663008-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – ,Acord cadru de furnizare reactivi si consumabile pentru realizarea probelor de hematologie cu analizor pus la dispozitie gratuit
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,Acord cadru de furnizare reactivi si consumabile pentru realizarea probelor de hematologie cu analizor pus la dispozitie gratuit
Beschreibung: Furnizarea de reactivi si consumabile pentru realizarea probelor de hematologie, conform cerintelor caietului de sarcini. Pe langa livrarea kit-urilor cu reactivi si a consumabilelor dedicate pentru obtinerea testelor este necesara si punerea la dispozitie, gratuit, pe toata durata acordului cadru/cotractelor subsecvente a doua analizoare (un analizor ca back-up) Conform art. 160 alin.(2) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice (asa cum a fost modificata prin Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.107/2017), coroborat cu prevederile art. 27 din Hotararea Guvernului nr. 395/2016, autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in Anuntul de participare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile.
Interne Kennung: LD_20.04.03/2026/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren