2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości na drogach wojewódzkich w sezonie 2026/2027 - nr postępowania 119/26
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości na drogach wojewódzkich w sezonie 2026/2027. 1.1. Zamawiający dopuszcza możliwość rezygnacji z części dostaw soli drogowej, gdyż jej ilość będzie zależna od warunków atmosferycznych i powiązanego z nimi stanu dróg. Powyższe nie wymaga sporządzania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu wykonania umowy nie będzie niższe niż 10% wynagrodzenia umownego, niezależnie od zakresu ograniczenia wykonania zamówienia przez Zamawiającego 1.2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia znajduje się w Specyfikacji Technicznej (IV część SWZ). 1.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli wybranych partii dostaw, celem sprawdzenia ich jakości, w odniesieniu do w/w wymagań, w specjalistycznych laboratoriach. W przypadku stwierdzenia złej jakości soli drogowej Zamawiający będzie miał prawo zażądać wymiany na materiał pozbawiony wad i obciążyć kosztami badań Wykonawcę. 1.4. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli wybranych partii dostaw, celem skontrolowania rzeczywistej ilości dostawy z ilością wpisaną na dokumencie WZ. W przypadku stwierdzenia zaniżenia rzeczywistej ilości dostawy z ilością podaną na dokumencie WZ, Zamawiający będzie żądał uzupełnienia dostawy soli w ilości stwierdzonego niedoboru. W przypadku stwierdzenia niedoboru skontrolowanej dostawy soli koszty ważenia ponosi Wykonawca. 1.5. Termin realizacji zamówienia: - etap I – 2 miesiące od 02.11.2026 r. – 12 800,00 Mg - etap II – 5 miesięcy od 02.11.2026 r. – 12 270,00 Mg - prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 5 014,00 Mg Wykonawca na własny koszt dostarczy przedmiot zamówienia do miejsc określonych przez Zamawiającego zgodnie z podziałem ilościowym i miejscowym zawartym w opisie przedmiotu Zamówienia – Specyfikacji Technicznej – Część IV SWZ. 2. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważnie opisywane. 3. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Przedmiot zamówienia nie może zostać podzielony na części, gdyż skutkować to może nadmiernymi trudnościami technicznymi. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 6. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisane są w Rozdziale XX części I SWZ. 7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 436170-2026
Interne Kennung: 119/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości na drogach wojewódzkich w sezonie 2026/2027 - nr postępowania 119/26