662867-2026 - Auftragsänderung
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea produselor de mobilier pentru dotarea grupelor de preșcolari/ sălilor de clase/ laboratoarelor de științe/ cabinetelor școlare/ sălilor de sport în cadrul proiectului cu titlul “Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a 83 unități de învățământ cu personalitate juridică și conexe din județul Harghita” în PNRR Pilonul VI., Componenta C15: Educație
Beschreibung: Obiectul prezentei achizitii il reprezinta semnarea unui Contract de furnizare, pentru fiecare Lot în parte, care sa stabileasca termenii, conditiile precum si cadrul legal, financiar, tehnic si administrativ, in vederea furnizarii produselor descrise prin caietul de sarcini, respectiv uselor de mobilier pentru dotarea grupelor de preșcolari/ sălilor de clase/ laboratoarelor de științe/ cabinetelor școlare/ sălilor de sport. Autoriatatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare cel puțin în a 11-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. Operatorii economici pot adresa întrebări sau solicitări de clarificări 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4245763_2024_PAAPD1486731
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul nr. 1 ”Dotări cu mobilier pentru grupe de preșcolari”
Beschreibung: Obiectul prezentei achizitii il reprezinta semnarea unui Contract de furnizare, pentru fiecare Lot în parte, care sa stabileasca termenii, conditiile precum si cadrul legal, financiar, tehnic si administrativ, in vederea furnizarii produselor descrise prin caietul de sarcini, respectiv uselor de mobilier pentru dotarea grupelor de preșcolari/ sălilor de clase/ laboratoarelor de științe/ cabinetelor școlare/ sălilor de sport
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel, 39130000 Büromöbel, 39134000 Computermöbel, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Lotul nr. 2 ”Dotări cu mobilier pentru săli de clase primare”
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul nr. 3 ”Dotări cu mobilier pentru săli de clase gimnaziale”
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul nr. 4 ”Dotări cu alte mobiliere specifice sălilor de clase”
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul nr. 5 ”Dotări cu mobilier pentru săli de clase liceale
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lotul nr. 6 ”Dotări cu mobilier pentru laboratoare de știință (fizică, chimie, biologie/multidisciplinare)”
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lotul nr. 7 ”Dotări cu mobilier pentru cabinete şcolare
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lotul nr. 8 ”Dotări cu mobilier pentru săli de sport
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul nr. 9 ”Dotări cu mobilier pentru cabinete de asistență psihopedagogică”
Interne Kennung: 9