See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru 24 luni - servicii de defrisare plantatie rutiera cu transportul masei lemnoase Lot 1 SDN Bucuresti Lot 2 SDN Giurgiu Lot 3 SDN Alexandria Lot 4 SDN Pitesti Lot 5 SDN Targoviste Lot 6 - SDN Ploiesti
Beschreibung: Valoarea maxima estimata - acord cadru pentru o perioada de 2 ani este de 6.418.350,00 lei (fara TVA), din care: Lot 1 SDN Bucuresti – 1.933.200,00 lei Lot 2 SDN Giurgiu – 1.431.000,00 lei Lot 3 SDN Alexandria – 1.086.300,00 lei Lot 4 SDN Pitesti – 946.350,00 lei Lot 5 SDN Targoviste – 546.300,00 lei Lot 6 - SDN Ploiesti – 475.200,00 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent: Lot 1 SDN Bucuresti – 515.250,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 1.145,00 mc Lot 2 SDN Giurgiu – 524.250,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 1.165,00 mc Lot 3 SDN Alexandria – 384.750,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 855,00 mc Lot 4 SDN Pitesti – 290.250,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 645,00 mc Lot 5 SDN Targoviste – 135.000,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 300,00 mc Lot 6 - SDN Ploiesti – 146.250,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 325,00 mc Valoarea celui mai mic contract subsecvent: Lot 1 SDN Bucuresti – 67.500,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 150,00 mc Lot 2 SDN Giurgiu – 45.000,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 100,00 mc Lot 3 SDN Alexandria – 33.750,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 75,00 mc Lot 4 SDN Pitesti – 38.250,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 85,00 mc Lot 5 SDN Targoviste – 22.500,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 50,00 mc Lot 6 - SDN Ploiesti – 18.000,00 lei fara TVA, pentru o cantitate de 40,00 mc Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, pentru fiecare an, precum si cantitatile minime si maxime ce pot face obiectul unui singur contract subsecvent, sunt conform CENTRALIZATOR VALORIC - DEFRISARE CU TRANSPORTUL MASEI LEMNOASE, Anexei 1.1, …,1.6 la Caietul de sarcini functie de lotul la care se depune oferta. Se vor incheia minim 2 (doua) Contracte subsecvente/an. A. Conform art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare in legatura cu Documentatia de Atribuire este: - primul termen este cu 26 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. B. Conform art. 160 alin. 2 din Legea 98/2016, Autoritatea Contractanta stabileste doua termene limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare: - primul termen-limita este cu 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen-limita este cu 12 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In functie de complexitatea solicitarilor de clarificare adresate de operatorii economici, pt care raspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Autoritatea Contractanta isi rezerva dreptul de a publica raspunsurile la clarificarile respective la al doilea termen stabilit in Documentatia de Atribuire. Termenele de raspuns la clarificari au fost stabilite astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pt analizarea Documentatiei de Atribuire si, ulterior, pt elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta. C. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. D. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (www.e-licitatie.ro).
Interne Kennung: 16054368/2026/…/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211300 Rodung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 SDN Bucuresti
Beschreibung: Achizitia are ca obiect atribuirea unui Acord cadru pe o durata de 24 luni pentru prestarea Serviciilor de defrisare plantatie rutiera cu transportul masei lemnoase. Serviciile se incadreaza in Activitatea de intretinere a plantatiilor rutiere – Indicativ 108, subindicativul 108.2 – conform Ordinului Ministrului Transporturilor nr. 78/1999/255/08.06.2000. Exploatarea forestiera/defrisarea se va realiza cu scopul: - eliminarii arborilor ce prezinta pericol pentru siguranta circulatiei, ajunsi la varsta de exploatabilitate sau care au fost plantati fara respectarea prevederilor STAS 11210-88 - taierii plantatiei rutiere ajunsa la varsta de exploatabilitate - inlaturarii exemplarelor afectate de boli si daunatori aflate in diferite stadii de uscare - eliminarii exemplarelor rupte sau mutilate de vant, necorespunzatoare din punct de vedere estetic, urmare accidentelor de circulatie sau a unor fenomene meteo extreme (caderi masive de zapada, viscol, vant puternic, depuneri de chiciura, etc). Pe durata derularii Acordului Cadru se vor incheia minim 2 contracte subsecvente pe an. Modalitatea de atribuire: acord-cadru cu un singur operator economic.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 SDN Giurgiu
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 SDN Alexandria
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 SDN Pitesti
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 SDN Targoviste
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - SDN Ploiesti
Interne Kennung: 6