663027-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – ACHIZIȚIE ALIMENTE 2025-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZIȚIE ALIMENTE 2025-2027
Beschreibung: Încheiere acord cadru în vederea achiziționării de alimente pentru Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu. Autoritatea contractanta intenționează să încheie un acord cadru de furnizare alimente pentru o perioada de 24 luni, cu minim 1 si maxim 3 operatori economici, fără reluarea competiției (fara reofertare electronică) în SEAP, respectiv prin simpla comunicare pe mail a intenției de încheiere a unui nou contract subsecvent. Se va încheia 1 sau mai multe contracte subsecvente, primul pe cantitatea minimă din acordul cadru, următoarele contracte subsecvente pe diferenţa până la cantitatea maximă din acordul cadru, în funcţie de necesităţi. Cantitatile minime si maxime estimate solicitate pe durata acordului cadru precum si cele care vor face obiectul unui contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini. În momentul de față nu pot fi cunoscute cu exactitate cantitățile pentru al doilea contract subsecvent. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 14 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5244
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pulpe inferioare de pui
Beschreibung: Conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Pulpe superioare de pui
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0003
Titel: Piept de pui
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pulpă de porc dezosată
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Costiță afumată de porc
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ficat de pui
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Muschi file
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Șuncă tip Praga
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0009
Titel: Pate de ficat de porc
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Salam rustic
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131230 Salami
Los: LOT-0011
Titel: Salam crud uscat
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131120 Wurstwaren
Los: LOT-0012
Titel: Crenvursti de porc
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Kaizer
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Polonezi
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Pulpă de vită
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0016
Titel: Pastă de mici vită-porc
Interne Kennung: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Los: LOT-0017
Titel: File de pește in crustă de pesmet
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Los: LOT-0018
Titel: Lapte UHT 3,5% grăsime
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15550000 Verschiedene Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0019
Titel: Iaurt cu fructe
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Iaurt probiotic
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Brânză dietetică de vaci
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Brânză Făgăraș 5%grăsime
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Cașcaval tip Dalia
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Unt vrac 65% grăsime
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Unt porționat 10g-(între 65% -82% grăsime)
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Branza TIP FETA
Interne Kennung: 26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15542300 Feta
Los: LOT-0027
Titel: Smântână
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Kefir
Interne Kennung: 28
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15551000 Joghurt und andere fermentierte Milcherzeugnisse
Los: LOT-0029
Titel: Cremă de brânza proaspată cu smântână.(Almette) 150g
Interne Kennung: 29
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15542200 Weichkäse
Los: LOT-0030
Titel: Cozonac cu nucă
Interne Kennung: 30
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0031
Titel: Croissant cu ciocolată
Interne Kennung: 31
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15821000 Geröstete Brot- und Backwaren
Los: LOT-0032
Titel: Napolitane cu ciocolată
Interne Kennung: 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0033
Titel: Pâine albă feliată 300g
Interne Kennung: 33
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0034
Titel: Chec 200 g
Interne Kennung: 34
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15812100 Konditorwaren
Los: LOT-0035
Titel: Biscuiți cu cereale
Interne Kennung: 35
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15821200 Süßes Gebäck
Los: LOT-0036
Titel: Ceapă uscată galbenă
Interne Kennung: 36
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Los: LOT-0037
Titel: Morcovi
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Banane proaspete
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Orez
Interne Kennung: 39
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03211300 Reis
Los: LOT-0040
Titel: Zahăr tos
Interne Kennung: 40
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15831000 Zucker
Los: LOT-0041
Titel: Ulei de floarea-soarelui
Interne Kennung: 41
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0042
Titel: Varză albă proaspătă
Interne Kennung: 42
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221410 Kohl
Los: LOT-0043
Titel: Pastă de tomate 24%
Interne Kennung: 43
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
Los: LOT-0044
Titel: Cartofi
Interne Kennung: 44
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0045
Titel: Ceai mentă,mușețel,sunătoare,tei,soc,fructe
Interne Kennung: 45
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15865000 Kräutertees
Los: LOT-0046
Titel: Gem de fructe
Interne Kennung: 46
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15332230 Marmeladen
Los: LOT-0047
Titel: Mere
Interne Kennung: 47
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0048
Titel: Ouă de găină
Interne Kennung: 48
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0049
Titel: Amestec mexican congelat
Interne Kennung: 49
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0050
Titel: Conopidă congelată
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Fasole verde/galbenă congelată
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Mazăre verde congelată
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Spanac tocat congelat
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Paste făinoase cu ou
Interne Kennung: 54
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0055
Titel: Zacuscă de vinete
Interne Kennung: 55
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
Los: LOT-0056
Titel: Fasole boabe
Interne Kennung: 56
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221210 Bohnen