2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Łapsze Niżne w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Łapsze Niżne z miejscowości: Falsztyn, Frydman, Niedzica-Zamek, Niedzica, Kacwin, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Łapszanka i Trybsz w terminie od dnia 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r., w sposób zapewniający osiągniecie poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 733), zwanej dalej „Ustawą UCPG” oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 2412), Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz.U. z 2021r., poz. 1530) oraz zapisami aktualnego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla województwa małopolskiego. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości musi spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. z 2013 r. poz. 122). 2. Postanowienia Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia mają zastosowanie również do odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych, do postępowania z którymi zgodnie z art. 1b ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach stosuje się przepisy dotyczące postępowania z odpadami komunalnymi. 3. Przedmiot umowy nie obejmuje odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, gdzie nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (np. podmioty gospodarcze i instytucje). 4. Zakres zamówienia obejmuje odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy (domki letniskowe), lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, transport odebranych odpadów do miejsc segregacji, odzysku i unieszkodliwiania oraz przekazanie zabranych odpadów komunalnych i zagospodarowanie w instalacji, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. 5. Wykonawca zrealizuje kompleksową obsługę w zakresie odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny z terenu Gminy Łapsze Niżne zapewniając osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733) oraz ograniczanie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ww. ustawą oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy. 6. Na terenie Gminy Łapsze Niżne obowiązuje workowo – pojemnikowy system zbiórki odpadów komunalnych. Dostawa worków i pojemników nie jest objęta zamówieniem. Wykonawca nie będzie odpowiedzialny za wyposażenie właścicieli nieruchomości w pojemniki/worki na odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) oraz worki na odpady segregowane. Wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki przeznaczone do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych należy wyłącznie do właścicieli nieruchomości. 7. Oznaczenie worków i pojemników kodami kreskowymi należeć będzie do obowiązków właścicieli nieruchomości. Natomiast obowiązkiem Wykonawcy jest sczytanie każdego kodu kreskowego z pojemników i worków. 8. Kody kreskowe dostarcza właścicielom nieruchomości Zamawiający. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001