2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Miasta i Gminy Skalbmierz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych miasta i gminy Skalbmierz w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z: a)zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), b)rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. 2013 poz. 122) c)zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Świętokrzyskiego przyjętego Uchwałą Nr LXV/809/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 26 października 2023 r. d)Uchwałą Nr XXIX/128/2020 Rady Miejskiej w Skalbmierzu z dnia 22 września 2020 roku w sprawie uchwalenia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Skalbmierz" Szacunkowa liczba nieruchomości wynosi, wg stanu na dzień 31.12.2024 r. -1568 , wraz z lokalami mieszkalnymi – 1662. Rozbicie na poszczególne miejscowości zostało przedstawione w załączniku nr 6 (SOPZ) do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidywanych do zebrania w okresie realizacji zamówienia w 2026 r. na terenie Gminy Skalbmierz, wyniesie łącznie ok: 1500,0 Mg w tym: • Odpady komunalne zmieszane na poziomie 55 % tj. 825,0 Mg; • Odpady komunalne segregowane (+ wielkogabarytowe) na poziomie 45% tj. 675 Mg; UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu oferty adresy instalacji komunalnych, do których będą przekazywane odpady zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2024 poz. 399 ze zm.). W przypadku braku wskazania adresów oferta podlega odrzuceniu.
Interne Kennung: IZP.271.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych miasta i gminy Skalbmierz w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z: a) zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), b) rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. 2013 poz. 122) c) zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Świętokrzyskiego przyjętego Uchwałą Nr LXV/809/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 26 października 2023 r. d) Uchwałą Nr XXIX/128/2020 Rady Miejskiej w Skalbmierzu z dnia 22 września 2020 roku w sprawie uchwalenia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Skalbmierz" Szacunkowa liczba nieruchomości wynosi, wg stanu na dzień 31.12.2024 r. -1568 , wraz z lokalami mieszkalnymi – 1662. Rozbicie na poszczególne miejscowości zostało przedstawione w załączniku nr 6 (SOPZ) do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidywanych do zebrania w okresie realizacji zamówienia w 2026 r. na terenie Gminy Skalbmierz, wyniesie łącznie ok: 1500,0 Mg w tym: • Odpady komunalne zmieszane na poziomie 55 % tj. 825,0 Mg; • Odpady komunalne segregowane (+ wielkogabarytowe) na poziomie 45% tj. 675 Mg; UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu oferty adresy instalacji komunalnych, do których będą przekazywane odpady zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2024 poz. 399 ze zm.). W przypadku braku wskazania adresów oferta podlega odrzuceniu.