See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi odbioru, transportu i unieszkodliwienia odpadów medycznych i niebezpiecznych oraz dostarczenie pojemników do gromadzenia odpadów medycznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i unieszkodliwienia odpadów medycznych i niebezpiecznych oraz dostarczenie pojemników do gromadzenia odpadów medycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 wraz z załącznikiem nr 2a do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy- załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie składa się z 1 pakietu (części). Pakiet musi być wyceniony w całości. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w pakiecie zostaną odrzucone. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względów: technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych. Podział zamówienia na części mógłby skutkować poważną groźbą nieprawidłowej realizacji zamówienia. Brak podziału nie zakłóca konkurencji w ramach niniejszego postępowania. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 501755-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90524400 Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale VII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Wykonawca winien wykazać, że posiada aktualne decyzje (zezwolenia) właściwego terytorialnie organu na prowadzenie działalności dotyczącej gospodarki odpadami medycznymi, objętych przedmiotem zamówienia w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 (tj.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) wraz z nowelizacją z dnia 20 lipca 2018 o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw oraz ustawy zmieniającej Prawo ochrony środowiska tj. • Aktualne decyzje (zezwolenia) na zbieranie i/lub przetwarzanie odpadów objętych ofertą w tym decyzje zmieniające ( jeśli dotyczy) zgodnie z ww. Ustawą o odpadach; • Aktualne decyzje (zezwolenia) na przetwarzanie odpadów objętych ofertą w tym decyzje zmieniające (jeśli dotyczy) zgodnie z ww. Ustawą o odpadach – dla Podmiotu któremu Wykonawca zamierza powierzyć część zamówienia wraz z oświadczeniem (lub umowa) tego Podmiotu o gotowości do realizacji powierzonej części zamówienia ( jeśli dotyczy) b) wpis do rejestru BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami) w dziale VII dotyczącego zezwolenia na transport odpadów objętych ofertą zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach z nadanym numerem rejestrowym. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a. posiada co najmniej jeden środek transportu – spełniający wymagania, o których mowa w ustawie o przewozie towarów niebezpiecznych (tj.: Dz.U. z 2024 r. poz. 643), niepowodujących uciążliwości dla środowiska z uwzględnieniem przepisów ADR – specjalistyczny transport odpadów. b. posiada co najmniej jedną osobę (w części dotyczącej załadunku i transportu), posiadającą wymagane uprawnienia: zaświadczenia ADR zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania Wykonawcy na każdym etapie postępowania oraz w okresie realizacji przedmiotu umowy do złożenia Umowy zawartej z podmiotem prowadzącym działalność przetwarzania/unieszkodliwiania odpadów objętych zamówieniem (jeżeli dotyczy) Zgodnie z rozdz. VII SWZ- PODSTAWY WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA. Wykonawca oblicza cenę oferty w następujący sposób: 1) ilość towaru (j.m.) x cena jednostkowa netto = wartość netto 2) wartość netto + wartość netto x odpowiednia stawka podatku vat = wartość brutto Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się kryterium: Cena -100%