreibung: Vejle Kommune udbyder i Q4 indkøb og levering af trykaflastende madrasser, hvorfor alle potentielle leverandører indbydes til at gennemgå høringsdokumenterne og fremsende eventuelle høringskommentarer. Fremsendte høringskommentarer vil blive behandlet af Vejle Kommune, med henblik på at få vurderet, hvorvidt høringskommentarerne giver anledning til ændringer. Høringskommentarer behandles som fortroligt materialet, dog med respekt for aktindsigtsreglerne. Høringskommentarerne vil ikke blive offentliggjort. Høringsparterne får ikke svar på eventuelle spørgsmål. hverken under eller efter høringen. Såfremt høringsparterne har spørgsmål, der ønskes besvaret, skal spørgsmålene stilles i tilbudsperioden. Deadline for modtagelse af kommentarer til materialet er den 8. oktober 2026 kl. 12.00. Høringskommentarer skal sendes via Comdia.
Interne Kennung: 805691
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute, 39143112 Matratzen, 33192100 Medizinische Betten